Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

caut script gen ...

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

View PostOmega16, on Aug 26 2008, 22:35, said:

da, banuiesc...si altii sunt la fel, insa romanul e cam exagerat din punctul asta de vedere....

oricum, nu am cerut mura in gura, ci un pic de ajutor.

am vazut cum se face sa vezi daca e online sau offline si avatarul....dar cum se face daca e invisible....asta nu stiu  :)

Pai e simplu, faci ce face yahoo messenger sa se conecteze la yahoo pe portul 5050 si verifici daca la o schimbare fictiva de avatar clientul iti confirma faptul ca a primit comanda  :rolleyes:

Stiu ca nu ai inteles nimic, dar tu ai zis ca e simplu, NU?  :lol:

#38
Omega16

Omega16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 23.06.2006
nu prea am inteles, pt. ca ai o "limba" de lemn...vorbesti , dar de fapt nu spui nimic. imi place politica asta, am adoptat-o si eu...dar revenind la ce ne doare....am spus ca "e relativ simplu sa faci un script in php care sa-ti afiseze daca un user este online sau offline", deci altceva...

si inca ceva, scoate chestia asta: "WebMaster H2H (Here 2 Help)", e o minciuna  :naughty:

Edited by Omega16, 26 August 2008 - 22:55.


#39
olygent

olygent

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 03.07.2007
E o oarecare diferenta intre Help si "mura in gura".
El ti-a spus in mare ce face respectivul script (help-ul sa produs). Mai departe se numeste "mura in gura", nu "help".
Daca esti in stare sa pui in aplicare ce Tip-uri ti-a dat el, ciubucu tau, daca nu back to manual.

#40
Omega16

Omega16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 23.06.2006
man...deci nu stau acum sa discut foarte mult pe tema asta pt. ca fiecare are o perceptie diferita despre "help" si "mura in gura".

poate stiu sa scriu codul in php, ce nu am inteles eu este altceva, si anume, logica programului.

asa cum eu nu inteleg logica programului , asa nu ma astept nici de la anumite persoane sa inteleaga ca unii sunt priceputi in anumite domenii si mai putin in altele, motiv pentru care nu ar trebuii sa faca nici misto, nici bascalie etc.

bafta

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate