Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

Cum trimit niste CD-uri prin posta?

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
Adica vreau sa stiu ce am nevoie... Un plic baban? Gasesc asa ceva la posta? Se cintareste? Cam cit costa?
Vreau sa fiu pregatit psihic cind ma duc la posta, pentru ca momentan ma doare piciorul si n-am chef de bintuit aiurea...

#2
ovidelu

ovidelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 26.07.2004
Mergi linistit la posta. Gasesti acolo plicuri de toate marimile, si in special plicuri concepute pentru transportul CD-urilor. Nu te costa mai mult de 15.000 lei plicul.

Daca vrei sa trimiti vreo 10.000 CD-uri crede-ma ca le vor cantari mai intai, dar pentru unul singur nu se ostenesc, fiindca e sub 20 gr. cu tot cu plic.

Cate CD-uri vrei sa trimiti?

#3
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
maxim 3...
mersi

#4
ovidelu

ovidelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 26.07.2004
Incap toate intr-un plic. Conditia e sa nu fie cu carcasa, fiindca nu incap in plic.

#5
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004
ia-ti un plic cu bule de ~20000 si vor intra cu carcasa cu tot (slim). astfel, vor fi protejate mai bine si vor arata mai decent la destinatie.

lasa plicul deschis pina ajungi la posta in caz ca acolo vor sa-si bage nasul functionarii.
merge la mai multe oficii postale din Buc, nu doar la of 1 asa ca inteaba la o posta mai mare.

#6
PicuTex

PicuTex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 14.11.2003
MARE SECRET!!!
Cand vreti sa trimiteti cd-uri si nu numai incercati sa cumparati plicuri de la librarii , sunt cel putin la jumate de pret! Eu personal imi iau din metro cate un top de 25 ...

#7
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004
Eu recent am trimis niste CD-uri prin posta, le-am pus intr-o cutie de CD-uri slim, de 5 cd-uri. Au fost 5 cd-uri dar in plic, si deci jucau in cutie. Am pus valoare colet 1 000 000 si m-a costat 52 500 sa trimit din Iasi in Resita. In orice caz, am trecut o gramada de scotch peste cutie.

#8
dragosul

dragosul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 28.03.2002
lol eu pun mai multe de obicei ... dar le bag in plicuri speciale cu pernutze d-alea mici de aer si intr-o cutie mare plina de ziare ;) cu atza alea alea u know

#9
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004
...Nu faci pachetul decat sa ia in greutate in felul asta, si automat sa te coste mai mult.

#10
Indianu

Indianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,322
  • Înscris: 21.08.2003
eu am trimis cd-uri intr-0 cutie mica cam de marimea unui cd cu carcasa si cam atat. nici nu l-au cantarit din cate imi aduc aminte si am pus vreo 6-7 cd-uri nu mai stiu exact. oricum taxa a fost de vreo 36 000 lei si au ajuns cam in vreo 3 zile plus pana mi-au venit banii in ramburs cam inca atat. maxim o saptamana dureaza in total toata treaba asta.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate