Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 

Sony-Ericsson P800

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#1
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
Sony Ericsson P800

P800 suporta Java 2 Micro Edition, jocurile si alte aplicatii pot fi download-ate
[ http://asia.cnet.com/i/r/2002/hp/39027600/p800_3.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Pe spatele telefonului P800 se afla integrata o camera digitala
[ http://asia.cnet.com/i/r/2002/hp/39027600/p800_1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Imaginile capturate P800 pot fi trimise prin Email sau prin mesaje MMS
[ http://asia.cnet.com/i/r/2002/hp/39027600/p800_2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Symbian 7.0 ca sistem de operare functioneaza ca un personal information manager si de asemenea poate vizualiza fisiere PowerPoint, Word si Excel
[ http://asia.cnet.com/i/r/2002/hp/39027600/p800_4.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Phone type Triband  
Network(s) GSM 1800, GSM 1900, GSM 900
Wireless technology GPRS, WAP, Bluetooth, Java
LCD display size 208 x 320 pixels  
Color LCD  
Call timer
Caller ID support
Message waiting indicator  
Integrated digital camera
Symbian OS v7.0
EMS/MMS
Predictive text input
Built-in vibrate alert
Games

P800 este o versiune subtiata a lui R380 cu antena integrata si camera digitala.

Greets,
Speedo

#2
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Jeeez ! 760 USD :o

Si ce misto ar fi...  :damn:

Attached Files



#3
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
NU inteleg un lucru. De ce preturile astea la ultimele telefoane Nokia, Ericsson, Siemens. Doar nu fac nimic in plus fata de predecesoarele. A, e color. Si are GPRS si Bluetooth. Vreau si eu. Sa ma dau mare.

#4
dragos20

dragos20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 10.12.2002
ca bine ai zis blackcat
smart-phone-urile sunt doar la vrajeala , nimeni nu are in realitate nevoie de asa ceva

#5
Gioro_T

Gioro_T

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 29.04.2002
Bei, nu chiar.
Insa, vezi tu, P800 este un phone-PDA.
Insa pentru unul ca mine ar fi mai practic un PDA-phone cum e Siemens SX-56-ul.

#6
mtest

mtest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,957
  • Înscris: 13.06.2002

Quote

Originally posted by blackcat
A, e color. Si are GPRS si Bluetooth. Vreau si eu. Sa ma dau mare.
Lasa GPRS & stuff... da' pe cate telefoane ai vazut tu ruland Doom?

Serios vorbind, cui ii foloseshte un PDA, nu prea are rost sa umble dupa el cu 2 cutii... Altfel, blackcat are dreptate.

#7
edit

edit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 03.12.2002

Quote

Originally posted by Monitox
Jeeez ! 760 USD :o

Si ce misto ar fi...  :damn:

Monitox de unde ai pretul acesta? Deja a aparut la noi pe piata neagra... acum o luna se vindea pe net oficial de catre Ericsson cu 11oo$ special pentru producatorii de soft...

#8
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Il gasesti pe net si in 700 USD daca insisti....

#9
dragos20

dragos20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 10.12.2002

Quote

Originally posted by Monitox
Il gasesti pe net si in 700 USD daca insisti....

fara suparare da asta numesti tu convenabil pentru un telefon (chiar daca face si oua prajite) ?

#10
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Am fost impresionat de link-ul cu DOOM. Comme meme... Unii oameni mai si muncesc pt bani. Sa dai atitia bani sa te joci DOOM e o bataie de joc de munca proprie. Doar poti juca DOOM pe computerul de acasa. Cred ca daca SONY ar vinde un rahat electronic s-ar gasi cumparatori. Ati vazut doar ca romanii sunt cei mai harnici la cumparatul de teren pe Luna. Daca sunt oameni care cumpara asa ceva de ce nu s-ar gasi cumparatori si pentru P800?

#11
dragos20

dragos20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 10.12.2002
n-am zis niciodata ca nu se vor gasii cumparatori
dar nici un om care-si munceste banii n-ar da atat pe tel asta
il vor cumpara pustii de traiesc pe spinarea lu taticu!

#12
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
Dragos20---100% de acord cu ultima afirmatie!

#13
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
lol.. voi sunteti dusi de-a dreptul ??! Credeti ca aia de afara fac telefoanele cu gandul ca poate un ROMAN il va cumpara !?!?

Aflati ca telefonul asta este in topul vanzarilor pe NET !  :drac:

Se pare ca astia de afara nu sunt asa de saraci ca noi si nu stiu pe ce sa mai arunce banii. De aici si avalansa de telefoane care mai de care mai fanteziste si care de care mai SCUMPE.

Celalalt exponent al preturilor mari, Neodone parca s-a vandut si la 1000 USD !!!!

PS: va garantez ca si aici in Romania daca ar aparea acum pe piata s-ar vinde destul de bine. Amatori se gasesc intotdeauna.

#14
dragos20

dragos20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 10.12.2002
monitox , noi vb de piata din Romania.
Este clar ca in strainatate il cumpara toti dar target-ul lui in Romania este pustimea de bani gata!

#15
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
Aberatii peste aberatii, asa cum s-au gasit cumparatori pentru Communicator, pentru ca oamenii aceia efectiv aveau nevoie de el, asa o sa se gaseasca si pentru scula asta.

Si inca ceva, deja stiu pe cineva care are unul de ceva timp, asa ca rest my case...

Eu nu l-as lua pentru ca nu sunt foarte mobil, mare parte din work este la birou, dar altii sigur l-ar iubi.

Greets,
Speedo

#16
dragos20

dragos20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 10.12.2002
ai si tu dreptate Speedo , e mai bun decat Communicator-ul !
mai complet si mult mai portabil , la dimensiuni mai mici ofera si touchscreen si camera digitala ca sa nu mai vorbim de BT

#17
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
1+1=2...Dupa tine Monitox...vad ca nu face 2...poateesti ospatar:D Nu te supara dar cam asta e...concluzia ta!
Acum sa stam strimb si sa judecam drept...-->Forumul e in Ro...noi majoritatea sintem in Ro...ca unii sint dincolo de hotare...si asta e adevarat...insa din cite stiu eu nu sint la furat ci la munca! Acum sa primim un pic realist respectivul telefon...vorba lui Speedo..sint oameni pentru care un asemenea telefon le este vital(si aici includ si comunicatorul!!!) dar atentie..."marlanimea" care se da in spectacol in Ro...nu foloseste telefonul decat pentru impresie...Si aici ar mai fi o obiectie...asta e destul de mic...face impresie buna si la pustii cu "banii lu tata" ca nu de alta dar e mai complicat chiar daca ai bani sa te plimbi cu un comunicator dupa tine....diferentza de volum e enorma!


Asa ca parerile sint impartite...nu spun ca poate daca asa vea bani nu as cumpara un telefon scump...dar nu voi cumpara niciodata un asemenea telefon...doar pentru impresie......am avut si comunicator in mana si va pot spune ca ....nu prea da bine...in buzunar asa ceva! Pe strada daca suna...si faci imprudentza sa raspunzi...toata lumea se uita la tine cu o privire ironica...."uite-l si pe ala cu publicul dupa el" (expresie auzita in Bucuresti) in schimb cind scoti cite un S45 sau ceva nic si finut...numai priviri admirative! :)

Aacum pe bune Catalin...te dau banii afara din casa sau iti este necesar un astfel de telefon in activitatea de zi cu zi? Din cate te cunosc eu...nu esti genul de parvenit asa ca...raspunsul e NU! Una e topul vanzarilor de dincolo...unde oamenii au alta putere de cumparare...si alta e in Ro...

#18
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Intamplator chiar SIMT nevoia unui astfel de telefon si chiar mi-as cumpara asa ceva daca mi-as permite....

Ma doare pe mine undeva de ce zic 3 cretini care ma vad pe strada cu asa ceva. Cred ca pui prea mult pret pe "gura lumii".

Probabil ca aia tot asa ar zice daca te-ar vedea cu un laptop in tren conectat la un Zapp  :drac:

Nu vad cu ce difera parerea lui Speedo de a mea.. sincer  :P
Poate ca el nu o fi ospatar..de aia  :thinking:

Quote

nici un om care-si munceste banii n-ar da atat pe tel asta

Ba da ! TOCMAI pentru ca munceste i-ar da ca ar avea de unde sa-i dea daca ar munci. In cazul in care nu stiai MUNCA nu inseamna numai sapa si strung pe 150 USD/luna...

PS: de mult timp vreau un organizer or something. T800 ar suplini si un telefon nou si o scula de asta. Daca aduni 250-300 USD min/ organizer (si mai mult poate fiind color) + 250-300 Min pe un telefon cat de cat.. ajungi la pretul la care o sa fie disponibil in cateva luini P800 !

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate