Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Cel mai prost serial

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
286 replies to this topic

#181
merlin2

merlin2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 22.08.2014
Vad ca Game of thrones e foarte laudat, dar sincer nu am reusit sa termin primul episod, faza aia in care arata vreo 10 oameni taiati in bucati intr-o rapa, a pus capac. Si nu c-as fi vreun sensibil. O tine tot asa si in continuare?

Edited by merlin2, 24 May 2015 - 11:36.


#182
lost2209

lost2209

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 24.04.2008
Si eu tot la fel,m-am oprit la jumatatea primului episod.A inceput bine,in actiune.Cat a durat? 5 minute,dupa care telenovela.Fazele antipatice au culminat cu decapitarea unui amarat de soldatel de catre personajul interpretat de Sean Bean.Atunci m-am oprit din vizionare.Nu ca as vreun puritan care nu suporta scenele sangeroase,dar faza mi s-a parut extrem de deplasata.Si alternanta dintre prima scena de lupta care a durat 5 minute si restul episodului care s-a desfasurat intr-o monotonie suparatoare a fost si ea insuportabila.Pentru mine este cel mai prost serial pe care am incercat sa-l vizionez in 2015.

#183
ipopovici11

ipopovici11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,547
  • Înscris: 06.06.2015

View Postlost2209, on 02 iunie 2015 - 23:42, said:

Si eu tot la fel,m-am oprit la jumatatea primului episod.A inceput bine,in actiune.Cat a durat? 5 minute,dupa care telenovela.Fazele antipatice au culminat cu decapitarea unui amarat de soldatel de catre personajul interpretat de Sean Bean.Atunci m-am oprit din vizionare.Nu ca as vreun puritan care nu suporta scenele sangeroase,dar faza mi s-a parut extrem de deplasata.Si alternanta dintre prima scena de lupta care a durat 5 minute si restul episodului care s-a desfasurat intr-o monotonie suparatoare a fost si ea insuportabila.Pentru mine este cel mai prost serial pe care am incercat sa-l vizionez in 2015.

Poate n-ai avut suficienta rabdare. Totusi e cotat la 9,5. Nu stiu ce alt serial are nota asta pe Imdb.

#184
tc2007

tc2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,198
  • Înscris: 12.03.2008
Omul vrea scene de actiune,GoT nu e genul asta de serial,deci s-ar putea sa nu fie de el,fiecare cu gusturile lui

#185
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010

View Postlost2209, on 02 iunie 2015 - 23:42, said:

Si eu tot la fel,m-am oprit la jumatatea primului episod.A inceput bine,in actiune.Cat a durat? 5 minute,dupa care telenovela.Fazele antipatice au culminat cu decapitarea unui amarat de soldatel de catre personajul interpretat de Sean Bean.Atunci m-am oprit din vizionare.Nu ca as vreun puritan care nu suporta scenele sangeroase,dar faza mi s-a parut extrem de deplasata.Si alternanta dintre prima scena de lupta care a durat 5 minute si restul episodului care s-a desfasurat intr-o monotonie suparatoare a fost si ea insuportabila.Pentru mine este cel mai prost serial pe care am incercat sa-l vizionez in 2015.

http://www.imdb.com/title/tt0106168/

Cu placere.

#186
casablanca1000

casablanca1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,157
  • Înscris: 25.08.2011
serialele cele mai cretine sunt alea romanesti Las fierbinti, trazniti in nato, la bloc, inima de tigan samd

nici macar nu joaca actori in ele ci o adunatura de cocalari si pitzipoance adunati din santz,  Doamneeee...cine dracu s-o uita la asa ceva, poate doar alti cocalari

#187
Massyx

Massyx

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 23.07.2015
Dupa parerea mea The Flash mi se pare un serial prost, dupa 4 episoade m-am oprit. Iar arrow a inceput sa fie plictisitor, dupa primul sezon a intrat intr-o cadere libera.

#188
Damascus77

Damascus77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 11.07.2015

View Postmerlin2, on 24 mai 2015 - 11:35, said:

Vad ca Game of thrones e foarte laudat, dar sincer nu am reusit sa termin primul episod, faza aia in care arata vreo 10 oameni taiati in bucati intr-o rapa, a pus capac. Si nu c-as fi vreun sensibil. O tine tot asa si in continuare?

asa e la moda, ultimele seriale aparute trebuie musai sa aiba in fiecare episod niste maruntaie la vedere si un minim 3 pozitii de sex+perversiuni, altfel "nu e bun"

#189
michael-myers

michael-myers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 656
  • Înscris: 02.08.2013

View PostDamascus77, on 26 iulie 2015 - 18:10, said:

asa e la moda, ultimele seriale aparute trebuie musai sa aiba in fiecare episod niste maruntaie la vedere si un minim 3 pozitii de sex+perversiuni, altfel "nu e bun"
Aloo!Daca crezi ca la asta se rezuma serialul sau doar pentru astfel de scene este vizionat,esti idiot.Nu poti sa recreezi perioada istorica respectiva fara astfel de scene cu perversiuni,abuzuri,maruntaie imprastiate,decapitari si ce mai vrei.Sunt sarea si piperul si releva bestialitatea,moravurile joase ale societatii de pe atunci.De parca s-ar fi schimbat mare lucru pana in ziua de azi...

#190
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008

View Postmichael-myers, on 26 iulie 2015 - 20:21, said:

Aloo!Daca crezi ca la asta se rezuma serialul sau doar pentru astfel de scene este vizionat,esti idiot.Nu poti sa recreezi perioada istorica respectiva fara astfel de scene cu perversiuni,abuzuri,maruntaie imprastiate,decapitari si ce mai vrei.Sunt sarea si piperul si releva bestialitatea,moravurile joase ale societatii de pe atunci.De parca s-ar fi schimbat mare lucru pana in ziua de azi...
Ai dreptate sa spui ca serialul e bun ,dar la justificarea "istorica" o dai cu totul in bara. Care istorie? Ce perioada? Totul e o fantezie in serial(si carti) . Nu a existat vreodata acea perioada istorica ,acele locuri si personaje. Care "societate de atunci"? Pot fi invocate si moravuri moderne raportate la serial.
E aceiasi situatie cu lucrarile lui Tolkien . Pura fantezie ,atat in spatiu ,timp cat si in materie de spiritualitate & stuff(religii inventate).

#191
michael-myers

michael-myers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 656
  • Înscris: 02.08.2013

View Postedigee, on 27 iulie 2015 - 11:55, said:

Ai dreptate sa spui ca serialul e bun ,dar la justificarea "istorica" o dai cu totul in bara. Care istorie? Ce perioada? Totul e o fantezie in serial(si carti) . Nu a existat vreodata acea perioada istorica ,acele locuri si personaje. Care "societate de atunci"? Pot fi invocate si moravuri moderne raportate la serial.
E aceiasi situatie cu lucrarile lui Tolkien . Pura fantezie ,atat in spatiu ,timp cat si in materie de spiritualitate & stuff(religii inventate).
Autorul relateaza faptul ca s-a inspirat mai mult sau mai putin din evenimentele istorice.Spre exemplu the Red Wedding is inspired by two events in Scottish history sau Martin has admitted he was inspired by the Wars of the Roses from 1455 to 1485 . Sursa

#192
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Poti face o fantezie si intr-o anumita perioada istorica bine definita. Adica cu intamplari si personaje inventate ,dar intr-un background istoric autentic. La GOT nu e cazul ,sunt inventate inclusiv geografii ,faptul ca zice Martin s-a inspirat din fapte istorice "omenesti" are prea putina relevanta.
Martin a inventat totul. Inclusiv o istorie proprie a universului cartilor sale.

Edited by edigee, 27 July 2015 - 13:10.


#193
Damascus77

Damascus77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 11.07.2015

View Postmichael-myers, on 26 iulie 2015 - 20:21, said:

Aloo!Daca crezi ca la asta se rezuma serialul sau doar pentru astfel de scene este vizionat,esti idiot.Nu poti sa recreezi perioada istorica respectiva fara astfel de scene cu perversiuni,abuzuri,maruntaie imprastiate,decapitari si ce mai vrei.Sunt sarea si piperul si releva bestialitatea,moravurile joase ale societatii de pe atunci.De parca s-ar fi schimbat mare lucru pana in ziua de azi...

1. Da, multi se uita mai ales pentru jegoseniile de genul asta

2. Ce perioada istorica? totul e inventat.

Chiar si tu spui ca lucrurile alea sunt "sarea si piperul", deci...

Dupa parerea mea, cine se uita in mod special si apreciaza scenele astea scarboase, cu maruntaie la vedere, are ceva la cap, trebuie sa mearga urgent la medic, sa mai salveze ceva daca poate.

#194
psychs

psychs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 16.04.2014
Dupa parerea mea, cel mai prost serial pe care l-am vazut este Alcatraz. Ideea imi place, actiunea imi place, dar finalul este .. sec si bizar. Moare actrita principala, intr-un mod sec..

#195
CristianV93

CristianV93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 09.05.2015
The Flash
The Secret Circle
Supernatural
Ghost Whisperer
Desperate Housewives
Sons of Anarchy
Smallville
Caprica
Friends
Gossip Girl
90210

In principiu cam tot ce tine de drame adolescentine,seriale cu turcaleti,telenovele si mizeriile care se difuzeaza pe la noi.

#196
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,412
  • Înscris: 15.11.2005
Sons of Anarchy? Really?
Ai vazut macar cinci minut din el?

#197
destrug

destrug

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,357
  • Înscris: 03.08.2004
Nu cred sa fi scapat nementionat pe acest topic vreun serial cu nota peste 8 pe IMDB.
Nasol lucru sa traiesti cu convingerea  ca aprecierea unui serial te scoate din multime!

#198
the_undercover

the_undercover

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 28.09.2007
Nota pe IMDB e irelevanta. Oricine poate da nota 1 unui film doar pentru ca joaca Kristen Stewart in el. In schimb, pe Rotten Tomatoes nu se poate intampla acest lucru pentru ca persoanele care noteaza sunt critici avizati.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate