Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

TERMOPANE prețuri-configurații-cotații

* * * * * 9 votes
  • This topic is locked This topic is locked
10032 replies to this topic

Poll: Consultarea opiniei (892 member(s) have cast votes)

Dorim să vă consultăm opinia în privința oportunității afișării "LA VEDERE" a ofertelor despre care vă interesați

  1. DA, consider necesar ca oferta despre care mă interesaz să apară LA VEDERE pe topic, să conțină detalii și în mod explicit prețul (761 votes [85.31%])

    Percentage of vote: 85.31%

  2. NU consider necesar ca eventualele oferte să fie postate LA VEDERE, prin PM fiind suficient (49 votes [5.49%])

    Percentage of vote: 5.49%

  3. Consider drept REZONABIL faptul ca eventualele oferte ale cererii despre care mă interesez, să apară, parte pe topic - LA VEDERE, parte prin PM (82 votes [9.19%])

    Percentage of vote: 9.19%

Vote

#6319
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 22.06.2004

 nicuurs, on 19 aprilie 2017 - 13:44, said:

Bună ziua. Aveți recomandări de firme cărora aș putea să le cer oferte pentru ferestrele unui duplex pe care sper să-l încep în vară? Voi pune, normal, ofertele apoi aici, să vă cer sfatul. Mersi.

rezolvat prin telefon. duplexul va fi in cluj

#6320
nicuurs

nicuurs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 16.12.2006
Am vorbit cu Conu' la telefon. Ce să zic, omul ar trebui să-și deschidă un call-center pentru întrebări legate de termopane (a, stai, are deja :) ). În cinci minute m-a pus pe șină, să știu ce și cui să cer. Mulțumesc, sunt dator cu bere (sau pălincă, dacă preferi).

Edited by nicuurs, 20 April 2017 - 09:09.


#6321
dana84

dana84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,663
  • Înscris: 14.06.2013

 nicuurs, on 19 aprilie 2017 - 13:44, said:

Bună ziua. Aveți recomandări de firme cărora aș putea să le cer oferte pentru ferestrele unui duplex pe care sper să-l încep în vară? Voi pune, normal, ofertele apoi aici, să vă cer sfatul. Mersi.
Ai vreo preferinta intre Veka si Salamander?
Eu am cerut mai multe oferte prin Cluj inainte de a alege.

#6322
kondas

kondas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 01.10.2014
Rehau pe ce loc ar fi?
E o firma prin Moldova, trp se cheama. Stie cineva ceva despre ea?

#6323
Dorel-Mesterel

Dorel-Mesterel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,617
  • Înscris: 24.11.2015

 kondas, on 20 aprilie 2017 - 18:39, said:

Rehau pe ce loc ar fi?
E o firma prin Moldova, trp se cheama. Stie cineva ceva despre ea?

Rehau, ca si Salamander, nu sunt intre primii trei, primele trei locuri sunt "rezervate" producatorilor de profile, Veka, Profine si Deceuninck (in aceasta ordine).

L.E. Clasamentul se refera la cifra de afaceri realizata de cei trei producatori.

Edited by Dorel-Mesterel, 24 April 2017 - 15:06.


#6324
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 22.06.2004
madrugada Oradea scumpeste ferestrele cu 3% de pe 2 mai

#6325
kondas

kondas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 01.10.2014
Pt veka imi returneaza ca partener firma PMS International SRL, astia or fi doar montatori?

#6326
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 22.06.2004
nu este mai simplu sa le dai un telefon?

#6327
Livache

Livache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 16.09.2002
conu71-le, esti mare! Posted Image
dupa discutia cu tine in care m`ai ajutat cu reconfigurarea am reusit sa urc de la Streamline SL76 cu geam de 24 la un BluEVOLUTION SL92 round + tripan de 52 fara a depasi bugetul!
raman dator de cinste cand ai drum prin Buzau! Posted Image

#6328
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 22.06.2004
sa traiesti livache. suna ma cand primesti oferta finala sa mai arunc un ochi pe ea(logic trebuie aruncata in pm)

Edited by conu71, 22 April 2017 - 08:18.


#6329
Dorel-Mesterel

Dorel-Mesterel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,617
  • Înscris: 24.11.2015

 kondas, on 21 aprilie 2017 - 11:31, said:

Pt veka imi returneaza ca partener firma PMS International SRL, astia or fi doar montatori?

Veka nu recomanda "montatori" (cel puțin la mine in zona), cu toate acestea eu recomand la mine sa se lucreze cu montatori, altfel pe lângă "n" lucruri care contează dar nu interesează pe nimeni, beneficiarul se poate trezi și cu o tâmplărie executata intr-o "fabrica" ce valorează mai puțin decât valoarea tâmplăriei.

#6330
Raskolnikov25

Raskolnikov25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 20.08.2011
Buna ziua,
Ma puteti ghida cu un sfat despre o tamplarie PVC pentru o casa cu mansarda va rog. Cunostintele mele despre termopane sunt aproape nule si am primit o oferta. Va atasez oferta primita si va multumesc anticipat.

Edited by Raskolnikov25, 25 April 2017 - 11:34.


#6331
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 22.06.2004
nu ai atasat nimic

#6332
Raskolnikov25

Raskolnikov25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 20.08.2011
L-am atasat de vreo 3 ori numai ca nu vrea sa mi-l ia, nu are decat 2,8 mb. Mai incerc odata.

Attached Files



#6333
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
Îmi puteți recomanda niște firme din București ? Vreau sa trimit niște cote, dar sa mă asigur ca nu sunt pe "lista neagra" acele firme

#6334
Florin-macinic

Florin-macinic

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.04.2017
Buna am primit si eu 2 oferte pt tamplarie la casa nu ma pricem prea mult si as avea nevoie de de sfaturi

#6335
Florin-macinic

Florin-macinic

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.04.2017
................

Edited by conu71, 27 April 2017 - 10:30.


#6336
Dorel-Mesterel

Dorel-Mesterel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,617
  • Înscris: 24.11.2015

 Raskolnikov25, on 25 aprilie 2017 - 11:09, said:

Buna ziua,
Ma puteti ghida cu un sfat despre o tamplarie PVC pentru o casa cu mansarda va rog. Cunostintele mele despre termopane sunt aproape nule si am primit o oferta. Va atasez oferta primita si va multumesc anticipat.

In industria auto din ce stiu eu Dacia are cele mai ieftine masini in clasa lor, sigur asta daca nu te-ntreci cu gluma si te apuci sa ceri "inutilitati" de genul AC, inchidere centralizata, geamuri electrice si alte "figuri". Daca vrei "cu de toate" cu siguranta ofertele altor producatori pot fi mai atractive chiar daca platesti ceva in plus.

Eu sunt posesor de dacie si sunt multumit, asta pentru ca in industria auto exista si se respecta niste standarde minime de calitate, executie, echipare etc. .

In tamplaria termoizolanta exista situatii in care daca se aleg cele mai scumpe componente nu se respecta standardele minime de executie, echipare, calitate etc. .

La tine componentele de baza sunt dintre cele mai ieftine si de cea mai slaba calitate. Asta nu ar fi tocmai o tragedie daca standardele minime ar fi respectate, insa daca in cazul componentelor de top se intampla ca rezultatul sa fie o tamplarie slaba din toate punctele de vedere, atunci in cazul componentelor ieftine cu siguranta rezultatul este catastrofal.

Totusi tamplaria din oferta atasata nu este in totalitate "ieftina", "design-ul" este unul scump, configurarea este una scumpa.

Daca vei alege produsul din oferta atasata vei avea ceva de genul "dacia", insa nu ce am eu, ci o "dacie" care nu respecta standardele minime. Daca standardele nu ar impune 4 roti, cred ca cei de la Dacia ar gasi o solutie sa ne ofere un model mai ieftin dar cu trei roti.

Practic vei avea o "dacie" asamblata in garajul vecinului croitor impreuna cu prietenul lui brutar, dar  "impopotonata" dupa gustul tau si pe culoare speciala.

Ca sa fiu mai bine inteles, culoarea tamplariei, sprosele dintre sticle, cele doua deschideri la ferestrele late, toate acestea cresc foarte mult pretul tamplariei din oferta, care este cu siguranta ineficienta si foarte posibil cu deficiente de functionalitate intr-un timp relativ scurt.

In locul tau as mai citi forumul si as mai vizita niste termopanisti.

 Florin-macinic, on 26 aprilie 2017 - 21:56, said:

D

In fereastra "Reply to this topic" ai in dreapta jos un buton "More Reply Options", in fereastra care se va deschide vei avea in stanga jos butonul "Attach files" (max 32 mb).

Din postarea initiala nu se intelege mare lucru, daca vrei o comparatie intre oferte incearca sa repostezi si prima oferta intr-o forma din care sa intelegem ce e acolo.

Edited by Dorel-Mesterel, 27 April 2017 - 07:31.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate