Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Sfat achiziție TV LCD/LED [comentarii doar despre LCD/LED].

* * * * * 23 votes
  • This topic is locked This topic is locked
37560 replies to this topic

#37
valiro

valiro

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 674
  • Înscris: 18.06.2005
Totusi pe site la primul TV scrie "disponibil".  da comanda on-line ca trebuie sa-l aiba undeva in depozit.

#38
mary_champ

mary_champ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 01.09.2005
M-au sunat si mi-au spus ca din pacate nu mai exista, dar la al doilea imi face o reducere de ajunge la acelasi pret cu primul
Si ma gandesc nu cumva e o mica tzeapa?

#39
valiro

valiro

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 674
  • Înscris: 18.06.2005
Diferenta de pret nu e mare (100 ron). Nu cred ca e teapa doar ai garantie. sfatul meu e sa-l testezi f bine, samsungurile au probleme la tub (unele).
Vezi si pe aici:
http://forum.softped...howtopic=198255

#40
gabimok

gabimok

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 18.12.2006
As vrea sa cumpar un tv lcd,care sa aiba functia sa pot vedea 2 programe in acelasi timp pe fiecare jumatate a ecranului(PAP).,dar nu stiu cum sa pot avea si sonor la amandoua programele,sa pot pune casti audio la unul dintre posturi sau cum?
Ce parere aveti de tv lcd de mai sus?(REZOLUTIE 1366*768,CONTRAST 1200:1,LUMINOZITATE 550CD/MP,TIMP DE RASPUNS 8MS)

#41
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,643
  • Înscris: 28.11.2001
Eu mi am cumparat acest model , dar la 1545Ron daca tin minte. Sunt foarte incantat de el si zic ca si merita fiecare leut. Atentie insa: cel putin la METRO berceni de unde l -am cumparat, baietii de serviciu pe raion erau varza la capitolul reglare. Acasa l-am luat la butonat si a iesit ceva superb.

#42
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 16.03.2007

View Postbadmania98, on Mar 28 2007, 13:05, said:

Eu mi am cumparat acest model , dar la 1545Ron daca tin minte. Sunt foarte incantat de el si zic ca si merita fiecare leut. Atentie insa: cel putin la METRO berceni de unde l -am cumparat, baietii de serviciu pe raion erau varza la capitolul reglare. Acasa l-am luat la butonat si a iesit ceva superb.

Vreau si eu un SHOV lcd, am gasit in metro de 82 cm, modelul LC32W18S, la 1843 RON. Vroiam sa te intreb: cum este calitatea imaginii? Negrul este negru, sau e gri? Mai am un lcd de 51 cm, dar negrul e gri. Ti-ai dat seama, are timp de raspuns bun? Adica, lasa urme contuturile in miscare? Ai tv cablu? Cum se vad programele? Ai ceva nemultumiri de el?

#43
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,643
  • Înscris: 28.11.2001
Daca nu uit , in cateva ore o sa postez niste imagini cu el. Azi la merci o sa vad mai bine ce si cum. O sa incerc sa raspund mai detaliat peste cateva ore.

#44
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 16.03.2007

View Postbadmania98, on Mar 28 2007, 16:39, said:

Daca nu uit , in cateva ore o sa postez niste imagini cu el. Azi la merci o sa vad mai bine ce si cum. O sa incerc sa raspund mai detaliat peste cateva ore.

Cred ca ai uitat, iti mai aduc eu aminte, daca poti, sa scrii niste impresii. :)

#45
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,643
  • Înscris: 28.11.2001
Deci. Negrul e negru dacal reglezi din Luminozitate si contrast, evident. Meciurile de fotbal transmise de TVR 1 se vad aiurea cand misca camera centrala stanga dreapta (cu delay), in schimb am dat pe alt canal, unul norvegian si se vede f.bine. Banda ce alearga la programele de stiri se vede cu intreruperi. Eu am DigiTV. In rest, programele se vad superb. Divx urile se vad f.bine. Are fel de fel de conexiuni. Vine cu suport de perete inclus. Telecomanda imi place la nebunie (are joystick). Poze nu pot pune, nu mi dau seama de ce. Dar pot trimite prin YM. Nu stiu daca sunt concludente pozele. Dar au iesit superb. E bine sa nu ti bagi nasul in el la vizionare, ci sa stai lacel putin 1,5 - 2 Metri. Per total: Sunt teribil de multumit. Transmisia sa fie buna. Acum ma bate gandul la u receptor DVB-T.

#46
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 16.03.2007

View Postbadmania98, on Apr 1 2007, 12:24, said:

Deci. Negrul e negru dacal reglezi din Luminozitate si contrast, evident. Meciurile de fotbal transmise de TVR 1 se vad aiurea cand misca camera centrala stanga dreapta (cu delay), in schimb am dat pe alt canal, unul norvegian si se vede f.bine. Banda ce alearga la programele de stiri se vede cu intreruperi. Eu am DigiTV. In rest, programele se vad superb. Divx urile se vad f.bine. Are fel de fel de conexiuni. Vine cu suport de perete inclus. Telecomanda imi place la nebunie (are joystick). Poze nu pot pune, nu mi dau seama de ce. Dar pot trimite prin YM. Nu stiu daca sunt concludente pozele. Dar au iesit superb. E bine sa nu ti bagi nasul in el la vizionare, ci sa stai lacel putin 1,5 - 2 Metri. Per total: Sunt teribil de multumit. Transmisia sa fie buna. Acum ma bate gandul la u receptor DVB-T.

Eu momentan am un singur tv LCD, in dormitor, un Myria de 51 cm, l-am gasit la oferta, 900 RON, si nu am mai stat pe ganduri. Am vrut neaparat LCD, dat fiind faptu ca nu am gasit un CRT care sa ma impresioneze, visual si mai ales ca fiabilitate, din ce am citit pe forumuri.

La Myria asta, negrul nu e chiar negru, e cam deschis. Dar posturile tv se vad perfect, pot sa zic mai bine ca la un CRT. Si parca e si mai odihnitoare imaginea pentru ochi. Nu am sesizat nici un ghosting, contururile sunt clare, fara dubluri, culorile sunt echilibrate, fara blooming. Si acele benzi care apar pe posturile de stiri se vad perfect. Am catv analogic.

Divx ai rulat de pe player separat, sau de pe PC?

Cred ca o sa aleg si eu SHOV, cel de 82cm, daca o sa-l mai gasesc...

#47
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,643
  • Înscris: 28.11.2001
Divx urile merg f. bine. DVD nu mai spun. Imaginea e fff buna cum am spus cu exceptia meciurilor de fotbal transmise de posturile romanesti. TVR pana in prezent.

#48
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 16.03.2007

View Postbadmania98, on Apr 1 2007, 21:56, said:

Divx urile merg f. bine. DVD nu mai spun. Imaginea e fff buna cum am spus cu exceptia meciurilor de fotbal transmise de posturile romanesti. TVR pana in prezent.

ce player dvd/divx folosesti, si cum il conectezi la tv?

#49
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,643
  • Înscris: 28.11.2001
EBODA 555x si de ieri 777x. Pe scart.

#50
dark2peu

dark2peu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 08.07.2005
alte opinii?:)

mai are cineva?

#51
jadcomp

jadcomp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,935
  • Înscris: 27.09.2006

View Postdark2peu, on Apr 4 2007, 22:24, said:

alte opinii?:)

mai are cineva?

Eu nu am dar l-am vazut in Metro Baneasa. A fost o surpriza placuta. Se vedea mult mai bine decat pe vecinele de raft, cu marci mai sonore si preturi pe masura. La ce dotari are si la cum se vede + pretul cred ca e o alegere buna pentru cei ce doresc acum un LCD.
Personal voi ramane pe CRT de 100 Hz inca 5-6 ani cel putin pana la digitalizarea totala a transmisiilor tv si aparitia TV HD. Probabil ca atunci si pretul va ajunge la nivelul actual al CRT-urilor + progresul tehnologic. Fata de un tv clasic se vad totusi prost pe cablu. Dar pe semnal digital situatia e mai buna.

#52
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 16.03.2007

View Postjadcomp, on Apr 5 2007, 11:41, said:

Fata de un tv clasic se vad totusi prost pe cablu. Dar pe semnal digital situatia e mai buna.

Nu stiu daca te referi la SHOV cand afirmi cele scrise mai sus, dar pot sa confirm ca pe un Myria LCD 54 cm se vede superb "cablul analogic" :). Identic cu un tv crt sony cu tub trinitron (am unu in living). Pe langa detalii curate si clare, imaginea e mai linistitoare. Incep sa cred ca lcdurile mai mari se vad tot asa de bine ca si acest Myria, indiferent de firma. Acum sunt in cautare de un tv cu diagonala mare pt living, si nu stiu la ce sa ma opresc. Sunt oferte peste tot, care mai de care mai tentante. As opta pentru o plasma, dar o plasma buna costa binisor (Panasonic, Pioneer) si altceva nu cred ca merita. Iar LCD-uri, cam toate sunt ok, mi-e teama doar de timpul de raspuns si gama dinamica.

#53
mgh

mgh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 29.12.2004
Ma bate gandul sa iau un LCD TV de 81cm de la CDV. Am un recorder tot CDV de care sunt multumit si pretul mi se pare destul de bun. Ma intereseaza insa daca a mai cumparat cineva modelul asta si poate sa-mi spuna daca e OK? Pe site scriu ca are ecran LG sau Hitachi dar in afara de asta as vrea sa stiu si cum se vede, daca meniurile sunt usor de folosit, are ceva functii interesante etc.

thx.
ps: sau poate aveti alte sugestii tot cam la 2000 de ron (81cm)

Edited by mgh, 16 April 2007 - 20:42.


#54
mgh

mgh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 29.12.2004
Pana la urma am luat o plasma LG de la Media Galaxy. Closed.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate