Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ramon(2023)

Adictia la medicamente opioide.

reziliere contract

E normal sa aiba viteza mai mica ...
 Kaufland - Pareri / Sugestii / Re...

Ce fel de calorifere/radiatoare s...

Ce inseamna C.I+?

O luna de permis si un Ford Monde...
 Problema baterie opel astra h

Prioripost

ce puteam face in aceasta situatie?

analiza disbioza in materii fecale
 Ajutor cu un Chromecast 4 TV HD

Recomandare telefon

misiune imposibila: recuperare fi...

Media player Dune -streaming Andr...

Casa de marcat

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

bibicu13

bibicu13

Member

• Grup: Members
Buna seara,

va rog sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns la urmatoarea intrebare:
- am un service auto in care repar masini. In cadrul unei reparatii am piese si manopera. Fiecarui client (pers fizica sau juridica) ii emit o factura. Codul CAEN din carul firmei mele NU ESTE de comert cu amanuntul. Pana acum incasam cu chitanta sau cu OP.

Tinand cont ca nu am magazin de vanzare a pieselor .... TREBUIE sau NU TREBUIE sa am casa de marcat???

In cazul in care piesele se trec integral pe factura si in cazul in care, sa zicem, am nevoie de casa de marcat .... trebuie sa le mai enumar din nou pe toate sau este suficient ceva de genul PIESE CONFORM FACTURA  xxxx, MANOPERA CONFORM FACTURA yyyyy (sunt cazuri de reparatii auto care au si cate 60-70 de repere).

Thx,
B

snipest

snipest

Senior Member

• Grup: Senior Members

View Postbibicu13, on Jan 31 2008, 20:21, said:

Buna seara,

va rog sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns la urmatoarea intrebare:
- am un service auto in care repar masini. In cadrul unei reparatii am piese si manopera. Fiecarui client (pers fizica sau juridica) ii emit o factura. Codul CAEN din carul firmei mele NU ESTE de comert cu amanuntul. Pana acum incasam cu chitanta sau cu OP.

Tinand cont ca nu am magazin de vanzare a pieselor .... TREBUIE sau NU TREBUIE sa am casa de marcat???

In cazul in care piesele se trec integral pe factura si in cazul in care, sa zicem, am nevoie de casa de marcat .... trebuie sa le mai enumar din nou pe toate sau este suficient ceva de genul PIESE CONFORM FACTURA  xxxx, MANOPERA CONFORM FACTURA yyyyy (sunt cazuri de reparatii auto care au si cate 60-70 de repere).

Thx,
B

Nu-ti trebuie. De ce, a venit cineva peste tine?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate