Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...
 

Radio Prahova.

- - - - -
  • Please log in to reply
293 replies to this topic

#235
routerboard71

routerboard71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 31.12.2021
Eh... si n-a mai fost sa fie!  (vezi atasamentul)... Acesta era mesajul celor doi, Bubanu si Mihai Pali! NU s-au mai putut intoarce la ascultatori...
Alex nu mai este, Iuliana nu mai este nici ea, de Bubanu si Pali... nu mai zic...
Pacat! Daca o va tine asa... devine tonomat!

Attached Files


Edited by routerboard71, 08 September 2022 - 23:10.


#236
dxvidelegeo

dxvidelegeo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 23.08.2020
impuls va preia instant..cum va e foame va papa
guerrilla la fel..
si asa patroana e la pensie..nu i strica 50 mii euro la buzunar si liniste

#237
routerboard71

routerboard71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 31.12.2021
Salut Geo!
Nu stiu cine o sa-i preia dar situatia s-a stricat din interior! Un om ... a stricat totul, pacat! De aici, efectul de avalansa, demisii si lipsa de oameni.
In 29 de ani de cand exista Radio Prahova, nu s-a intamplat ceva de anvergura asta! Ma uit si nu-mi vine a crede! In numai 9 zile, au ramas fara personal... si NU banii sunt de vina! Publicitate inca era ca sa sustina pe linia de plutire afacerea. Dar... exact ca efectul de mar stricat... intelegi tu ca esti om cu carte!

#238
routerboard71

routerboard71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 31.12.2021
Eh... stiti cum se spune in popor, speranta moare ultima!
Inca mai sper ca se vor gasi alt oameni cu harul radioului daca imi este permis sa ma exprim asa, iar acei oameni sa suplineasca lipsa pe tronsonul dupa amiezii!
Este pacat dupa 29 de ani, 29 de ani frumosi... sa se sfarseasca acest... vis frumos si inca real, Radio Prahova!
Sunt 29 de ani... o viata de om, inchinata radioului!

#239
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,396
  • Înscris: 04.05.2017
Trinitas a solicitat la Craiova schimbarea de pe 100.0 pe 100.1 datorita Europa Balota Mehedinti.  Simplu și Prahova ar putea solicita Ancom fără a parasii  zona de 99.2 coborând cu 1, ar ajuta sa scape de Kiss acolo unde îl influențează  mai rău.

#240
routerboard71

routerboard71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 31.12.2021
Da @Cristy0007, ai perfecta dreptate. Deocamdata partea tehnica, asa cu Kiss-ul "in coasta", este in parametrii. Stai sa vedem cum depasesc problema oamenilor lipsa si acoperirea tronsonului dupa amiezii. Macar la capitolul tehnic, Prahova sta foarte bine, am dovezi... sunt bun, emisie in 900W cu reflectata ZERO..., in on-line sunet .mp3 la 320Kbps esantionare.
Daca programele si animatia o iau la vale... pleaca automat si clientii cumparatori de publicitate... aici este deocamdata durerea. Sper sa o rezolve ei cumva...

Edited by routerboard71, 09 September 2022 - 09:01.


#241
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,601
  • Înscris: 30.07.2003

View Postrouterboard71, on 09 septembrie 2022 - 08:59, said:

Daca programele si animatia o iau la vale... pleaca automat si clientii cumparatori de publicitate... aici este deocamdata durerea.
Nu e o relatie matematica stricta. Treaba merge in virtutea inertiei chiar daca ai programe si muzica creanga. Plus ca nu sunteti in masuratorile audientei, banii vin mai mult pe criteriul postului din zona si singurul concurent ar fi Best FM dar acesta vad ca are o cifra de afaceri mult mai mica. Cine vrea publicitatea la "nationale" atunci acolo livreaza indiferent ce continut ar fi aici pe radio.

Edited by neagu_laurentiu, 09 September 2022 - 10:29.


#242
extremo07

extremo07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 09.09.2021
99.2 tot se mixa cu Kiss azi, intre Cap Rosu si Frasinet pe DN1
Apoi dupa stabilitate pe statiunile prahovene ale VPH, la Predeal iar a intrat Kiss peste si la Timisu de Sus a disparut complet

Edited by extremo07, 10 September 2022 - 22:34.


#243
routerboard71

routerboard71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 31.12.2021

View Postextremo07, on 10 septembrie 2022 - 22:33, said:

99.2 tot se mixa cu Kiss azi, intre Cap Rosu si Frasinet pe DN1
Apoi dupa stabilitate pe statiunile prahovene ale VPH, la Predeal iar a intrat Kiss peste si la Timisu de Sus a disparut complet

Comportament perfect normal pentru 900W in antene cu reflectata 0.
Unde este amplasata antena, atata se poate chiar si cu o antena noua (ce sper ca va mai fi cumparata...), tot la fel s-ar receptiona. De ani de zile se comporta la fel.
Daca mergeti spre Urlati, ajungeti in comunele de acolo, Radio Prahova se receptioneaza chiar bine, fara KISS FM ca interferenta.Pe Valea Prahovei, daca ajungi la Paralela 45 se ia la ciomageala cu Kiss Cozia, daca treci de Campina se aude acceptabil iar din Comarnic spre Sinaia, receptia se imbunatateste fiindca unda o prindeti reflectata de Bucegi, nicidecum ca ar fi putere mare sau alti factori! Se aude bine si spre Cheia. De cand cu marirea de putere la 4000W PAR, se aude mai ok pe distante dar NU senzational!!! Legile fizicii si relieful dicteaza aici!
Tehnic, nu sunt probleme de niciun fel! Problemele sunt stringente la animatie ca nu mai sunt oameni, au demisionat cei mai buni, n-a mai ramas practic... nimic, sa fim realisti!
Seara vii acasa de la serviciu, cei ce lucreaza tura 1 sau la 8 ore program normal si auzi un tonomat muzical. Un radio care se vrea radio si nu un simplu stream de muzica, trebuie sa aiba program cu animator si stiri macar pana la orele 19,00.
Ce programe de animatie avea RPh inainte si ce este acum... mie nici acum nu-mi vine a crede! Iar lucrurile par a se indrepta greu... cred ca prea curand nu se va intampla nimic. Se va merge in formula asta.
Va scriu aceste randuri ca simplu ascultator, nu ca tehnic sau altceva!

Edited by routerboard71, 13 September 2022 - 08:10.


#244
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,396
  • Înscris: 04.05.2017
O sa ascult și eu săptămâna viitoare când voi pleca spre Brașov,  Sibiu.

Dar posibil în weekend o plimbare pe la Sinaia. Sa ascult rph :-)

#245
routerboard71

routerboard71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 31.12.2021
In Sinaia, cand treci cu masina pe lamga Mefin, intra chiar foarte bine. Daca urci la Cota 1400, il iei ca local.
Acum se aude ca atunci cand aveam puterea asta si cu ceva ani in urma. OK, putere este, antena noua daca se va cumpara cred ca se va mai imbunatati si acolo. Fiind reflectata 0 indicata de emitator, antena si cablul plus splitter-ul, sunt bune.

#246
dxvidelegeo

dxvidelegeo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 23.08.2020
la buc nu intra deloc....

#247
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,396
  • Înscris: 04.05.2017
Cu itsy bitsy cu cred și eu, fără întra eu am testat de mult cu el scos.

#248
routerboard71

routerboard71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 31.12.2021

View Postdxvidelegeo, on 14 septembrie 2022 - 04:42, said:

la buc nu intra deloc....

Nici nu trebuie sa intre acolo, nici NU avem voie (adica nu are radioul voie, ca nu-i al meu personal) sa intram cu emisia in Capitala! Proiectul nu ne da voie!
Nu mai zic de Itsi Bitsy pe 99.3 ca se interpune si asta... Nu trebuie sa-l deranjam noi.

Edited by routerboard71, 14 September 2022 - 10:20.


#249
dxvidelegeo

dxvidelegeo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 23.08.2020
dar va deranjeaza itzy chiar in curtea voastra..ba chiar si pe valea prahovei
un 99,1 cum s a propus aici va scoate din bruiaje

pe un radio destept nicidecum nu ma deranjeaza 99,3 buc pentru a testa daca pe 99,2 va receptionati..am incercat ieri...si nimic
da..inteleg..nu reprezinti postul..e ok..doar propunem idei si ne informam
pe un radio cu 3 trepre digitale narrow..pe 99,2 am liber complet..
interesant ca 103,6 cota 1400 se aude slab la buc,,,adica se prinde cat de cat..slab dar e acolo

Edited by dxvidelegeo, 14 September 2022 - 13:11.


#250
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,396
  • Înscris: 04.05.2017
Itsy 99.3 este scăzut,  nu am mai sesizat sa îl deranjeze,  decât Kiss.  Pana și în București  în sectorul 6 spre Păcii A1 se simțea Kiss în plaja lui itsy,  când era în putere nu-l  făcea.  Nu au mai mult de 600w în antene,  dacă Dance are 270w la înălțimea aia de la big Berceni, 120m plus zona cu 80m peste sectorul 3 și militari este ușor mai sus decât Berceni.  Doar pro FM are undeva la 1kw și puțin.

#251
extremo07

extremo07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 09.09.2021
99.2, fara Kiss azi intre Banesti si Ploiesti

#252
routerboard71

routerboard71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 31.12.2021

View Postextremo07, on 16 septembrie 2022 - 13:22, said:

99.2, fara Kiss azi intre Banesti si Ploiesti

S-a mai imbunatatit putin semnalul de cand cu marirea puterii la 900W in antene si verificarea acordului dintre filtru si antena de emisie. Reflectata 0 la 900W, indicata pe display-ul emitatorului.De la emitator, semnalul pleaca OK. Este cea mai buna emisie ce poate fi redata cu amplasamentul actual al antenei.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate