Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Gran Via Lujerului

- - - - -
  • Please log in to reply
1616 replies to this topic

#37
spiderpc

spiderpc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 575
  • Înscris: 14.01.2007
Imagini satelitare de la inceputul santierului.

Attached Files



#38
curiosul2004

curiosul2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 04.12.2013
A fost cineva sa stea de vorba cu cei de la vanzari? Din ce am vazut pe site - mi se pare cam ciudata suprafata aia vitrata la balcoane... Da direct in casa sau se poate separa de restul casei? Intreb pentru ca daca da direct in casa, ma intreb cum se va incalzi camera aia care are atata suprafata vitrata...

#39
darksun

darksun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 401
  • Înscris: 01.07.2005
Care e site-ul ? Ca nu gasesc nimica.

#40
curiosul2004

curiosul2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 04.12.2013
Imoteca.ro.

#41
darksun

darksun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 401
  • Înscris: 01.07.2005
Adica aici : http://www.imoteca.r...orul-6-563.html

#42
spiderpc

spiderpc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 575
  • Înscris: 14.01.2007

 curiosul2004, on 06 ianuarie 2016 - 11:24, said:

A fost cineva sa stea de vorba cu cei de la vanzari? Din ce am vazut pe site - mi se pare cam ciudata suprafata aia vitrata la balcoane... Da direct in casa sau se poate separa de restul casei? Intreb pentru ca daca da direct in casa, ma intreb cum se va incalzi camera aia care are atata suprafata vitrata...
Cred ca e usa intre balcon si camere.
Dar unde mai exact ti se pare multa suprafata vitrata? La ce apartament?

Alte poze, de ieri:

Attached Files


Edited by spiderpc, 06 January 2016 - 21:06.


#43
MihaiB_PhD

MihaiB_PhD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 17.04.2014

 curiosul2004, on 06 ianuarie 2016 - 11:24, said:

A fost cineva sa stea de vorba cu cei de la vanzari? Din ce am vazut pe site - mi se pare cam ciudata suprafata aia vitrata la balcoane... Da direct in casa sau se poate separa de restul casei? Intreb pentru ca daca da direct in casa, ma intreb cum se va incalzi camera aia care are atata suprafata vitrata...


La ce am văzut la un Ap de 2 camere, ei au parțial închis balconul, ca o sera. Problema e ca acea sera comunica direct cu bucătăria, căci la living e usa din lateral, însă dacă e PVC pana la podea vor fi probleme dacă e cu panel in partea inferioară.
Va arăta si urat dacă vor merge pe PVC alb, ceea ce ma si aștept la 1100/mpu când alții vând mai scump acolo (Asta dacă respecte suprafața din schița si nu se întâmpla ca la Timișoara 58, cu diferențe de 5-7% in minus la metraj).

#44
Bobyonu

Bobyonu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 30.11.2014
http://granviapark.ro/
Buna dimineata. Asta e site-ul lor oficial, dar va fi functional in curand din ce spun ei pe site.

#45
curiosul2004

curiosul2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 04.12.2013
Mersi @ProhilResidential, dar la ce te referi cand zici 'daca e PVC pana la podea vor fi probleme daca e cu panel in partea inferioara'?

Eu ma gandesc ca daca e 'sera' si comunica cu bucataria, asa cum zici, vara va fi foarte cald iar iarna foarte frig... Sau gresesc...

#46
MihaiB_PhD

MihaiB_PhD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 17.04.2014

 curiosul2004, on 07 ianuarie 2016 - 08:20, said:

Mersi @ProhilResidential, dar la ce te referi cand zici 'daca e PVC pana la podea vor fi probleme daca e cu panel in partea inferioara'?

Eu ma gandesc ca daca e 'sera' si comunica cu bucataria, asa cum zici, vara va fi foarte cald iar iarna foarte frig... Sau gresesc...

Adevărat. Însă caldura o mai rezolvi funcție de orientare cardinala si cu AC, dar frigul nu. Un parapet de cărămida te lasă sa pui un calorifer cât de mic. Altfel doar cu încălzire prin pardoseala care costa!

Edited by ProhilRezidential, 07 January 2016 - 09:01.


#47
curiosul2004

curiosul2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 04.12.2013
Pai si daca pui calorifer, la toata suprafata aia vitrata centrala va merge non stop... Trebuie sa se poata separa sau sa fie separata, altfel devii actionar la Romgaz...

Si nu mi-ai zis la ce te-ai referit cand ai zis treaba cu PVC-ul de mai sus. Mersi

Edited by curiosul2004, 07 January 2016 - 09:06.


#48
MihaiB_PhD

MihaiB_PhD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 17.04.2014

 curiosul2004, on 07 ianuarie 2016 - 09:05, said:

Pai si daca pui calorifer, la toata suprafata aia vitrata centrala va merge non stop... Trebuie sa se poata separa sau sa fie separata, altfel devii actionar la Romgaz...

Si nu mi-ai zis la ce te-ai referit cand ai zis treaba cu PVC-ul de mai sus. Mersi

Pai asta e problema. Ai sesizat-o corect. In plus, nici pe exterior nu mai poti izola cu nimic

#49
curiosul2004

curiosul2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 04.12.2013
Daca e asa, adica nu e separata, nu e bine... Arhitectura pentru zona mediteraneana. De ce nu or face balcoane normale, pe care sa le inchida. Creste atat de mult costul?

#50
curiosul2004

curiosul2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 04.12.2013
Care sunt avantajele si dezavantajele compartimentarii interioare cu rigips?

#51
mog

mog

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,024
  • Înscris: 20.01.2009
Stiti ceva de parcari? Sper sa ajung sapt asta sa si vad, in we nu se fac vizionari.

#52
curiosul2004

curiosul2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 04.12.2013
Asa cum ziceam si pe pagina anterioara, locuri de parcare, la subteran, au doar intr-unul din cele doua blocuri, 7500+TVA. Nu am putut sa ajung sa discut mai multe. Mi-am facut programare joia care vine. Poate dupa ce mergi si vorbesti cu ei ne spui si noua ce au zis.

#53
mog

mog

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,024
  • Înscris: 20.01.2009
Ce preturi..pff. Si la 20th cer aia 11k pt parcare la subsol. Enorm

#54
ICECUBES

ICECUBES

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 04.01.2014
Salut , am si eu o intrbare , din ce vad pe site-urile puse de voi pe aici sunt doar apartamente de 3 camere .Vor avea si garsoniere si apartamente de 2 camere ?si daca da pe und epot gasi mai multe detalii ? Multumesc

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate