Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

Radio Brasov

- - - - -
  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#55
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Pe vremuri adica acum vreo 20 de ani aveam un radio portabil cu scala tip "caramida". Avea toata gama de frecvente pe toate cele 4 benzi. Ce-i drept atunci am umblat sa-i maresc sensibilitatea. De cateva ori am prins 95.8 era inca RADIO UNU, 93.8 RADIO SPECIAL, 87.8 RADIO BRASOV, locatie Slanic Moldova parcare hotel Venus, e o zona mai  inalta acolo.
Intre timp s-au schimbat datele problemei acolo doar 87.8 mai razbate, acum si cu JURNAL FM Onesti s-a cam zis si cu acesta.

#56
Floryn-Floryn

Floryn-Floryn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 09.07.2009
O intrebare: Inca se aude acelasi post radio pe doua frecvente in Brasov?(87.8 si 90.7)

Edited by Floryn-Floryn, 26 October 2021 - 17:34.


#57
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,372
  • Înscris: 04.05.2017
Nu 90.7 era Râșnov poiana Brașov așa știu. Nu se aude decât 87.8 și culmea aveau sunetul ok, doar fratele lor manelist are brum și sunet mono

#58
Floryn-Floryn

Floryn-Floryn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 09.07.2009
Pe Super FM mai bine l-ar ceda catre Radio Transilvania. Un post radio bun, cu o retea bogata in Ardeal, dar fara frecventa in Brasov sau Sibiu.

#59
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
E un post oarecum cu traditie in zona. Nu mai e oricum ce a fost pe vremuri, merge din inertie. Imi placea seara, aveau dedicatii muzicale. Parca erau si pe timpul zilei, nu mai stiu.

#60
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,999
  • Înscris: 30.12.2012
Nu mai este decat o fantoma a ce a fost o data Radio Brasov. Banii s-au dus si au aparut datoriile. O data pe vremuri avea un sunet super ok acum in schimb e groaznic... totusi un pic mai bun decat cu vreun an sau doi in urma dar tot naspa. Sunt curios cat va mai rezista... daca rezista inca un an si jumatate ajunge la 30 de ani de emisie.

PS: frecventa 90.7 ce a fost in Sfantu Gheorge urcata mai apoi pe Postavaru au pierdut-o din cauza datoriilor neplatite la buget in urma cu cativa ani.

#61
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Era odata ca niciodata... il prindeam din Onesti. Bine intre timp a aparut JURNAL FM tot pe 87.8.
Mai misca si in Slanic Moldova.
I-au redus puterea sau ce e cu el?

#62
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,999
  • Înscris: 30.12.2012
Aici local nu mi se pare sa aiba putere mai mica dar la cum supramoduleaza s-ar putea sa nu mai ajunga asa departe.

#63
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Deci a fost, poate nu mai e, fie ca vorbim de RADIO BRASOV sau de SUPER FM, macar se prind (ocazional) din Slanic Moldova.
Plus ca 93.8 fortat il luam si intre Bacau si Vaslui undeva pe la Plopana la cota mai inalta. Pe vremuri cand era RADIO SPECIAL pe 93.8 intra frumos la Slanic Moldova, unde e hotel Venus.
O sa verific cand mai ajung in aceste zone.

Edited by chatnoir401, 28 October 2021 - 21:00.


#64
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,999
  • Înscris: 30.12.2012
93.8 este mai jos ca putere fata de cum era acum 20 de ani sa zicem (cand era Radio Special prin 2000). Atunci se prindea cam la acelasi nivel cu Radio Brasov. Acum nu mai este asa.... e drept totusi ca nu ascult acel post si verificarile pe care le-am facut sunt foarte putine. Cand era Radio Special chiar ascultam dar acum no way.

Edited by numerci, 28 October 2021 - 22:33.


#65
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Eu ce ziceam? 93.8 misca pe vremuri, maxim ajungea pe la Plopana, Bacau. Am zis cand mai ajung pe acolo il verific.
In the mix, odata venea FOCUS FM Buzau peste el la cota 420 tot zona Plopana.

#66
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,999
  • Înscris: 30.12.2012
Situatie complicata la Radio Brasov: https://www.bizbraso...em-un-agrement/

A fost ceva anunt la CNA ca s-ar fi schimbat actionariatul?

#67
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,999
  • Înscris: 30.12.2012
Radio Brasov este blank, mono dar cu RDS de ieri seara. Pare a fi problema destul de serioasa de nu au revenit on air inca.

#68
PetricaMarian

PetricaMarian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 09.04.2020

 numerci, on 01 februarie 2023 - 11:07, said:

Radio Brasov este blank, mono dar cu RDS de ieri seara. Pare a fi problema destul de serioasa de nu au revenit on air inca.

A revenit emisia de câteva ore.

#69
catchthecatch

catchthecatch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 01.03.2022
La acest moment, blank pe RADIO BV. Se aude zgomot de fundal cu brum și puțin din emisia SUPER FM.

#70
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,999
  • Înscris: 30.12.2012
Deci acum sunt manele si pe Radio Brasov..... minunat.

#71
catchthecatch

catchthecatch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 01.03.2022
Se auzea slab peste bazaitul de pe fundal in blank. In căști se sesiza ușor.

#72
catchthecatch

catchthecatch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 01.03.2022
Din nou nu merge RADIO BV. Se aude nelipsitul bâzâit și ceva muzica foarte slab.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate