Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

Vreau sa fac un post local de radio

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Ei hai...nu dramatizati....daca nu se gasesc oameni care sa va ajute in proiectele voastre ... nu inseamna ca nu vor...ci doar ca nu mai au timp si de asa ceva ...... Traiti cu speranta !

#20
ghyo

ghyo

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 698
  • Înscris: 16.01.2005

View PostAl3xT, on Mar 30 2006, 21:52, said:

Hmmm. o sumedenie de oameni pe forumul asta .. o groaza de topicuri incepute de oameni care cred ca se pricep in domeniul dar nici unu nu vrea sa ma ajute.. de ce oare??? :coolspeak:  <_<
ROMANIA TOT ROMANIA RAMANE... CU ACEEASI OAMENI..... ^_^  :death:

uite, eu iti sugerez sa-ti iei asta, il pui intre mixer si emitzator:

http://omniaaudio.com/o6ex/default.htm

de ce iti recomand scula asta? uite motivul:

http://omniaaudio.com/buzz/users.htm

Attached Files


Edited by ghyo, 31 March 2006 - 10:24.


#21
djpaulro

djpaulro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 01.08.2006
Si eu am aceeasi problema. As vrea sa infiintez un radio local sa bata pe 5-10 km, din cate am inteles, mi-ar ajunge un emitator de 5 KW(sper sa nu grresesc)
. Toata idee e ca n-am nici macar idee de unde sa cumpar asa ceva, sau sa ma interesez de un pret, sau ceva de genul, NICI MACAR IDEE. Stiu k mai am nevoie de un calculator, nu f bun, un P3, un mixer, 1 mic sanatos, un prelucrator de voce si o camera antifonata cu burete pe care o am deja. As aprecia mult ajutorul.pls.

Merci

#22
firasg

firasg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 23.01.2005

View Postghyo, on Mar 31 2006, 11:23, said:

uite, eu iti sugerez sa-ti iei asta, il pui intre mixer si emitzator:

cind va auzi primarul cit costa  :cursing:
apropos de asta, in provincie sint destul de putine posturi locale care au procesor in lantul audio. cel putin pe unde am fost pina acum. De exemplu in rimnicu vilcea, daca aveti drum pe-acolo sugerez sa ascultati radio etalon 101.6, este probabil postul de radio cu cel mai prost sunet pe care l-am auzit in tara.

#23
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

View Postdjpaulro, on Aug 1 2006, 17:16, said:

Si eu am aceeasi problema. As vrea sa infiintez un radio local sa bata pe 5-10 km, din cate am inteles, mi-ar ajunge un emitator de 5 KW(sper sa nu grresesc)
. Toata idee e ca n-am nici macar idee de unde sa cumpar asa ceva, sau sa ma interesez de un pret, sau ceva de genul, NICI MACAR IDEE. Stiu k mai am nevoie de un calculator, nu f bun, un P3, un mixer, 1 mic sanatos, un prelucrator de voce si o camera antifonata cu burete pe care o am deja. As aprecia mult ajutorul.pls.

Merci
Cu 5 KW depasesti cu mult 5-10 km, ajungi si la 100 km. Poate 5 W ?

Edited by chatnoir401, 01 August 2006 - 19:03.


#24
a.m.samy

a.m.samy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.08.2006
pentru infiintarea unui post de radio,care sunt documentele necesare?a.m.samy

#25
juheress

juheress

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 23.02.2005
o firma care se ocupa de comercializarea emitatoarelor?

#26
Airwaves

Airwaves

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 04.12.2004
Aveti licenta de emisie  de la C.N.A ? Vi s-a alocat o frecventa? S-a depus un dosar spre aprobare in acest sens ? Daca nu,atunci stati cuminti.Fara licenta nu va fi decat un post de radio pirat,adica ilegal.Lucru care mai inseamna ca incalcati legea si se platesc amenzi usturatoare in acest sens + CONFISCAREA aparaturii.


Dupa ce obtinezi TOATE avizele necesare cu siguranta veti gasi oameni dispusi sa va ofere toooooaaate detaliile de care aveti nevoie pentru a pune postul de radio pe picioare.

Ca sa va faceti o idee, costurile pentru acele avize si alte chestii trec lejer de 10.000 de euro.


Infiintarea unui post de radio e echivalenta cu infiintarea unei firme comerciale.Vei plati taxe catre stat,catre organismele ce se ocupa cu drepturile de autor, vei plati  avizele pentru locul de emisie,reteaua de curent electric,etc, etc....    statutul juridic deja presupune alte obligatii si alte costuri.....  etc , etc

Edited by Airwaves, 15 August 2006 - 17:19.


#27
Th3_D3ath

Th3_D3ath

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 27.01.2007
Salut, dac, e cineva care se pricepe, sa imi faca si mie o lista cu tot ce e necesar ptr, a iti deschide un post de radio LOCAL FM de 5-15 km.!  Va implor mult, sa ma ajutazi si pe mine.! Da normal sa imi dati si un pret total ms.! Frumos.!

Attached Files



#28
dvb23

dvb23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 09.08.2006
Fara licenta nu ai cum sa-ti deschizi un post local de radio, poti incerca, dar drumul e lung, iar la licitatie ai putine sanse sa prinzi frecventa dorita....iar daca nu ai frecventa atribuita in mod legal, totul este ilegal...

#29
Sony69

Sony69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 09.02.2006
Daca mai e cineva interesat de deschiderea unui radio sa ma contacteze si ii voi da toate detaliile... Apropo costurile aparaturii la un radio local ajung la 30000 de euro, dar se poate face si leasing. Pentru detalii prv me..

#30
valiflorin

valiflorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 09.02.2004
Dar pentru un post de radio care emite doar online de ce autorizatii ai nevoie?

#31
spaniolul

spaniolul

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 876
  • Înscris: 19.01.2007

View Postvaliflorin, on May 31 2007, 18:55, said:

Dar pentru un post de radio care emite doar online de ce autorizatii ai nevoie?
ainevoie de licenta de radioemisie pentru o anumita banda -frecventa, se obtine usor daca obti restul avizelor~!!

Edited by spaniolul, 01 June 2007 - 21:39.


#32
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,455
  • Înscris: 09.03.2007
pentru radio pe net imi ceri mie voie :naughty:  :w00t:

#33
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
rugaminte dupa ora 16:00 astazi recrutez radiouri de net pentru obtinere de retea locala care sa fie axata pe retransmisii intre stream-uri . Care doreste sa intre in legatura cu mine la still fm sa adauge id de mess stillfm_buc dar numai dupa 16:00 cand sunt la server!
Am adunat 12 radiouri momentan si tu poti participa cu radioul tau in reteaua noastra! serviciul este gratuit care nu cere decat numai retransmisia semnalului still fm cand se va stabilii programul! merci
din start no manele no caterinca .. seriozitate!

Edited by Zvartoshu, 13 July 2007 - 04:21.


#34
luci_fm

luci_fm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.07.2010

View PostSony69, on 31st May 2007, 11:38, said:

Daca mai e cineva interesat de deschiderea unui radio sa ma contacteze si ii voi da toate detaliile... Apropo costurile aparaturii la un radio local ajung la 30000 de euro, dar se poate face si leasing. Pentru detalii prv me..

Salut, eu doresc sa deschid un post de radio cum pot sa dau de tine ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate