Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Messenger pe telefon

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
Amon

Amon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 28.09.2005
Cum fac sa intru si eu pe mess dp un samsung e250 pe vodafone? intru la yahoo pe site, bag ID si parola da nu imi intra pe mess. Culmea pana acu 2 luni mergea perfect. Cine are idei sa le impartaseasca. Mersi

#2
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
Tie cum iti mergea acum 2 luni.
Ma indoiesc ca nu ai folosit o aplicatie.

Eu foloseam IM+. Si poti accesa pe Yahoo, Google talk, msn si multe altele care nu le mai stiu. Mie imi mergea cu apn internet, cu apn wap nu mi se conecta

#3
Amon

Amon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 28.09.2005

View PostAndyM, on Feb 6 2008, 20:01, said:

Tie cum iti mergea acum 2 luni.
Ma indoiesc ca nu ai folosit o aplicatie.

Eu foloseam IM+. Si poti accesa pe Yahoo, Google talk, msn si multe altele care nu le mai stiu. Mie imi mergea cu apn internet, cu apn wap nu mi se conecta
Iti spun sigur ca mergea si inca foarte bine fara nici o aplicatie. Dar pe urma nu a mai mers si nush dc. Ms o sa mai incerc.

#4
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
Imi spui si mie cum ai facut sa-ti mearga fara nici o aplicatie? :D

#5
Amon

Amon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 28.09.2005

View PostAndyM, on Feb 7 2008, 13:17, said:

Imi spui si mie cum ai facut sa-ti mearga fara nici o aplicatie? :D
Pur si simpla ma duceam la www.yahoo.com dp telefon, la messenger bagam Id si parola si mergea. Daca intram pe alt ID ma vedeam si scria I`m Mobile !! Nu e vrajeala este pe bune !!!!

#6
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
wap.yahoo.com, mai exact

#7
Amon

Amon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 28.09.2005

View Postgumball3000, on Feb 8 2008, 19:28, said:

wap.yahoo.com, mai exact
Nu era decat WWW.YAHOO.COM!!! fara wap, fara nik. Nush daca ma redirectiona automat, dar....

#8
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
ah. Pei mai.
Am crezut ca are telefonul vre-o aplicatie ceva.
Dar asa dupa internet nu e fain. Mai bine iti iei IM+ ;)

#9
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Se poate accesa : wap.yahoo.uk sau wap.yahoo.us si te conectezi destul de usor in cazul in care sistemul "Yahoo" nu e congestionat , e adevarat ca un programel gen "IM+" este mult mai bun dar costa ceva bani , eu am utilizat , utilizez si voi mai utiliza " Yahoo ! messenger " , am avut ocazia sa folosesc accesul wap pt. "Y !mess" de pe diverse telefoane = " Siemens MC 60 " , "Sony Ericsson - k 300" , " Nokia 5200" , "Sony Ericsson - k 610 i " , " Nokia 5300 " , " BenQ - Siemens - EF 81 " , in toate cazurile " wap.yahoo.us / wap.yahoo.uk " a functionat acceptabil  !

#10
Amon

Amon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 28.09.2005

View PostTeophileos, on Feb 9 2008, 21:32, said:

Se poate accesa : wap.yahoo.uk sau wap.yahoo.us si te conectezi destul de usor in cazul in care sistemul "Yahoo" nu e congestionat , e adevarat ca un programel gen "IM+" este mult mai bun dar costa ceva bani , eu am utilizat , utilizez si voi mai utiliza " Yahoo ! messenger " , am avut ocazia sa folosesc accesul wap pt. "Y !mess" de pe diverse telefoane = " Siemens MC 60 " , "Sony Ericsson - k 300" , " Nokia 5200" , "Sony Ericsson - k 610 i " , " Nokia 5300 " , " BenQ - Siemens - EF 81 " , in toate cazurile " wap.yahoo.us / wap.yahoo.uk " a functionat acceptabil  !
De unde iau si eu programul ala de il foloseai u? "eu am utilizat , utilizez si voi mai utiliza " Yahoo ! messenger " , am avut ocazia sa folosesc...... "

#11
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
"Amon" nu ai ce program sa iei , este o pagina WAP  - internet mobil specific pentru telefoane mobile  - in codificare " xhtml " sau " wml. " , pagina wap o accesezi doar daca telefonul tau are setarile corecte de la operatorul mobil a carui cartela SIM o ai in "Samsung - E 250" (un produs care este ieftin si frumos nu e intotdeauna este si un produs bun !) , telefonul tau este cumva  codat pe  "Vodafone-Ro" ? Telefoanelele mele nu sunt codate , parerea mea este ca dumneata trebuie sa mergi sa te sfatuiasca , la cineva care se pricepe la "Samsung"-uri  modele din clasa medie , asa cum e alt tau , ele desi sunt simpatice , au o serie de limitari in functionare , se pare ca acest lucru le poate mari durata de viata , insa nu sunt prea utile din alte puncte de vedere : lipsa acces wap nelimitat , lipsa download wap nelimitat , nu poti accesa orice site wap etc. !

In plus eu folosesc "internet mobil_-abonament de la "Orange -Ro" sau "WAP - Unlimited" de la "Orange-Ro" , alta viata / functionare a serviciilor , mai buna  decat la "Vodafon Live ! " si decat accesul internet pe mobil de la " Vodafone -Ro " !

Am reusit sa accesez  " wap.gmail.com " , "wap.peperonity.com " (am descarcat sunete / ringtonuri - mid. si imagini , wallpaper si animate ) , "wap.yahoo !mail" si " wap.yahoo ! messenger " , prin paginile principale " wap.yahoo.us" si "wap.yahoo.uk " chiar si atunci cand am avut la indemana doar un amarat de telefon " LG - KP 120 " !

Edited by Teophileos, 13 February 2008 - 15:58.


#12
Amon

Amon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 28.09.2005

View PostTeophileos, on Feb 13 2008, 15:46, said:

"Amon" nu ai ce program sa iei , este o pagina WAP  - internet mobil specific pentru telefoane mobile  - in codificare " xhtml " sau " wml. " , pagina wap o accesezi doar daca telefonul tau are setarile corecte de la operatorul mobil a carui cartela SIM o ai in "Samsung - E 250" (un produs care este ieftin si frumos nu e intotdeauna este si un produs bun !) , telefonul tau este cumva  codat pe  "Vodafone-Ro" ? Telefoanelele mele nu sunt codate , parerea mea este ca dumneata trebuie sa mergi sa te sfatuiasca , la cineva care se pricepe la "Samsung"-uri  modele din clasa medie , asa cum e alt tau , ele desi sunt simpatice , au o serie de limitari in functionare , se pare ca acest lucru le poate mari durata de viata , insa nu sunt prea utile din alte puncte de vedere : lipsa acces wap nelimitat , lipsa download wap nelimitat , nu poti accesa orice site wap etc. !

In plus eu folosesc "internet mobil_-abonament de la "Orange -Ro" sau "WAP - Unlimited" de la "Orange-Ro" , alta viata / functionare a serviciilor , mai buna  decat la "Vodafon Live ! " si decat accesul internet pe mobil de la " Vodafone -Ro " !

Am reusit sa accesez  " wap.gmail.com " , "wap.peperonity.com " (am descarcat sunete / ringtonuri - mid. si imagini , wallpaper si animate ) , "wap.yahoo !mail" si " wap.yahoo ! messenger " , prin paginile principale " wap.yahoo.us" si "wap.yahoo.uk " chiar si atunci cand am avut la indemana doar un amarat de telefon " LG - KP 120 " !
Mda...nu merge..ajung pana unde imi cere ID si parola da nu intra deloc pe mess...nici nu imi zice nik. Imi cere din nou ID si parola si tot asa. Culmea e k daca o bag gresit imi spune.... ??????????....chiar nu pot sa inteleg dc.........

#13
Amon

Amon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 28.09.2005
vreau sa va zic ca am reusit sa intru pe mess dp un SE k550im cu imode de la cosmote. fara nici un alt program fara nik....www.yahoo.com....messenger ID si parola.

#14
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Felicitări și spor la chat :)

#15
Cipricuts

Cipricuts

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.09.2008
Am si eu .. un nokia 6500 classic.. am zis sa incerc netul de la VDF  hi5 merge.. dar pe Ymess nu reusesc sa ma conectez miam descat si ultima versiune de mess dp site de la yahoo .. nu merge .. mrrr.. nu merge nici direct niic cu aplicatia aia..Ce as putea face in cazul asta??  :console:

Multumesc Anticipat !

#16
kaloom

kaloom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,876
  • Înscris: 25.11.2008

View PostCipricuts, on Nov 29 2008, 15:14, said:

Am si eu .. un nokia 6500 classic.. am zis sa incerc netul de la VDF  hi5 merge.. dar pe Ymess nu reusesc sa ma conectez miam descat si ultima versiune de mess dp site de la yahoo .. nu merge .. mrrr.. nu merge nici direct niic cu aplicatia aia..Ce as putea face in cazul asta??  :console:

Multumesc Anticipat !
Daca ai conexiune la internet creeaza un id logheaza-te pe http://www.ebuddy.com/index.php
Dupa aia te poti loga pe yahoo cu id-ul tau.
E foarte usor, il ai si in limba romana ..... doar net iti trebuie pe telefon.
Saludos!!!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate