Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Usi de interior PORTA DOORS + montaj?

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
xcuseme

xcuseme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 19.11.2002
salut.

zilele trecute am comandat asa ceva pentru casa... usi de interior... de lemn prefabricat, arata super, au garnitura de cheder in gen termopane... etc..
http://www.porta.com...?pID=6&pLang=ro


problema este... ca cei care asigura montajul au spus ca le monteaza doar cu spuma poliuretanica.
Nu stiu daca sa-i cred pe cuvant. Ei zic ca montajul este extrem de solid si de rezistent.
Acum... la mine fiind et10... se mai face curent... se mai trantesc... oare chiar rezista montajul doar cu spuma poliuretanica?

Au zis ca pot sa-mi puna si dibluri daca insist neaparat... singura problema ar fi ca se vad suruburile pe tocul usii.

Mai este cineva in cazul meu?
A mai luat cineva usi de-astea? Sau mai are cineva pe aici usi de interior montate doar cu spuma poliuretanica? Fara nici un sistem de prindere mecanic de perete?

#2
FlakShell

FlakShell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 16.10.2002
Mi-am pus eu niste usi porta, si intr-adevar le-au prins doar cu spuma.
Acum, nu stiu ce sa zic, inca nu le-am folosit la greu sa vad daca rezista, de cazut n-au cazut din perete :) However, sint niste usi foarte usoare (foaia de usa), s-ar putea sa tina doar in spuma. Si eu m-am cam mirat cind mi-au zis de faza cu spuma, dar mi-au zis ca acorda service blablabla in caz de probleme. Iti dai seama ca daca pica una, cind ii chem ii pun sa puna dibluri la toate...
Alta chestie la care sa fii atent: stai cu ei cind le monteaza. Baietii le cam pun la ochi, cam taie la ochi, mai ales tocurile daca nu intra bine pe linga perete. Vezi ca daca ti-ai luat rama fixa pentru usi, pun niste pervaze aplicate pe perete care se prind cu niste chestii din plastic. Care nu prea ajung ca sa stea pervazul ala pe perete, asa ca baietii le prind cu silicon, care cum sa-ti zic, dar arata cam ca dracu'... Daca poti ia cu rama ajustabila, aia are pervazul altfel, nu se aplica, ci e in componenta ramei.
Vezi ca in pretul usii nu intra minere + shielduri. Eu am avut impresia ca intra, ei nu, asa ca m-am trezit ca trebuie sa mi le iau separat si costa cam ~50 eur.
Deasemenea, verifica daca sint pe stoc inainte sa platesti ceva ! Eu n-am verificat, am platit, si mi-au venit in doua luni dupa taraganari multiple, telefoane multe si nervi la greu.

#3
xcuseme

xcuseme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 19.11.2002
Am dat un avans... si au zis ca le aduc in max 45de zile.
Oricum au prevazute penalitati in contract.

Mi-am luat cu toc fix, pentru ca ala ajustabil era mult mai scump.

#4
supernova

supernova

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 14.06.2004
Cam la ce pret se ridica o usa de genul asta?

Multumesc.

#5
xcuseme

xcuseme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 19.11.2002
cam de pe la 5milioane in sus

#6
danez

danez

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 23.05.2004
Xcuseme, si eu am ochit usile Porta-doors.Sa ne tii la curent cu ce se mai intampla.Tu ce model ti-ai ales.Poti sa pui o poza de pe site?

#7
danez

danez

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 23.05.2004
Din aceste modele ai ales?

Attached Files



#8
xcuseme

xcuseme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 19.11.2002

Quote

Originally posted by danez
Din aceste modele ai ales?


eu am ales modelul simplu Porta Decor.
Nu are nici un ornament pe usa.
Culoarea este pãr. Un rosiatic.

http://www.porta.com...?pID=6&pLang=ro


dupa ce mi le monteaza o sa postez cateva poze cu ele sa vedeti despre ce e vorba.

#9
danez

danez

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 23.05.2004
Daca pretul sare de 200 de euro / usa atunci mai bine ma indrept spre Pinum!

#10
FlakShell

FlakShell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 16.10.2002
xcuseme iti urez sa n-ai bafta pe care am avut-o eu.
Danez, nu sare, si usile chiar arata bine. Daca ai drum pe la Sphera, e un showroom la ultimul etaj, le vezi live.

#11
justthebest

justthebest

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 14.04.2007
unde sunt afisate preturile pe site porta doors si pinum ca eu nu le-am gasit pe nicaieri si sunt foarte interesata de ele .

#12
suny

suny

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 13.02.2007

 justthebest, on Apr 17 2007, 09:55, said:

unde sunt afisate preturile pe site porta doors si pinum ca eu nu le-am gasit pe nicaieri si sunt foarte interesata de ele .
  Pentru preturile de la Pinum eu am fost la showroom-ul din Pipera si mi-au dat un catalog cu preturi si modele. Desi initial mi s-au parut cam scumpe ne-am hotarat sa luam de la ei, mi se par de o calitate superioara fata de ce am vazut pe piata. Noi am luat usi simple, fara geamuri, wenghe, cu tot ce trebuie la ele, montaj si transport, 4 buc. 4000 lei. Suntem foarte incantati de ele, elegante, sper sa fie si bune.

#13
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

 justthebest, on Apr 17 2007, 09:55, said:

unde sunt afisate preturile pe site porta doors si pinum ca eu nu le-am gasit pe nicaieri si sunt foarte interesata de ele .


Eu tocmai am comandat 5 usi Porta decor culoare wenghe cu tocuri reglabile care au costat 2600 ron fara montaj. usile sunt 3 pline si doua tip scarita.

#14
giulesti202

giulesti202

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.02.2011

 Clovis, on 26th April 2007, 12:56, said:

Eu tocmai am comandat 5 usi Porta decor culoare wenghe cu tocuri reglabile care au costat 2600 ron fara montaj. usile sunt 3 pline si doua tip scarita.
Eu cred ca este destul de usor de gasit preturile,cel putin la Porta Doors
http://www.usi-porta...ads/preturi.pdf
iar ca si oferta nu vreau sa comentez vis a vis de Pinum,pentru simplul fapt ca nu cunosc,dar eu am fost multumit de preturile si calitatea Porta.
Daca stii sa alegi din noianul de firme care vand produsele lor,sa te adresezi direct la depozitul principal,nu sa cumperi de la unul care are 5 usi,insirate,nu vei avea surprize.
Eu cunosc cateva astfel de experiente nefericite,am citit destule pe net.Bafta.

#15
euribiontuL

euribiontuL

    dibaci

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,275
  • Înscris: 15.07.2006
alooo, giuly!
[ http://yelims.free.fr/Coucou/Coucou19.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] observă mai cu atenție de când datează postarea căreia tocmai ai dar răspuns, te rog.

#16
mara_lucia

mara_lucia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.09.2011

 giulesti202, on 9th March 2011, 21:18, said:

Eu cred ca este destul de usor de gasit preturile,cel putin la Porta Doors
http://www.usi-porta...ads/preturi.pdf
iar ca si oferta nu vreau sa comentez vis a vis de Pinum,pentru simplul fapt ca nu cunosc,dar eu am fost multumit de preturile si calitatea Porta.
Daca stii sa alegi din noianul de firme care vand produsele lor,sa te adresezi direct la depozitul principal,nu sa cumperi de la unul care are 5 usi,insirate,nu vei avea surprize.
Eu cunosc cateva astfel de experiente nefericite,am citit destule pe net.Bafta.


Buna ziua,

Daca aveti nelamuriri cu privire la distribuitorii Porta Doors din orasul dvs, nu ezitati sa contactati producatorul din Romania pentru a va indruma inspre cei autorizati.

O zi frumoasa!

#17
porta87

porta87

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.04.2014
Pentru preturi usi Porta Doors puteti vedea aici

#18
porta87

porta87

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.04.2014
P.S. Firma asigura montaj cu garantie, sunt montatori autorizati!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate