Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

TERMOPANE prețuri-configurații-cotații

* * * * * 9 votes
  • This topic is locked This topic is locked
10032 replies to this topic

Poll: Consultarea opiniei (892 member(s) have cast votes)

Dorim să vă consultăm opinia în privința oportunității afișării "LA VEDERE" a ofertelor despre care vă interesați

  1. DA, consider necesar ca oferta despre care mă interesaz să apară LA VEDERE pe topic, să conțină detalii și în mod explicit prețul (761 votes [85.31%])

    Percentage of vote: 85.31%

  2. NU consider necesar ca eventualele oferte să fie postate LA VEDERE, prin PM fiind suficient (49 votes [5.49%])

    Percentage of vote: 5.49%

  3. Consider drept REZONABIL faptul ca eventualele oferte ale cererii despre care mă interesez, să apară, parte pe topic - LA VEDERE, parte prin PM (82 votes [9.19%])

    Percentage of vote: 9.19%

Vote

#7993
popaionutcatalin

popaionutcatalin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 22.04.2014
Se dau urmatoarele date:
-Casa PARTER in IASI
-Fara geamuri pe sud (de asta am cerut oferte fara 4S)
-IPAT (trebuie ferestre si usi cat mai performante,nu vreau condens cauzat de lipsa radiatoarelor)
-voi placa golurile cu XPS de 5 cm,nu stiu daca mai este nevoie de solbanc in cazul acesta
-holul are lumina naturala doar prin usa de la intrare, nu stiu ce model sa aleg,sa intre
lumina dar sa nu se vada din strada in casa


Am trimis cereri de oferta multe insa am primit doar 2 raspunsuri, de la Fereastra1 si de la Prestarea.
A mai montat cineva cu ei?Ceva probleme daca au fost?

Ca si pret sunt ambele la fel, 2500 eur profil alb si 3000 eur profil antracit.

Cei de la Prestarea au uitat sa treaca coeficientul de transfer termic.

Acum vin si intrebarile:

1. Sunt complete ofertele sau ar mai trebui adaugat/modificat ceva ?
2. Cum vi se par preturile?
3. Geamul de la bucatarie e cel mare ce se deschide doar in sus, alegerea sotiei.Ar putea fi dificila operarea sa din cauza dimensiunii?

Attached Files



#7994
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 22.06.2004
popaionutcatalin, lasa mi te rog un nr de telefon in pm si in 10 minute te lamuresc. este destul de mult de povestit si imi ia ceva timp sa scriu aici.

#7995
gigi20lic

gigi20lic

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 16.05.2018
Pentru popaionutcatalin, cateva observatii, poate te ajuta:

- la intrare poti sa alegi ca stratul din mijloc sa fie krizet
- distanta intre foile de gema la Prestarea mi se pare insuficienta, creste coeficientul de transfer termic dar se realizeaza o economie relativa la tamplarie. Eu am pus undeva la mijloc, 16.
- la cerere sigur se poate realiza pentru geamul de la bucatarie un sistem cu scripeti si actionare la nivelul bratului. Am la servici si e suficient de elegant si usor de actionat pentru mine

#7996
popaionutcatalin

popaionutcatalin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 22.04.2014
Multumesc gigi20lic.
Ma voi interesa de sistemul acela.

Multumesc Conu71 pentru ca ti-ai rapit din timp sa ma lamuresti in cateva aspecte.
Totul e mai clar acum si stiu ce vreau si ce am nevoie.

#7997
CipCv9

CipCv9

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.11.2018
Salut

Ce parere aveti despre firma "Termopane de incredere". Sau ce firme recomandati.
Am vazut ca smartfenster are o oferta ce suna tentant: salamander bluevolution 82 la pret de salamander 76
Am ajuns la ei printr-o cunostinta. Oferta lor

- StreamLine 76 Plus, Lowe 4 - F4 - Lowe 4 (40) Argon, Roto NT Alb, un geam 920x1200 si 2 1830x1200


Va multumesc

#7998
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 22.06.2004
nimic nu este gratuit. nu pot sa vad oferta

blu 82 este clasa b fabricat in polonia

#7999
CipCv9

CipCv9

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.11.2018

View PostCipCv9, on 20 noiembrie 2018 - 00:12, said:

Salut

Ce parere aveti despre firma "Termopane de incredere". Sau ce firme recomandati.
Am vazut ca smartfenster are o oferta ce suna tentant: salamander bluevolution 82 la pret de salamander 76
Am ajuns la ei printr-o cunostinta. Oferta lor

- StreamLine 76 Plus, Lowe 4 - F4 - Lowe 4 (40) Argon, Roto NT Alb, un geam 920x1200 si 2 1830x1200


Va multumesc


Aparent mi-a sters https:// asa ca las aici direct Link catre oferta "http://transfer.seni...-incredere.pdf"

Edited by CipCv9, 20 November 2018 - 09:57.


#8000
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 22.06.2004
e ok oferta numai ca as pune patru sezoane daca esti pe soare, as baga solbanc iar ultima fereastra as imparti o in doua in loc de trei bucati.

ferestrele sunt facute la oradea, de firma asta care a ofertat nu stiu nimic.

#8001
Dorel-Mesterel

Dorel-Mesterel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,617
  • Înscris: 24.11.2015

View PostCipCv9, on 20 noiembrie 2018 - 00:12, said:

Salut

Ce parere aveti despre firma "Termopane de incredere". Sau ce firme recomandati.
Am vazut ca smartfenster are o oferta ce suna tentant: salamander bluevolution 82 la pret de salamander 76
Am ajuns la ei printr-o cunostinta. Oferta lor

- StreamLine 76 Plus, Lowe 4 - F4 - Lowe 4 (40) Argon, Roto NT Alb, un geam 920x1200 si 2 1830x1200


Va multumesc

Mie imi place, ei vor sa ai incredere, nu stiu incredere ca ce ? Ca stiu macar cine produce geam termopan si cine produce sticla pentru acesta, se dovedeste ca nu stiu din prima fraza.

Trecem peste reducerile la care un om normal nu mai are intrebari ci doar raspunsuri, trecem peste multe ca nu are rost.

Mie ieri mi-a venit unu’ ca vrea garantie 15 ani, ca cineva i-a dat, l-am trimis sa nu rateze.

#8002
CipCv9

CipCv9

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.11.2018
Mda, pe draftul de contract erau trecuti ca Marve Industries SRL, sticla era SAINT-GOBAIN si aparent lucreaza cu MADRUGADA.

#8003
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 22.06.2004

View PostCipCv9, on 21 noiembrie 2018 - 03:32, said:

aparent lucreaza cu MADRUGADA.


garantat lucreaza cu ei

#8004
Dorel-Mesterel

Dorel-Mesterel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,617
  • Înscris: 24.11.2015

View Postconu71, on 21 noiembrie 2018 - 10:10, said:




garantat lucreaza cu ei

Si cu termenul de maxim 5 zile pana la montaj cum fac? Probabil au pile la Oradea. Pe langa termopanul produs de saint gobain, reducerea pretului la jumatate, 5 zile pana la montaj, eu cred ca daca potentialii clienti le cer 15 ani garantie ei o vor oferi. Adevarul e ca pe langa ca lucreaza cu Madrugada par si “de incredere”.

#8005
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 22.06.2004
oradea livrau la o luna. ce comenzi se iau de joi 22 nov se vor livra începând cu 14 ianuarie.

#8006
ioinel

ioinel

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.11.2018
Salut

As vrea sa imi inchid balcoanele pentru ca m-am saturat de praf si insecte, plus frig iarna. Dar cand am inceput sa caut pe diferite siteuri am vazut ca sunt o groaza de combinatii si as dori un sfat de la cei care cunosc mai bine.


Ambele balcoane sunt 2350Lx1450H.

Pe balconul principal as vrea sa iau cat mai putin din "vedere". Ma gandeam la doua elemente pe toata lungimea. Se fac geamuri asa de mari care sa se si deschida (macar unul din ele)? Am vazut geamurile glisante care ar fi perfecte dar din pacate sunt cu mult peste bugetul meu (ofertele erau pe la 2000e/balcon) si nici nu am vazut plase pentru ele. Asa ca raman la termopanele obisnuite. Exista optiunea de glisant si la acestea?

Pe acest balcon am si o problema cu caldura vara. Ce sticla va trebui sa cer pentru a mai domoli soarele vara? Sau pot pune o sticla normala si folie peste? Acum e o problema cu soarele pentru ca bate direct, dar cu geamuri si jaluzele probabil nu va mai fi la fel de grav.

Celalalt balcon e de rezerva, nu prea ma intereseaza sa fac cine stie ce acolo. Ar fi indicat sa merg pe ceva mai ieftin pentru acest balcon? Practic voi avea nevoie de o singura fereastra care sa se deschida doar pentru aerisire (unul din pereti este comun cu baia si e nevoie). Balconul e spre sud dar nu am probleme cu soarele. In principiu vreau sa fac din balcon un spatiu de depozitare.


Cam care ar fi un pret estimativ pentru ceva decent spre ieftin. Imi puteti recomanda o firma care sa le si monteze (corect) acum iarna, in Bucuresti?

Multumesc pentru timpul acordat.

Edited by ioinel, 21 November 2018 - 21:33.


#8007
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Am si eu o rugaminte mare : ce geamuri termopan sa cumpar la o casa ?
Imi trebuie 3 bucati de L= 1700 mm / h= 1340 mm , in 3 canate egale , cel pe mijloc cu deschidere oscilobatanta . Ce profil sa aleg si ce sticla , multam fain !
L.E. sticla tripan  .

Edited by Baxon, 29 November 2018 - 12:01.


#8008
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 22.06.2004
ioinel si baxon va rog sa mi lasati in mesaj privat nr de telefon si va explic pe îndelete

edit: baxon rezolvat.

Edited by conu71, 29 November 2018 - 13:04.


#8009
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Domnu Conu 71 , nota 10 cu steluta pt explicatii si indrumare  . Mai rar asa oameni sa te ajute gratuit Posted Image

#8010
almic

almic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 18.06.2009
salut ! cine imi poate spune  pretul aproximativ  la panel de 52mm ,  model cu sticla , cca 2200x1000?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate