Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

TERMOPANE prețuri-configurații-cotații

* * * * * 9 votes
  • This topic is locked This topic is locked
10032 replies to this topic

Poll: Consultarea opiniei (892 member(s) have cast votes)

Dorim să vă consultăm opinia în privința oportunității afișării "LA VEDERE" a ofertelor despre care vă interesați

  1. DA, consider necesar ca oferta despre care mă interesaz să apară LA VEDERE pe topic, să conțină detalii și în mod explicit prețul (761 votes [85.31%])

    Percentage of vote: 85.31%

  2. NU consider necesar ca eventualele oferte să fie postate LA VEDERE, prin PM fiind suficient (49 votes [5.49%])

    Percentage of vote: 5.49%

  3. Consider drept REZONABIL faptul ca eventualele oferte ale cererii despre care mă interesez, să apară, parte pe topic - LA VEDERE, parte prin PM (82 votes [9.19%])

    Percentage of vote: 9.19%

Vote

#6805
ene78

ene78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 26.07.2016
Salut conu . Sa anteleg ca ultima oferta cu producatorul local iese din discutie. Interesant e ca dupa cunostintele mele 80 / 100 din populatia rueala fac cu ei. De asta nici nu mam grabit. Nu stau chiar rau cu banii dar e o casa cu 3 nivele si stau numai la parter care de altfel este terminat (tamplaria este ok miai dat un sfat anul trecut). Nas vrea sa bag banii intro tamplarie scumpa care dupa 15ani nu stiu daca asi mai face treaba. Pana atunci nu sta nimeni pentru ca va ramane la rosu interioarele. Dar daca e nevoie o sa mai cer si alte oferte... ps parterul lam facut cu win calitate ok dar si pretul pe masura .Multumesc

#6806
Dorel-Mesterel

Dorel-Mesterel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,617
  • Înscris: 24.11.2015

 conu71, on 20 octombrie 2017 - 08:52, said:



nu mi spune, ai pierdut nr meu de telefon:)))))))



Nu, nu l-am pierdut, insa stii ca sunt un om “deschis”,  trebuie sa stie toata lumea ce se intampla si trebuie sa existe dovezi scrise pentru viitor.

#6807
rnihai

rnihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 04.03.2006

 conu71, on 20 octombrie 2017 - 08:52, said:

ai uitat sa atasezi

multumesc pentru atentionare. cred ca nu a mers, asa ca mai incerc o data ...

Attached Files


Edited by rnihai, 21 October 2017 - 08:32.


#6808
Spatareanul

Spatareanul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 05.07.2017
Am anexat oferta cu ferestrele produse de ADF. Vă mulțumesc pentru păreri.

Attached Files



#6809
Dorel-Mesterel

Dorel-Mesterel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,617
  • Înscris: 24.11.2015

 froome, on 20 octombrie 2017 - 09:10, said:



ProVekaBlu Meșterel!!! ;)

Draguta sugestia, insa Veka si mesterel nu prea merg impreuna, cu Blu............  e ok, dar de unde sa stiu eu ca voi deveni un fel de “termopanist”.

#6810
mikemaniack

mikemaniack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 24.10.2013
Buna ziua.
As dori o oferta pentru inchiderea a 2 balcoane.
In schita panourile ce sunt albe sunt din panel.
Puteti sa imi trimite-ti va rog oferta pe adresa de email sau aici pe forum. email: [email protected]
Va multumesc.

Attached Files



#6811
hallucinogen84

hallucinogen84

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.05.2016
Salutare,

Am un apartament etaj 1 din 7 pe Bulevardul I.C Bratianu - exact inaintea intrarii in pasajul Unirii care este foarte zgomotos.

Termopanele nu au fost inlocuite la cumpararea acestuia ( 2011 )

Persoana care sta in chirie acolo se plange ca zgomotul este foarte mare pe timp de zi mai ales de noapte - cam toti accelereaza la intrarea in pasaj :(

Ce optiuni as avea spre o izolare fonica cat mai buna?

Multumesc anticipat.

#6812
joeblow

joeblow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 01.02.2007
Salut,

Nu stiu daca e cel mai bun loc pentru aceasta intrebare, dar pare ca e multa lume care se pricepe si as vrea sa aflu ceva. Eu sunt in renovare cu apartamentul si am de inchis un balcon si schimbat niste geamuri. In cateva luni o sa apara astia cu reabilitarea si am o dilema: sa imi pun geamuri acum, pe banii mei, sau sa ii astept pe astia? Sunt in Bucuresti, sector 2.

Balconul il fac cu ei oricum, ca m-ar costa de m-ar rupe, dar cu restul de geamuri care fac cam 500-600 E cum sa procedez? Ideea e ca oricum probabil mai cotizez ceva bani si la astia cu reabilitarea pentru ca o sa vreau ca toate geamurile sa se deschida si sa imi puna niste geamuri ceva mai ok. Fac ei asa ceva? Pot sa am incredere ca nu e doar din vorbe? Adica sa zica ca pun geam mai bun, sa ia banii si sa ma trezesc cu acelasi lucru?

Merci si scuze daca nu e postat unde trebuie.

#6813
froome

froome

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 06.08.2015

 hallucinogen84, on 22 octombrie 2017 - 21:12, said:

Salutare,

Am un apartament etaj 1 din 7 pe Bulevardul I.C Bratianu - exact inaintea intrarii in pasajul Unirii care este foarte zgomotos.

Termopanele nu au fost inlocuite la cumpararea acestuia ( 2011 )

Persoana care sta in chirie acolo se plange ca zgomotul este foarte mare pe timp de zi mai ales de noapte - cam toti accelereaza la intrarea in pasaj :(

Ce optiuni as avea spre o izolare fonica cat mai buna?

Multumesc anticipat.

Sticla triplă cu o configurație de 6low e - 4float -6 low-e.

#6814
rnihai

rnihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 04.03.2006
bun, daca oferte nu se transmit pe configuratii atasate, atunci scriu direct la obiect: stau la et inferior al unui bloc cu 8 etaje inconjurat de alte blocuri inalte. am pereti exteriori la toate camerele, cea mai expusa fiind sufrageria cu 2 pereti exteriori si tamplaria din aluminiu + termopan (cu vechime mai mare de 10 ani si garnituri cam ineficiente).

m-ar interesa sa fac un upgrade (ma descurajeaza putin disconfortul creat de mizerie si refacere zidarie) in speranta ca voi creste ziolarea fonica si termica semnificativ.

ce ziceti? ma incurajati sa trec la bluevolution 92 si tripan? costurile pentru 3 ferestre (sufragerie, bucatarie, dormitor mic, cu tot cu plase antiinsecte tip rulou par sa se invarta pe la 4000 lei).

multumesc anticipat!

#6815
Dorel-Mesterel

Dorel-Mesterel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,617
  • Înscris: 24.11.2015

 rnihai, on 23 octombrie 2017 - 21:27, said:

bun, daca oferte nu se transmit pe configuratii atasate, atunci scriu direct la obiect: stau la et inferior al unui bloc cu 8 etaje inconjurat de alte blocuri inalte. am pereti exteriori la toate camerele, cea mai expusa fiind sufrageria cu 2 pereti exteriori si tamplaria din aluminiu + termopan (cu vechime mai mare de 10 ani si garnituri cam ineficiente).

m-ar interesa sa fac un upgrade (ma descurajeaza putin disconfortul creat de mizerie si refacere zidarie) in speranta ca voi creste ziolarea fonica si termica semnificativ.

ce ziceti? ma incurajati sa trec la bluevolution 92 si tripan? costurile pentru 3 ferestre (sufragerie, bucatarie, dormitor mic, cu tot cu plase antiinsecte tip rulou par sa se invarta tpe la 4000 lei).

multumesc anticipat!

Da, eu te “incurajez”, chiar si un streamline cu pachet de 40 e ok, oricum vei vedea ca a meritat cand vin anvelopatorii cu balconul. Cred ca ar fi bine sa precizezi celui care face ferestrele ca urmeaza anveloparea.

#6816
rnihai

rnihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 04.03.2006
multumesc dorel. ai combinat 2 mesaje intr-unul. la mine nu vine nicio anvelopare :-) la dormitorul cu balcon nu umblu acum (eu am deja balconul inchis cu un termopan clasic).

streamline vad ca e mai finut si are doar 2 garnituri. ma incanta cel mai mult la bluevolution existenta celei de-a 3a garnituri!

#6817
Flaviusma

Flaviusma

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.02.2016
Buna seara.

   Am rugamintea sa ma ajutati in ceea ce priveste oferta atasata. Este corecta din punct de vedere al raportului calitate-pret? Ar trebui modificat ceva la ea sau negociat?
   Mentionez ca oferta a atins  maximul bugetului meu pentru tamplarie.
   Iar daca are cineva usi osciloculisante am intrebarea daca merita, daca sunt fiabile? Cele cu ridicare fiind mult peste bugetul meu.

Multumesc

Attached Files



#6818
toteudinnou

toteudinnou

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,112
  • Înscris: 06.03.2010

 vio1971, on 18 octombrie 2017 - 11:52, said:

un spatiu comercial cu fatada de 11,5 m liniari / 2m inaltime
ce imi recomandati ? aluminiu sau pvc/ salamander ,rehau ...... ,doresc calitate ,nu ieftinituri
multumesc            si daca se poate un pret pur informativ

In 10 zile ajung in Galati. Daca poti astepta sigur gasim rezolvare la fatada ta.

#6819
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,047
  • Înscris: 22.06.2004

 joeblow, on 23 octombrie 2017 - 16:32, said:

Salut,

Nu stiu daca e cel mai bun loc pentru aceasta intrebare, dar pare ca e multa lume care se pricepe si as vrea sa aflu ceva. Eu sunt in renovare cu apartamentul si am de inchis un balcon si schimbat niste geamuri. In cateva luni o sa apara astia cu reabilitarea si am o dilema: sa imi pun geamuri acum, pe banii mei, sau sa ii astept pe astia? Sunt in Bucuresti, sector 2.

Balconul il fac cu ei oricum, ca m-ar costa de m-ar rupe, dar cu restul de geamuri care fac cam 500-600 E cum sa procedez? Ideea e ca oricum probabil mai cotizez ceva bani si la astia cu reabilitarea pentru ca o sa vreau ca toate geamurile sa se deschida si sa imi puna niste geamuri ceva mai ok. Fac ei asa ceva? Pot sa am incredere ca nu e doar din vorbe? Adica sa zica ca pun geam mai bun, sa ia banii si sa ma trezesc cu acelasi lucru?

Merci si scuze daca nu e postat unde trebuie.

pune ti ferestrele cu altcineva(profile clasa a si tripan) si balconul cu reabilitarea

 Flaviusma, on 23 octombrie 2017 - 23:36, said:

Buna seara.
....

ai pm

#6820
artistul87

artistul87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 15.12.2007
In ce perioada a anului sunt cele mai bune oferte? Merita sa pun termopane acum sau l primăvară?

Edited by artistul87, 24 October 2017 - 15:15.


#6821
Spatareanul

Spatareanul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 05.07.2017
Aștept părerile voastre despre oferta pe care am postat-o mai sus. Cum vi se pare?

#6822
joeblow

joeblow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 01.02.2007
@ conu71
multumesc pentru raspuns.

Inca o chestie: am primit o oferta pentru geamuri cu piesele de mai jos. sunt ok? am vazut ca conu71 recomanda profile clasa a si tripane. astea indeplinesc conditiile? sunt pe acolo? mai sus, mai jos? tripane am inteles ca ar fi, nu stiu cu clasa a si daca trebuie sa mai fiu atent la ceva.

multumesc.

Serie: Rehau 70
Culoare: Alb
Geam: 32mm, LowE + Float + LowE 4 Seasons
Marcă Fer: Roto NT Alb
Montaj: Fara montaj
Toc: Rama 64 Ecosol.
Cercevea: Canat Z 60 rotund Ecosol
Set Fero.: CV Sig Bz
Maner: Maner fereastra Hoppe alb, Maner
Balama usa:
Prag:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate