Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

Sfat achiziție TV LCD/LED [comentarii doar despre LCD/LED].

* * * * * 23 votes
  • This topic is locked This topic is locked
37560 replies to this topic

#23563
razvanu

razvanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,115
  • Înscris: 06.06.2006
Ceva pareri despre Televizor LED Nei la 1850 lei? este de 60 inchi/// pt. o camera de 4.7 metri lungime

#23564
Domnulescu

Domnulescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 22.05.2017
Ca dimensiune clar este ok si nu e deloc prea mare pentru o camera de aproape 5 metri cum ar spune unii.
Ramane de vazut cum e cu imaginea in sine...

#23565
pernutealex

pernutealex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 19.04.2007

 Jean-Luc_Picard, on 13 decembrie 2017 - 11:40, said:

Din ce ai insirat acolo eu mi-as lua Panasonic-ul.
Multumesc frumos. Acum am vazut postul si luasem hotararea sa cumpar 50ex700. Mi-ai intarit convingerea! Posted Image

#23566
fr0ggybv

fr0ggybv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 29.10.2008

 pernutealex, on 13 decembrie 2017 - 18:21, said:

Multumesc frumos. Acum am vazut postul si luasem hotararea sa cumpar 50ex700. Mi-ai intarit convingerea! Posted Image


In caz ca nu ai vazut, panasonicul nu stie de dts si dd. Personal din cauza asta l-am taiat de pe lista si chiar mi-a parut rau.

Edited by fr0ggybv, 13 December 2017 - 21:18.


#23567
haxx123

haxx123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 18.01.2014
@rosix, mi-a ajuns ieri televizorul, din pacate nu am stat foarte mult aseara sa-l butonez, dar ce-ti pot spune ca si o prima impresie, contrastul pare mai bun ca la cele doua Philips-uri, de asemenea nu are problema cu bleeding-ul, negrul si albul sunt ok raportat la pret - 900 de lei, sunetul ca si volum se aude cel mai tare dintre cele trei de pana acum dar ca si calitate mi se pare sub 32PFS6402/12.
Maine o sa ma mai joc putin cu el si daca vrei vreun test specific il pot face, atasez mai jos trei fotografii facute cu acelasi telefon intr-un video de pe youtube "backlight bleeding test", cele cu bleeding pronuntat sunt Philips-urile iar cea mai intunecata LG-ul.
Ce ma surprins placut, nu ca ar conta foarte mult, modul in care era ambalat pachetul, era totul organizat cu cap, daca la Philips erau lipite pur si simplu pe ecran doua abtibilduri pe care cand le-am dezlipit aveam impresia ca mi se ia si o parte din ecran odata cu ele, atat de bine erau lipite, la LG era un singur abtibild care era lipit doar partial, plus restul ambalajelor mult mai...complicate ca la LG.
Singurul minus major pe care-l vad, lipsa unei iesiri audio pentru casti, nu cred ca ar fi costat foarte mult o mufa in plus, asta este, per total pare un televizor reusit, avand in vedere pretul, pe care cred ca-l pastrez.

Attached Files



#23568
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Primele doua poze sunt de la Philips?  Aoleu, mama...
Baga un film full-hd mai bogat in culori si spune cum e contrastul pe LG.

#23569
AndreiNR

AndreiNR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,033
  • Înscris: 14.06.2013
@haxx123
te ai uitat in spatele tv? nu sunt doua patrate negre cu o gaurica mica in ele? La B7 asa este si una din ele e pentru casti.

#23570
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 haxx123, on 14 decembrie 2017 - 09:50, said:

@rosix, mi-a ajuns ieri televizorul, din pacate nu am stat foarte mult aseara sa-l butonez, dar ce-ti pot spune ca si o prima impresie, contrastul pare mai bun ca la cele doua Philips-uri, de asemenea nu are problema cu bleeding-ul, negrul si albul sunt ok raportat la pret - 900 de lei, sunetul ca si volum se aude cel mai tare dintre cele trei de pana acum dar ca si calitate mi se pare sub 32PFS6402/12.
Maine o sa ma mai joc putin cu el si daca vrei vreun test specific il pot face, atasez mai jos trei fotografii facute cu acelasi telefon intr-un video de pe youtube "backlight bleeding test", cele cu bleeding pronuntat sunt Philips-urile iar cea mai intunecata LG-ul.
Ce ma surprins placut, nu ca ar conta foarte mult, modul in care era ambalat pachetul, era totul organizat cu cap, daca la Philips erau lipite pur si simplu pe ecran doua abtibilduri pe care cand le-am dezlipit aveam impresia ca mi se ia si o parte din ecran odata cu ele, atat de bine erau lipite, la LG era un singur abtibild care era lipit doar partial, plus restul ambalajelor mult mai...complicate ca la LG.
Singurul minus major pe care-l vad, lipsa unei iesiri audio pentru casti, nu cred ca ar fi costat foarte mult o mufa in plus, asta este, per total pare un televizor reusit, avand in vedere pretul, pe care cred ca-l pastrez.
Ce televizor.

#23571
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,501
  • Înscris: 30.10.2003

 fr0ggybv, on 13 decembrie 2017 - 21:11, said:

In caz ca nu ai vazut, panasonicul nu stie de dts si dd.
Ce-s astea?

#23572
gigoto

gigoto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 11.08.2007

 Bursul, on 14 decembrie 2017 - 11:24, said:

Ce-s astea?

Sunt codec-uri audio, daca vrei sa vezi un film de pe hard sau stick usb, nu vei avea sonor daca filmele au sunet DTS, si majoritatea au sunet DTS din pacate!!

#23573
fr0ggybv

fr0ggybv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 29.10.2008
https://en.wikipedia...S_(sound_system)

daca intentionezi sa iei si un soundbar sau ceva echivalent, o sa se ocupe el de decodare (sa verifici sa aiba), daca nu, o sa trebuiasca din pacate sa stai sa convertesti audioul la aproape fiecare film daca le redai direct prin tv.

Nu sunt sigur, ca nu m-a interesat, dar s-ar putea ca plex sa aiba vreo optiune sa converteasca dts-ul in caz ca il folosesti.

Edited by fr0ggybv, 14 December 2017 - 12:09.


#23574
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,402
  • Înscris: 06.11.2014
Apropo de sounbdbar: Samsung K450 la 400 lei in Metro. Pret fff bun

Edited by iZet, 14 December 2017 - 12:13.


#23575
haxx123

haxx123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 18.01.2014
@rosix, prima fotografie este de la Philips 32PFT4132 a doua este de la modelul 32PFS6402 iar ultima de la LG
@andreinr, nu are, stiam de cand am dat comanda ca nu are
@adiatric LG 32LJ500V

#23576
bluke424

bluke424

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 30.06.2011
lipsa jack-ului nu este o problemă așa mare, rezolvi ușor cu un sounbar sau un DAC.

#23577
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Bursul, on 14 decembrie 2017 - 11:24, said:

Ce-s astea?
Poti sa-ti iei soundbar panasonic care stie Dolby Digital, DTS, Dolby True HD.

#23578
Al3xxxinho

Al3xxxinho

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 14.03.2007
Salut,

Pentru ca am vazut ca pe aici sunt oameni care se pricep destul de bine pe partea de TV-uri, m-am hotarat sa va cer si eu o parere:

In momentul de fata am un Philips 49PUH4900/88 ( link: https://www.philips....l-plus-ultra-hd ) pe care desi il am de peste 1 an de zile, tot mi se pare putin cam mare pt camera mea, distanta dintre mine si el fiind de aproximativ 3m.

Ma gandeam sa il schimb cu un altul de 100-108 cm pana in suma de 2500-2600 lei, intrebarea fiind daca as putea sa iau ceva superior actualului Philips.


M-am oprit momentan la urmatoarele modele, dar orice alta sugestie este binevenita:

Samsung UE40MU6102K - 1800 lei - 4k
Samsung UE43M5502AK - 2000 lei - Full HD
Philips 43PUS6412/12 - 2300 lei - 4k
Panasonic 40EX700E - 2600 lei - 4k

Din ce am citit in comentarii si pe diferite formuri, majoritatea 4k-urilor din ziua de azi sufera de o sacadare a imaginii in scenele rapide. Din ce pot sa imi dau seama, pe Philips-ul actual se vede ok, sau cel putin nu am observat eu ceva in neregula.
Am mai citit si de problema cu light bleeding-ul si de faptul ca unele schimba canalele greu ( de canale pot sa ma plang si la Philips-ul actual ).

Ce am vazut si mi-a placut din toate punctele de vedere a fost un Samsung 40H6200 dar din pacate nu se mai gaseste nou in magazin, iar de pe OLX nu stiu daca m-as risca sa il cumpar fara garantie.

Cu respect,
Robert

#23579
fab1an

fab1an

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 23.12.2010
Robert daca as fi in locul tau as alege Panasonic... am varianta de anul trecut, 40ex600, si sunt extrem de multumit... insa ma mira ca vrei de la un tv mai mare sa vii la unul mai mic... eu as schimba acest tv de 40'' doar pentru a trece la unul mai mare, chiar de 49''... si am distanta mai mica de 3m

#23580
Al3xxxinho

Al3xxxinho

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 14.03.2007
Salut,

Lucrez in IT si dupa ce stau 6-7-8h cu ochii in calculator, seara cand vreau sa mai urmaresc ceva si la TV parca e putin cam deranjant din cauza dimensiunii.
La Panasonic sincer, nu prea ma incanta sistemul de operare Firefox OS.

Cu respect,
Robert

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate