Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Tehnologia azi: Un index de subculturi

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
doricles

doricles

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.02.2008
salut,

sunt pasionat de tot ceea ce inseamna tehnologie astazi; de la sisteme de energie neconventionala pana la digital lifestyle, gadget-uri si new-media, subiectul se intinde practic nelimitat si este foarte greu de acoperit.
totodata am senzatia ca ma pierd in oceanul de informatii si asta din 2 motive: odata, cantitatea (imposibil de manevrat) si doi, modul in care subculturile fuzioneaza/interactioneaza.

am initiat acest topic pentru a incerca o sistematizare a subculturilor ce tin de tehnologie, si pentru a schimba impresii si informatii din domeniu.

in readerul meu primesc zilnic foarte multe stiri & materiale, pe unele dintre ele le mentionez intr-un blog la care scriu,
http://www.e-nsider.ro/, dar 99% raman in reader.

mi-ar placea ca zilnic sa punem umarul la un fel de revista a presei online (intern & extern); asta inseamna un link si o scurta descriere.
as vrea ca in fiecare duminica sa o scurta analiza si o clasficare a link-urilor, in functie de subcultura de care apartine. asa cred ca vom afla informatii interesante si vom afla care sunt domeniile de interes maxim pentru noi.

pentru a-mi face munca mai simpla, as dori ca fiecare link sa aiba mentionat inainte data la care a fost postat, pe modelul urmator:
06.02.2008 - http://www.webservat...soft-vs-google/ - un comentariu despre consecintele preluarii Yahoo! de catre Microsoft vs. Google

cam asa,

mersi fain,

d/

#2
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007
Conform alexa.com (un fel de trafic.ro doar că este pentru toate site-urile) la trafic yahoo.com îi peste google.com.
Nu cred că ar fi un lucru chiar așa bun dacă Yahoo! ar fi achiziționat de Microsoft deoarece poate și-ar impune monopolul și pe internet, și poate yahoo! mail (the best mail) ar deveni hot, msn sau live (sau altă denumire MS).

No offense dar nu cred că ți-ai găsit un loc bun de reclamă aici cu blogu (mai ales pe această arie).

Edited by m3th0dman, 06 February 2008 - 23:14.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate