Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Totul despre Apuseni

- - - - -
  • Please log in to reply
816 replies to this topic

#37
masterbobs

masterbobs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 16.12.2003
La 500 de metrii de cetatile radesei...ce se vede este tot poteca...fetele au clacat ... le apucasera durerile de la cat de rece era apa

Attached Files



#38
masterbobs

masterbobs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 16.12.2003
asta este tot poteca la intersectia traseelor acolo unde e masa de lemn...pentru cine a mai fost...

Attached Files



#39
masterbobs

masterbobs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 16.12.2003
cascada cailor

Attached Files



#40
masterbobs

masterbobs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 16.12.2003
tot cascada...

Attached Files



#41
masterbobs

masterbobs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 16.12.2003
o pesterica....

Attached Files



#42
masterbobs

masterbobs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 16.12.2003
Satui de atata ploaie si grindina....07 august- 10 august.. am plecat din tabara IC Ponor  unde am fost cazati  spre Padis...

Attached Files



#43
masterbobs

masterbobs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 16.12.2003
Tot pe drum spre Padis

Attached Files



#44
masterbobs

masterbobs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 16.12.2003
cai salbatici!?!

Attached Files



#45
masterbobs

masterbobs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 16.12.2003
oi rele

Attached Files



#46
masterbobs

masterbobs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 16.12.2003
din gresala am repetat poza

Attached Files



#47
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
am okazia la vara sa merg in zona asta....Ponor Padis - am intzeles ca e un sat de vacantza acolo....
cunoaste cineva zona aia?...merita?...ce potzi face p'acolo?
multzam anticipat...

#48
Thorr

Thorr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 16.08.2002
Zona este pur si simplu superba, ai o gramada de obiective turistice de vizitat. Am fost de vreo 3 ori, cu cortul si m-as mai duce si maine ...

Daca ai sa scormonesti un pic, ai sa gasesti tot pe Softpedia discutii legate de Padis si Apuseni in general.

Vezi si aici

#49
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
thorr, cred ca vrei sa spui ca ai stat in padis, nu in ic-ponor, asa-i?
bubalus, linkul dat de thorr e ok, mai poti arunca un ochi si pe alpinet.org

as mai spune ca eu as prefera statul la "grajduri", in cort   ;)

#50
aztec

aztec

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 23.10.2003
am fost asta'vara "la grajduri"... si anul asta ma duc iarasi negresit...poate asta itzi spune ceva
acolo se poate " caza" decat la cort ... dar este mult mai placut, sau nu ar trebui sa fac "reclama" pt ca-ar putea sa fie greu sa mai gasesc loc de campat....

#51
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002
Aztec, dar cazare la pensiune/hotel exista in Padis? Si cum e drumul din Beius-Sudrigiu-Padis? Tot "zbuciumat" gen Transalpina?

Edited by Masterboy, 12 May 2005 - 08:01.


#52
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
aici voi merge probabil...din cate stiu nu e acelasi lucru dar poate ma insel.....

oricum mersi pt linkuri....
in mare stiam cam tot ce am de vizitat... ma interesa daca la ic ponor... potzi sa faci ceva si seara... adika un baruletz sa stai la o bere...o muzica... un biliard or something...
tot din cate stiu s-a deschis sau urmeaza sa se deschida si un hotel la ic ponor....

Edited by bubalus, 12 May 2005 - 08:17.


#53
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
Matsterboy: exista mai multe locuri de cazare in zona padis. in primul rand e cabana care face o ciorba de fasole dementiala, apoi sunt casute, mai jos este "blocul, iar daca mai mergi dai de ic ponor si de cabana de la varasoaia.  eu personal am stat la cabana padis, si cred ca e cel mai bun loc pt traseele pe care le ai de facut. la grajduri se poate campa, dar cred ca se merita mai mult la padis, unde ai si apa calda, pentru cei pasionati de asa ceva.

cel mai mult rugati-va insa pt vreme frumoasa, deoarece apusenii sunt zona din romania cu cele mai multe precipitatii anual.

ca modalitate de abordare cu masina te-as sfatui sa vii dinstrpe huedin...dinspre cluj e impos sa mergi cu masina mica. noi am venit cu dacia dinspre huedin si am plecat inspre pestera ursilor. ambele sunt practicabile, dar parca e mai usor de urcat de la huedin. oricum mergi in treapta a 2a majoritatea timpului.

si inca ceva: faceti-va timp sa stai cel putin 4-5 zile, asta daca planuiti sa faceti un traseu in feicare zi; nu ratati cheile galbenei, cheile radesei, focul viu (faceti-va timp sa ajungeti pe la 12-13, sa prindeti soarele peste ghetar), cetatile ponorului; desi nu este permis, puteti sa coborati la focul viu daca aveti 15-20 de metri de coarda.

zona e bestiala, mai ales daca prindeti vreme buna.

#54
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
bubalus: ti-as recomanda cu caldura sa stai la padis - esti mai aproape de circuite.

daca aveti timp, la drumul de intoarcere, pe langa pestera ursilor, dati o fuga si pana la meziad. nu veti regreta.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate