Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 

JACK- bulldog englez

- - - - -
  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#19
apatrichi

apatrichi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 13.03.2008
buna

eu sunt ana si de 3 luni sunt mamica. am o fetita pe nume YOKO (bulldog englez bineinteles) care acum are 6 luni si jumatate. este extraordinara, un ingeras. este extrem de vioaie. din pacate nu am intalnit alti buldogi pana acum cu care sa ne jucam. poate avem noroc. ea este YOKO sunt ceva mai vechi pozele dar  voi reveni cu unele mai noi.

Attached Files



#20
Andeia

Andeia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.07.2008
am si eu o rugaminte... sa imi spui de unde l-ai luat si cat ai dat pe el.  imi place foarte mult rasa asta dar nu prea am incredere sa iau un caine de pe diverse site-uri pentru ca stiu unele cu probleme.
multumesc anticipat!

#21
malankas

malankas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 09.03.2008
Si eu as dori sa stiu acelasi lucru. mersi

#22
sabothor

sabothor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 28.07.2008
OK, haide sa imi postez si eu animalutzul aici .... daca tot ii laudam aici :)

El este GOOGLE (sa google.dog :P ) are aproape 5 luni ... si nu sta locului deloc. Are exact acelasi obicei asemenea catzelulului autorului threadului si anume facutul pe scutece absorbante, dar nu rateaza absolut nici o ocazie sa iasa afara (mai ales ca acum 2-3 saptamani a iesit afara prima oara in viata lui, dupa ce a terminat vaccinurile).

Este un inger dar si un demon in acelasi timp, este genul de caine care chiar daca ai vrea sa il ignori, nu o sa rezisti. Este unde demon fiindca prin joaca lui nu realizeaza ca te poate rani. Are dinti de lapte si musca fara sa isi de-a seama, din pura joaca. Dar este si un inger dupa fata pe care o face dupa ce il certi, iti vine pur si simplu sa uiti de tot si toate si sa il strangi "brutal" la piept  :rolleyes:

Am vazut ca intreba cineva mai sus de unde a fost achizitionat. Nu stiu de cainii altor colegi de forum, dar al meu a fost achizitionat de pe site-ul www.petshop-online.ro iar pretul de achizitie a fost 600 euro. A venit in aproximativ 1 luna de la comanda, direct din anglia.

Despre alimentatie, la fel .. branza de vaci, "bobitze" :) , conserve pentru caini, oase gingivale, oase pentru curatat cavitatea bucala si inlaturarea mirosului neplacut, orez fiert cu morcovi, pui la cuptor (necondimentat), ficatei de pasare fierti, etc .. El personal nu se da inlaturi de la nimic, dar incerc pe cat posibilul sa ii mentin un regim alimentar.

Iata cateva poze cu el de cand era mai mic .. pana in stadiul in care se afla acum.

Intr-una din pozele de mai jos, cea in care cainele este pe birou, se poate vedea o sticluta mica, albastruie. In aceea sticluta de plastic se afla un ulei aromatic produs de laboratoarele Lambert Kay si se numeste simplu: Cologne Drops. Se aplica 2-3 picaturi pe ceafa animalului si mirosul persista o saptamana intreaga. Eu am parfumul de cand am luat cainele si in prezent, dupa 5 luni, inca este 3/4. Se gaseste in aproape orice pet-shop. Recomand cu placere!

Mai jos aveti si un cu produsul. Din pacate nu am putut gasi un link din romania, dar macar imaginea si pretul vorbesc de la sine. Poate voi aveti mai mult noroc cu o simpla cautare pe google. (google.ro de data asta :D)

iata link-ul: http://www.petmounta...utm_term=509306

Attached Files


Edited by sabothor, 28 July 2008 - 15:50.


#23
apatrichi

apatrichi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 13.03.2008
Pe Yoko am luat-o din Braila, de la un .... pet shop. initial nu am stiut ca e un pet-shop. Am vorbit cu proprietara care mi-a spus ca este crescator. Am vazut mai multe poze cu ea si apoi ne-am dus sa o luam.  Initial ne spusese ca este adusa din Ungaria. Avea cateva vaccinuri facute si un carnet de sanatate. Sa nu ma intelegeti gresit cum ca mi-ar parea rau sau chestii de genul asta. Mi-am dorit-o foarte mult si ma bucur de ea fiecare clipa. vreau sa spun ca tb sa aveti grija de unde cumparati puiutii. Eu am avut noroc. Era sa uit. M-ati intrebat cat am dat, ei bine 500 euro

Sabothort sa iti traiasca BE. Este superb.




Cateva poze cu Yoko. O sa mai postez

Attached Files



#24
sabothor

sabothor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 28.07.2008

 apatrichi, on Jul 28 2008, 17:11, said:

Pe Yoko am luat-o din Braila, de la un .... pet shop. initial nu am stiut ca e un pet-shop. Am vorbit cu proprietara care mi-a spus ca este crescator. Am vazut mai multe poze cu ea si apoi ne-am dus sa o luam.  Initial ne spusese ca este adusa din Ungaria. Avea cateva vaccinuri facute si un carnet de sanatate. Sa nu ma intelegeti gresit cum ca mi-ar parea rau sau chestii de genul asta. Mi-am dorit-o foarte mult si ma bucur de ea fiecare clipa. vreau sa spun ca tb sa aveti grija de unde cumparati puiutii. Eu am avut noroc. Era sa uit. M-ati intrebat cat am dat, ei bine 500 euro

Sabothort sa iti traiasca BE. Este superb.




Cateva poze cu Yoko. O sa mai postez


Mersi frumos, la fel sa-ti traiasca si tie Yoko.

Am si eu o nelamurire .. si tare ma framanta .. tu i-ai taiat coada catzelusei sau asa a avut coada din nastere? Intreb fiindca al meu are coada lunga si o tine tot timpul in jos (dupa cum stiti, cozile bulldog-ilor sunt asezat opus fata de cele ale celorlalti caini, care sunt in prelungirea coloanei vertebrale) si din acest motiv nici nu o ridica. Nu ma deranjeaza asa de tare, doar ca tot timpul pare speriat, chiar daca nu e asa ..

Unii bulldogi se nasc cu coada mica si altii cu ea lunga sau toti se nasc cu coditza lunga si apoi trebuie taiata? Intreb fiindca nu stiu ce sa fac .. i-as taia coada la o clinica de chirurgie veterinara, fiindca ar arata bine, mai ales ca e mascul, dar pe de alta parte imi este mila de el sa il supun unui asemenea tratament.

Multumesc de raspuns,

Sabothor

Am observat ceva ... Yoko are botul un pic altfel decat "bestia" mea .. gresesc? Mi se pare ca e un pic mai lung ..

PS. Google nu voia sa postez pozele astea ca ii este rusine de problema de la ochisor. I-am spus ca este doar o inflamatie a glandei lacrimale, nimic periculos si ca va fi supus peste doua saptamani unei mici operatii de 5 minute pentru extirpare, cand se va intoarce nenea doctoru' din vacanta. S-a linistit si mi-a dat acordul lui de postare :)

Attached Files



#25
sstorm

sstorm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 04.03.2007

 sabothor, on Jul 29 2008, 23:24, said:

....
Am observat ceva ... Yoko are botul un pic altfel decat "bestia" mea .. gresesc? Mi se pare ca e un pic mai lung ...

sal, intentionez sa cumpar un bulldog englez si am tot citit pe net despre ei, referitor la yoko, parerea mea este ca e un victorian bulldog '"old bulldog" (spun asta doar din ce am citit/vazut pe net fara sa am o altfel de experienta in domeniu), probabil ca o sa ne lamurim dupa ce mai creste...in rest sunt superbi, imi plac la maxim

Edited by sstorm, 03 August 2008 - 00:35.


#26
apatrichi

apatrichi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 13.03.2008
Boticul fetei mele, Yoko, este un pic cam altfel fata de ceilalti pe care i-am vazut pana acum. este un pic mai "mare". si ea este un pic cam inaltutza. insa veterinarul nu mi-a zis ca ar fi corcita. In legatura cu codita, asa s-a nascut - cu ea mica.

era sa uit -Am implinit 8 luni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#27
sabothor

sabothor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 28.07.2008

 apatrichi, on Aug 6 2008, 15:28, said:

Boticul fetei mele, Yoko, este un pic cam altfel fata de ceilalti pe care i-am vazut pana acum. este un pic mai "mare". si ea este un pic cam inaltutza. insa veterinarul nu mi-a zis ca ar fi corcita. In legatura cu codita, asa s-a nascut - cu ea mica.

era sa uit -Am implinit 8 luni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


la mai multe luni si apoi ani inainte :D. Eu nu ma gandeam ca poate sa fie neaparat metis dar poate provine dintr-o imperechere de familie (mama-fiu, frate-sora, tata-fiica etc) si in aceste cazuri, cainele este tot de aceeasi rasa, dar numai este considerat pur.
Oricum, pana la urma nu asta conteaza ci cainele in sine, temperamentul lui si modul de adaptate.
Ca tot a venit vorba de temperament .. al meu m-a disperat cu joaca si mai ales .. cu sforaitul :(( ...

Inca 3 poze cu potaia ...

Attached Files



#28
apatrichi

apatrichi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 13.03.2008
Mesc si voua la fel. Important este sa fie sanatosi.
Mai postez cateva poze cu fata sunt din luna iunie.

Attached Files



#29
sstorm

sstorm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 04.03.2007
uite niste linkuri referitoare la old bulldog

http://www.winstonth..._difference.htm
http://www.dogbreedi...anbulldogge.htm

old bulldog`ul este un caine mult mai agil si mai energic decat english bulldog`ul, englezi incearca sa refaca rasa de bulldog care luptau cu taurii din secolul XIX

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/G7Si7OlpcWY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#30
sabothor

sabothor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 28.07.2008

 sstorm, on Aug 13 2008, 11:18, said:

uite niste linkuri referitoare la old bulldog

http://www.winstonth..._difference.htm
http://www.dogbreedi...anbulldogge.htm

old bulldog`ul este un caine mult mai agil si mai energic decat english bulldog`ul, englezi incearca sa refaca rasa de bulldog care luptau cu taurii din secolul XIX

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/G7Si7OlpcWY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Foarte tari informatiile, dar recomand cu caldura site-ul "de seama" cu bulldogs si bulldoggers :D

http://www.bulldoginformation.com

#31
vagablondul

vagablondul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 15.08.2008
salut....sunt remus sunt din galati si am 21 de ani .

acum 2 ani mi-a murit catelul si mi-a fost frica sa mai imi cumpar unul pentru ca e prea dureros la despartire. il aveam de la 7-8 ani :( , era un bischon .
acum ceva vreme am vazut pe strada un bulldog englez si pur si simplu m-am indragostit de el . m-am nteresat la pet shop si crescatori dar pretul este peste posibilitatile mele financiare . un amic mi-a zis sa caut pe net , forumuri si etc pooate gasesc pe cineva care ofera un mic "monstrulet" spre adoptie.
daca exista cineva care doreste sa ofere spre adoptie un pui de buldog englez rog sa ma contacteze la nr de tel : 0755 423 188 sau mail : [email protected] ....va asigur ca nu va duce lipsa de nimic ...... astept pozele cu juniorii vostri ca sunt toti frumosi de moare lumea ...la revedere

P.S. sper ca atunci cand va voi scrie data viitoare sa am si eu niste poze de pus

Edited by vagablondul, 15 August 2008 - 10:26.


#32
sstorm

sstorm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 04.03.2007
sper ca intr-o saptamana, maxim doua sa intru in posesia unui bulldog englez....cel mai probabil o sa ma duc in ungaria sa-l cumpar ca sunt mai iefini

#33
apatrichi

apatrichi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 13.03.2008
Ei bine sstorm   ai intrat in posesia unui BE? ca au cam trecut cele 2 saptamani. Asteptam poze

#34
nicoler

nicoler

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.08.2008

 sicae2k, on Mar 20 2008, 21:45, said:

buna

tocmai sunt pe cale sa devin taticul unui bulldog englez, ce provine de la canisa del samba. am si eu cateva intrebari, pentru toti cei care au avut pui candva si locuiesc la bloc:
- cum s-a petrecut prima noapte?
- a plans cand a ramas singur in casa?
- in general rezista timp de 8 ore singuri ( cu multe jucarii si un papagal pe care sa-l streseze)?
- e genul care urla cand e singur si innebuneste vecinii sau chiar dorm in cea mai mare parte a timpului?

mersi.

ps: exista vreo sansa sa-l cunoasca live pe jack, cand o sa poata iesi la plimbare?
^_^

buna

vreau sa-mi cumpar un bulldog englez si am gasit de vanzare la canisa del samba, m-ar interesa daca ai cumparat de acolo si daca e ok cainele

merci

#35
vagablondul

vagablondul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 15.08.2008
a avuzit careva de o oferta de dare spre adoptie a unui pui de BE ? daca DA datele mele de contact sunt : [email protected]   0755 423 188 la orice ora.... multumesc mult

#36
sstorm

sstorm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 04.03.2007
am promis ca va pun poze, iata-l si pe cel mai nou membru al familiei

Attached Files


Edited by sstorm, 01 September 2008 - 17:07.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate