Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

Weight Gainer

- - - - -
  • Please log in to reply
276 replies to this topic

#235
bd_vr

bd_vr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,315
  • Înscris: 20.03.2008

 Campers, on 4th January 2012, 11:08, said:

mc pt raspuns
ar avea ceva efect si daca reduc masura la jumate ? adica sa mi ajunga 2 luni ?


Daca mananci corespunzator poti sa iei 2 masuri (jumatate de portie) doar dupa antrenament si dimineata, la trezire, in zilele de pauza. Astfel o sa-ti ajunga pentru 2 luni.

Edited by bd_vr, 04 January 2012 - 12:05.


#236
Commodore

Commodore

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.03.2007
Incearca pentru cateva luni Devil Gainer de la Devil Nutrition,raportul calitate/pret este ok

#237
adytzuboy92

adytzuboy92

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.01.2009
Salut
Ma confrunt cu cea mai mare dilema de pana acum .
am citit pe foarte multe site-uri si forumuri si inca nu am gasit un raspuns concret.
in cateva zile vreau sa imi cumpar suplimente,as vrea sa imi cumpar glutamina si respectiv creatina....dar chestia e ca eu chiar nu stiu cand se iau !!! ori inainte de antrenament ori dupa ori si dupa si inainte !! si in ce cantitati ? am inteles ca glutamina se poate lua si 15 grame pe zi. este adevarat? iar creatina maxim 5 grame.
intrebarea mea este cand anume se iau ? astept raspunsuri concrete !


si inca cv ...am dechis ca ce cumpar sa cumpar de la firma nutritech...sunt intradevar mai ieftine dar nici nu dispun de bani multi ....presupun ca totusi o firma care nu oferta niciun produs bun nu este !,,,,

si inca cva ...la fel am citit despre TOTAL MASS 4200 ! sunt pareri pro si contra .... dar a luat cineva si stie cum e ? a dat rezultate la cineva?
inca nu stiu ce sa iau ori creatina+glutamina ori total mass 4200....
v.am spus sunt intr.o mare dilema

#238
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,853
  • Înscris: 06.10.2008
Suplimentele le administrezi conform prospectului de pe cutie. Daca nu esti multumit de ceea ce scrie acolo(desi e prezentat ca la clasa a2a) poti consulta diverse forumuri, dar sfatul meu este ca mai intai sa te documentezi apoi sa pui intrebari de genu: "cum sa iau creatina?" ca astfel de intrebari sunt cu miile si lumea e prea obosita(de aceste intrebari care se repeta) sa iti mai raspunda la ele.

In principiu daca esti culturist avansat poti consuma pana la 20g glutamina zilnic i, pentru ca ai nevoie de ea.
Glutamina se ia de obicei in 2 reprize de preferat dupa antrenament si seara(parerea mea). 10g sunt suficiente la nivelul tau.
Creatina....sunt mai multe discutii in legatura cu administrarea si mai ales sunt mai multe forme de prezentare. Inainte cand creatina era doar pudra si se lua doar cu dextroza(sau carbo cu indice glicemic ridicat) era impropriu sa o iei inainte de antrenament pentru ca in 15 minute te lua moleseala. De asta se lua dupa antrenament sau inainte dar cu cateva ore.
Acum creatina...a evoluat ca si produs, este prezent in diverse produse care au inglobate o multime de alte substante si se poate lua si inainte de antrenament. Dar costa fata de creatina cea mai simpla. Tu alegi ce faci cu banii tai.

Total mass4xxxx :)) mai exista acest gainer? evita-l! Nu iti pui intrebarea de ce un gainer de 4kg costa 200RON iar altul 70-80(fac referire aici si la firma Redis)? crezi ca e numai brandul?
Ultimul raspuns l-am scris pe baza parerii generale a celor care au consumat.

#239
KeN1

KeN1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.04.2012
Ce suplimente (in special weight gainer ) imi recomandati? Am inaltimea  de 170 cm ,greutate 64kg,18 ani si fac sala de vreo 8 luni.

#240
diahim

diahim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,043
  • Înscris: 24.04.2011
Gain Fast de la Universal.

#241
KeN1

KeN1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.04.2012

 diahim, on 4th April 2012, 14:00, said:

Gain Fast de la Universal.
Pe langa Gain Fast ar mai trebui sa iau ceva??

Edited by KeN1, 04 April 2012 - 13:34.


#242
posteg

posteg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 02.09.2011

 KeN1, on 4th April 2012, 14:17, said:

Pe langa Gain Fast ar mai trebui sa iau ceva??


Creatina

#243
diahim

diahim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,043
  • Înscris: 24.04.2011
Primeaza o alimentatie corecta. Si un program de odihna pe masura.
Pentru ineput, poti incerca Animal Pump inainte de antrenament si GainFast dupa.

O sa ai rezultate foarte bune in 2-3 luni, dar dupa trebuie sa schimbi fie antrenametul,fie alimentatia / suplimentele.

O varianta mai ieftina pentru GainFast ar fi GFX8 de la ProNutritition, dar din experienta zic ca nu da aceleasi rezultate.Ai putea incerca si asa, si dupa sa schimbi cu GainFast..

Edited by diahim, 04 April 2012 - 19:26.


#244
Rayden3000

Rayden3000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 06.09.2006
In loc de Gain Fast iti recomand o proteina din zer + carbohidrati simpli sa iei dupa antrenament. Creatina sa iei inainte si dupa antrenament. Daca mai ai fonduri Animal Pak 1 plic pe zi. Gain fast e zahar la supra pret.

#245
costybarbu

costybarbu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 02.07.2009
Salutari. As vrea si eu niste pareri despre total mass 4200... Ma gandesc sa imi cumpar. Am auzit ca da rezultate bune.
Daca sunt useri care folosesc total mass 4200, am cateva intrebari:
1) Cat o sa tin dintr-o galeata de total mass 4200 de 3 kg daca respect doza mentionata de producatori?
2) Pot sa o combin cu creatina? M-am gandit la: http://www.supliment...g-100-tabs.html
3) Stiu ca s-au mai pus de sute de mii de ori intrebari de genul.. Dar cam in cat timp o sa se vada rezultatele? Mentionez ca sunt destul de facut.. Am muschii bine definiti.. Si masa maricica. Am 17 ani. (in 3-4 luni vreau sa vad ceva schimbari)
4) Daca vreti sa-mi recomandati alte produse.. Va rog sa-mi recomandati ceva in raport calitate-pret bun. Pana in 100 ron ar fii de preferat.
:calichhair:
Multumesc anticipat!

#246
SuperMelon

SuperMelon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,458
  • Înscris: 23.06.2009
Pentru rezultate baga o poza.

#247
dimydesky

dimydesky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,726
  • Înscris: 10.02.2010
1. are 40 de porti daca iei cat scrie (75 de grame / portie)
2. produsul are deja creatina 8 g la 100 de grame de produs , asta inseamna ca la 75 cat are o portie ai 6 grame de creatina

#248
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,413
  • Înscris: 15.12.2009

 dimydesky, on 19th May 2012, 11:05, said:

2. produsul are deja creatina 8 g la 100 de grame de produs , asta inseamna ca la 75 cat are o portie ai 6 grame de creatina

Ceea ce depaseste cu 1g doza zilnica admisa, din cate stiu eu.

#249
Loox

Loox

    obraz fin. ºmirgheluit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,290
  • Înscris: 20.01.2008
Nope, in faza de incarcare iei 10-15 g/zi (adicatelea cand tragi), in faza de mentinere iei 5 g/zi.

#250
reddacy

reddacy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 23.02.2007

 costybarbu, on 19th May 2012, 03:48, said:

Salutari. As vrea si eu niste pareri despre total mass 4200... Ma gandesc sa imi cumpar. Am auzit ca da rezultate bune.
Daca sunt useri care folosesc total mass 4200, am cateva intrebari:
1) Cat o sa tin dintr-o galeata de total mass 4200 de 3 kg daca respect doza mentionata de producatori?
2) Pot sa o combin cu creatina? M-am gandit la: http://www.supliment...g-100-tabs.html
3) Stiu ca s-au mai pus de sute de mii de ori intrebari de genul.. Dar cam in cat timp o sa se vada rezultatele? Mentionez ca sunt destul de facut.. Am muschii bine definiti.. Si masa maricica. Am 17 ani. (in 3-4 luni vreau sa vad ceva schimbari)
4) Daca vreti sa-mi recomandati alte produse.. Va rog sa-mi recomandati ceva in raport calitate-pret bun. Pana in 100 ron ar fii de preferat.
:calichhair:
Multumesc anticipat!

Ti-ai luat ?...Cum este gustul ,ca vreau sa-mi iau si eu ?

#251
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,853
  • Înscris: 06.10.2008

 diahim, on 4th April 2012, 14:00, said:

Gain Fast de la Universal.
Fratilor, lasati-o mai moale cu Gain Fastul asta, e un produs f vechi, e pe final de cariera, acum sunt altele de top mult mai bune.
Intelegeam sa recomanzi Gain Fast acum 10-12ani (cand mie si altora mi se parea "miezul din fanta" ) dar in 2012? :coolspeak:

In afara de asta stiu atatia care au pus mai mult strat adipos de la produsul asta incat e recunoscut pe forumuri pt. acest aspect. Si daca ai curiozitatea sa cistesti putin eticheta o sa observi un procent de doar 16% proteina (e adevarat e gainer) dar restul pana la 100% ce crezi ca reprezinta? carbohidrtati (Total Carbohydrate 162g la 229g dintre care Sugars 77g LOL). Deci pt. ce as cumpara zahar mai pe romaneste?

Incercati sau recomandati  (daca chiar sunteti ectomorfi extremi): Gaspari Real Mass, Seriouss Mass, desi eu zic ca alimentatia este baza nu aceste zaharuri la suprapret.

#252
ectomorful

ectomorful

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 21.12.2008
Ce parere aveti despre acest gainer? Nu e cam tare,daca pana acum nu am mai luat suplimente?

http://www.megaprote...s-Gainer-2-7kg/

Am mai dat de acest produs,insa nu m-am hotarat inca pe care sa il aleg,si voiam sa aflu parerea altora care poate au folosit,sau na,isi pot da cu parerea ;)

Edited by ectomorful, 17 July 2012 - 17:01.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate