Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Obtinere numar DUNS pentru Google...

Cum se numeste sarma folosita la ...

La multi ani @corinadaniela!

Cumparare auto vandut cu procura
 Sfat pentru un sistem off-grid la...

Verificare numar angajati firma

Nu pot scapa de OneDrive

Volan inclinat
 Branșamente utilitați g...

Update BIOS = Calculatorul se blo...

Maimuta si Negru

Chiar nu mai suntem in stare sa f...
 Soluție de supraveghere ieft...

1 capatana de usturoi pe zi, pune...

Latenta uriasa la laptop cu i7-12...

Unde se afla acest local ?

Radio Trinitas

- - - - -
  • Please log in to reply
2160 replies to this topic

dxvidelegeo

dxvidelegeo

Senior Member

• Grup: Senior Members
a zis Daniel ca 88,5 Buc il bruiaza...
el locuieste langa parcul Carol, aproape de Unirii
parerea mea este ca emite pe 4 dipoli vertical, langa trafic greu pe bloc de 8 etaje, langa Liberty, langa mec.

Cristy0007

Cristy0007

FM forever

Comic Geo.  Emite pe 2 pe Casa Poporului. Induci în eroare mai mult, este confirmat și de la sursă acest lucru, cu putere ușor mai mare decât dacă avea 4. Se duce spre 1 KW asta pot sa spun sigur. La înălțimea aia e suficient sa acopere indoor oriunde în limite normale. Este cam deasupra la toate blocurile din București, se vad munții de acolo, ar vrea și alții sa emită de acolo, dar e greu.

Gândește-te are 270m înălțimea, cu asta spui tot.

dxvidelegeo

dxvidelegeo

Senior Member

pai atunci..cine emite de la trafic greu..ca e antena de fm..

si un 84 m plus pilon de 6 m..sa aibe 90 m pe casa poporului...insa eu nu am vazut antene acolo...nu se vad.

Cristy0007

Cristy0007

FM forever

Se vad antenele pe Casa e și poza de mine atașată demult, și video pe YouTube din drona recent.                             Nam văzut nicăieri antene la trafic greu unde spui tu, fi mai specific.

SVI96

SVI96

Active Member

• Grup: Members
Cele două frecvente preluate de la Doina cred că au fost reduse destul de mult. Cernavodă 97,1 nu se mai recepționează aproape deloc în zona de vest a Constanței unde era prezent mereu iar 98,9 Mangalia abia mai mișcă prin sudul Constanței. Probabil că acum emit la puterea oficială convenită cu cna.

extremo07

extremo07

Member

N-au convenit nimic, se fac probe pana se va da decizia finala de autorizare. Rabdare

innesat

innesat

Senior Member

• Grup: Moderators
97.1 l-am receptionat zilele trecute, pe propagare. Evident, slab față de cum il aducea propagarea inainte.

Nu i-am dat importanță, dar daca tot ati vorbit despre el, am zis sa las si eu un feedback :))

Cristy0007

Cristy0007

FM forever

Pai Cernavodă probabil reglat la puterea minimă din licență, ce aveau înainte era peste normă, cum se face de fel. La măsurători la noua autorizare asa se face, se da la loc.   Prea mult Trinitas sincer. Am observat și mărirea la 95.3 pe sudu tarii și chiar în județul Sibiu, fata de anii trecuți când erau cu rezerva la jumate aproape. Se simt cei 2 KW măriți, 5kw fata de 3 înainte.

SVI96

SVI96

Active Member

View Postextremo07, on 11 octombrie 2022 - 16:22, said:

N-au convenit nimic, se fac probe pana se va da decizia finala de autorizare. Rabdare
Sincer, nu mă mai interesează cele două frecvente absolut deloc. A fost doar o constatare. Poate să le micșoreze sau să le mărească cum vor, audienta va fi aceeași. Păcat de 97,1 Cernavodă, mulți din zonă plâng după ea. Avea multă popularitate ținând cont de specificul rural al zonei și muzica difuzată de Doina chiar era apreciată în zona de acoperire a respectivei frecvente. Am cunoștiinte în zonă care sunt fericiți că pot prinde 94,7 Doina Constanța, speră să nu o reducă și pe asta, deocamdată frecventa din Constanța se prinde bine în Cernavodă, Fetești, Tandarei și spre București cât de cât.

Edited by SVI96, 12 October 2022 - 10:46.

favoritul

favoritul

Active Member

Atata timp cat nu se trece la DAB si DAB+........

neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

Guru Member

Eu n-as crede ca avea Doina bani sa intre in DAB. Pai cand a venit SNR cu preturile la televiziunea digitala, nici un privat n-a dorit in conditiile oferite. De ce acum ar fi altfel? Un privat nu va investi in retea, tot statul are fosta retea VHF de televiziune ce rugineste degeaba, pe ea sa va construi radio digital si vor fi doar posturile SRR (muta bani dintr-un buget in altul).

Edited by neagu_laurentiu, 12 October 2022 - 11:53.

SVI96

SVI96

Active Member

View Postneagu_laurentiu, on 12 octombrie 2022 - 11:50, said:

Eu n-as crede ca avea Doina bani sa intre in DAB. Pai cand a venit SNR cu preturile la televiziunea digitala, nici un privat n-a dorit in conditiile oferite. De ce acum ar fi altfel? Un privat nu va investi in retea, tot statul are fosta retea VHF de televiziune ce rugineste degeaba, pe ea sa va construi radio digital si vor fi doar posturile SRR (muta bani dintr-un buget in altul).
Normal, câte posturi locale și regionale și-ar permite. Nici cele cu acoperire națională nu se încumetă la așa ceva, dar astea mici. Vise.

marsel90

marsel90

Senior Member

La Craiova au trecut pe 100.1 de ieri !

ctingeo

ctingeo

Active Member

Da, recepția e aceeași, chiar și la distanță, nu știu ce au rezolvat cu asta...

dxvidelegeo

dxvidelegeo

Senior Member

88,5 Buc este bec la receptie la Comarnic, 100 km nord..au inaltime buna si putere mare.
e de top trinitas Buc ..pe bune

Edited by dxvidelegeo, 06 November 2022 - 16:39.

marsel90

marsel90

Senior Member

View Postctingeo, on 04 noiembrie 2022 - 12:58, said:

Da, recepția e aceeași, chiar și la distanță, nu știu ce au rezolvat cu asta...

Jn rahat, chiar nimic !!!

SVI96

SVI96

Active Member

View Postdxvidelegeo, on 06 noiembrie 2022 - 16:39, said:

88,5 Buc este bec la receptie la Comarnic, 100 km nord..au inaltime buna si putere mare.
e de top trinitas Buc ..pe bune
Nu sare Af ul pe frecventa de pe Costila 95.3 ?

dxvidelegeo

dxvidelegeo

Senior Member

nu activez AF ..nici TA

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate