Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...
 

SEINFELD se reîntoarce!

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005

View PostDigibrain., on Sep 6 2006, 21:02, said:

Care stie care-a fost ideea care l-a facut pe Jerry sa spuna Stop dupa 9 sezoane?  :confuzzled:
Ideea contului său suficient de mare?

#20
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
Poveste veche.... sa se opreasca in culmea gloriei....

#21
Digibrain.

Digibrain.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 28.06.2006

View PostH725, on Sep 6 2006, 21:39, said:

Poveste veche.... sa se opreasca in culmea gloriei....

Asta o stiu si eu dar gloria continua...cel putin un sezon sau doua.

#22
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005
Am prins si eu ultimul episod. Nu e cine stie ce dar merita vazut.

#23
vj_Heaven

vj_Heaven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,058
  • Înscris: 19.07.2005
Am vazut serialu complet de 4 sau 5 ori si ma uit cu mare placere si in continuare..   Un serial superb mai putin ultimu episod, nu prea-mi place cum se termina cu ei la puscarie :D

#24
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Ceva interesant:
http://www.dvdentert...CFSUWFQodoENjtg

Comparativ cu:
http://www.dvdempire...series_id=10021

#25
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

View PostSuperDuper, on Sep 7 2006, 06:50, said:


-All episodes are recorded from TV and digitally converted to DVD. These are not studio-produced products like you would find in a store because they do not yet exist. They are not "DVD quality" - they are exactly what you would have watched on TV when the show originally aired

:lol:

#26
lemon_demon

lemon_demon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 26.06.2006

View Postkimi, on Sep 6 2006, 20:52, said:

go back to vacanta mare !

de astia nici sa nu aud.  :death:

#27
narcis_epm

narcis_epm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 642
  • Înscris: 28.04.2004

View PostDigibrain., on Sep 6 2006, 21:42, said:

Asta o stiu si eu dar gloria continua...cel putin un sezon sau doua.
Au aparut toti la Oprah in emisiune acum ceva timp si exact asta a spus Jeri. Ca a simtit ca mai sus decat era in momentul ala nu mai putea fi si ca mai bine sa il tina minte lumea asa tare si sa nu simta nimeni un declin cat de mic inainte de a se opri.
Spre deosebire de Vacanta Mare care intinde aceleasi glume de cativa ani.

#28
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,042
  • Înscris: 10.04.2006

View PostDigibrain., on Sep 6 2006, 21:02, said:

Care stie care-a fost ideea care l-a facut pe Jerry sa spuna Stop dupa 9 sezoane?  :confuzzled:

Hangarul cu 50 de Porscheuri printre care 10 Boxster , un Carrera GT si un 959 :)

View Postvj_Heaven, on Sep 7 2006, 02:39, said:

Am vazut serialu complet de 4 sau 5 ori si ma uit cu mare placere si in continuare..   Un serial superb mai putin ultimu episod, nu prea-mi place cum se termina cu ei la puscarie :D

Am toate sezoanele pe dvd uri :naughty: Acum urmaresc ultimele 10 episoade :(

#29
vj_Heaven

vj_Heaven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,058
  • Înscris: 19.07.2005

View PostNenea Zap, on Sep 8 2006, 01:17, said:

Hangarul cu 50 de Porscheuri printre care 10 Boxster , un Carrera GT si un 959 :)
Am toate sezoanele pe dvd uri :naughty: Acum urmaresc ultimele 10 episoade :(
Si eu le am.. sunt un maniac al serialelor :D
Imi pare bine ca da Seinfeld din-nou dar imi parea mai bine daca cumparau si ei un serial mai nou gen Prison Break, Stargate, Smallvile sau altele  mai noi.. :(

#30
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

View Postvj_Heaven, on Sep 8 2006, 04:13, said:

Si eu le am.. sunt un maniac al serialelor :D
Imi pare bine ca da Seinfeld din-nou dar imi parea mai bine daca cumparau si ei un serial mai nou gen Prison Break, Stargate, Smallvile sau altele  mai noi.. :(

eu nu tin sa vad seriale noi...
pana sa vad seinfeld mi-au placut cheers, taxi, bundy, etc, dar dupa ce am vazut seinfeld prima oara ...nici un serial nu mi-a mai placut (poate doar friends s-a mai apropiat cat de cat)...dar restul...
pentru mine seinfeld e limita superioara a unui sit-com. mi-e f greu sa cred ca alt serial va depasi aceasta limita.
deja il vad pentru a 3-4-5 oara...nici nu mai stiu...sunt la seria 6 acum. si rad la ele ca si cum le-as vedea pt prima oara.

#31
Daian

Daian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 30.08.2006
Tocmai se lanseaza, cred ca sapt viitoare un sit-com a carei eroina principala este Julia Dreyfuss, aka Elaine, si Jay Leno afirma ca toti criticii il considera cel mai bun serial de comedie nou. As fi curios cum e. Unii zic ca nu poate scapa de "blestemul Elaine". Om vedea. Cat despre 2 episoade noi, ma indoiesc. Sunt insa o gramada de filmulete scurte cu Seinfeld (cel mai tare e cu el ca si prof de istorie intr-o clasa de smart american pupils) si reclame, care sigur merita vazute de catre fanii adevarati.

#32
aqni

aqni

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 22.07.2003

View Postbubalus, on Sep 8 2006, 09:29, said:

eu nu tin sa vad seriale noi...
---
pentru mine seinfeld e limita superioara a unui sit-com. mi-e f greu sa cred ca alt serial va depasi aceasta limita.
---

Sunt câteva seriale (mai) noi, în special dintre cele fără râsete pe fundal, care cred că merită să fie vizionate. Două exemple: Scrubs și Arrested Development.

Ca să revin la subiect, foarte bine că Seinfeld se re-re-reîntoarce, însă ora la care o face este neinspirat aleasă.

#33
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,042
  • Înscris: 10.04.2006

View Postaqni, on Sep 16 2006, 21:23, said:

Sunt câteva seriale (mai) noi, în special dintre cele fără râsete pe fundal, care cred că merită să fie vizionate. Două exemple: Scrubs și Arrested Development.

Ca să revin la subiect, foarte bine că Seinfeld se re-re-reîntoarce, însă ora la care o face este neinspirat aleasă.

E chestia ca Seinfeld e un serial inteligent . Are glume inteligente . Nu e gen Bundy in care razi de o blonda .
Si nu cred sa se faca recent vreun serial mai bun .
Scrubs si Arrested Development nu se compara :nonobad:

#34
aqni

aqni

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 22.07.2003
->Nenea Zap

Derapăm un pic de la topic, dar e necesar pentru niște clarificări.
Bubalus spunea niște chestii care se bat cap în cap. Pe de o parte nu-l interesează să urmărească alte seriale, dar în același timp nu crede că pot exista seriale care să se apropie de Seinfeld.  Logic că într-o astfel de abordare Seinfeld nu poate fi detronat. Asta am vrut să subliniez cu comentariile mele.

Bineînțeles că Seinfeld este un serial inteligent, dar asta nu înseamnă că e singurul.

Referitor la "Scrubs si Arrested Development nu se compara  :nonobad:" - să înțeleg că le-ai urmărit pe amândouă, înainte de a da un verdict atât de categoric?

#35
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,042
  • Înscris: 10.04.2006
Nu eu . Dar am prieteni care urmaresc , si se uita la ele ca la oricare alt serial din cele 10 pe care le urmaresc .
Si nu , ei nu sunt fani Seinfeld ;)

Edited by Nenea Zap, 17 September 2006 - 09:35.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate