Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Produse ZEPTER...

- - - - -
  • Please log in to reply
139 replies to this topic

#37
elfos

elfos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 684
  • Înscris: 12.02.2007
Vad ca nu raspunde nimeni !
In principiu nu am nimic cu firma, face produse de calitate, dar nu pot sa inchit pe cei care promoveaza produsele. Pentru acest fapt sunt foarte indignat si am sa postez aici pana cand are sa se sesizeze cineva mai "sef" de la Zepter. De ce suntem tratati ca ultimii agarici, cand facem comenzi de mii de lei noi ??? De ce nu se acorda suficienta atentie si sprijin tehnic ???

#38
aglocoexpert

aglocoexpert

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 01.03.2007
INVITATIE LA ZEPTER FEST DEVA !

CEI CE DORESC SA AFLE MAI MULTE DESPRE PRODUSELE ZEPTER SUNT INVITATI LA ZEPTER FEST DEVA IN DATA DE 02.04.2008 ORA 17.45
PTR. DETALII TRIMITE-TI UN MESAJ PE PM.

CU RESPECT,
KOVACS VALENTIN

#39
hynix

hynix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 17.09.2006
Si ai mei au cumparat un set de oale zepter acum 10 ani aproximativ dar acum sunt praf: manerele s-au desprins, urechile alea de care prinzi la fel, iar cand le-a dus la garantie i-a zis ca asta nu intra la garantie desi au garantie 99 de ani. Parerea mea e ca nu merita la pretul la care sunt. Dai banii pe un brand, pe o imagine.

Edited by hynix, 02 April 2008 - 14:09.


#40
aglocoexpert

aglocoexpert

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 01.03.2007

 hynix, on Apr 2 2008, 15:08, said:

Si ai mei au cumparat un set de oale zepter acum 10 ani aproximativ dar acum sunt praf: manerele s-au desprins, urechile alea de care prinzi la fel, iar cand le-a dus la garantie i-a zis ca asta nu intra la garantie desi au garantie 99 de ani. Parerea mea e ca nu merita la pretul la care sunt. Dai banii pe un brand, pe o imagine.
Garantia se acorda pe materialul din care sunt facute. Adica daca dupa 10 ani apare o fisura sau o punct de rugina produsul se schimba cu unul nou.

#41
elfos

elfos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 684
  • Înscris: 12.02.2007
Eu zic ca nu ai ce face cu oala de inox daca s-a dus naiba manerul sau alte mici "accesorii", de altfel indispensabile. Si ai mei au astfel de oale, pe care au dat vreo 3-4 salarii acum 6-8 ani si sincer nu cred ca se mai obosesc sa le foloseasca. De ce ? Pai nu sunt atat de fiabile pe cat au fost laudate si in plus omul nu poate testa la inceput daca vor rezista 99 de ani.

#42
flaviand

flaviand

    Flavian, motan de serviciu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 14.09.2005
Ai mei au un set luat tot acum 10-12 ani pe care l-au utilizat si-l utilizeaza inca fara probleme. Manerele sunt doar partial din plastic deci nu se pot strica chiar de tot, oricum daca lucrezi atent cu ele nu ai probleme. Toata smecheria este insa in aliajul de pe fundul oalei, care mentine temperatura si nu se lipeste ca sa arda mancarea, spre deosebire de inox-urile normale de pe piata.

Anul trecut ne-au pasat noua una din cratitele vechi, ca ei primisera alta noua intre timp. De atunci nevasta e indragostita de ea. Inchipuiti-va o cratita gen teflon, in care gatesti fara ulei, nu se lipeste nimic, dar in plus cu o flacara mult mai mica si teflonul nu se cojeste dupa jumate de an ci fundul e la fel de curat si drept ca acum 10 ani cand era noua. Plus de asta, gustul inconfundabil al mancarii gatite doar in abur propriu, inclusiv legume care in teflon se ard, iar in oale normale de inox se lipesc de freci la ele pana iti ies ochii.

Pe langa asta, ai mei mai au si gama Vacsy, adica produsele de vidat, care pastreaza mancarea proaspata cateva sapatamani. Dupa niste sarbatori sau un chef mai ales, cand ramane multa mancare, salate, mezeluri taiate etc. le pui intr-un vas de sticla cu capac special, se scoate aerul din ele cu o pompa mica asemanatoare unui robot de bucatarie. Cand ai nevoie, desfaci caserola si mancarea e proaspata si neuscata, fara coaja sau urme de invechire.

Apoi mai au si un robot de bucatarie foarte destept, face maioneza singur etc si bioptron-ul pe care il poti folosi cand te julesti sau te tai, ajuta la vindecarea mai rapida a ranilor etc. Astea pe mine sincer nu prea ma mai incanta, dar ai mei au avvut ceva promotii pe urma oalelor si vacsy asa ca le-au luat si pe astea. Bioptronul s-a ars la un moment dat, dupa o folosire mai intensiva, dar a fost reparat in garantie.

Aspiratoare sau polite de asigurare si pensii nu avem de la ei asa ca la astea nu pot sa ma exprim.

Cel mai mult cred ca merita oalele, iei o oala medie de vreo 5L parca ajunge la vreo 7 milioane dar stii ca te tine o viata. In asta poti sa faci diverse chestii, ca e suficient de mare pentru fiert legume, orez, ciorbe mai mici etc. Eventual mai ei o cratita mai lata pentru prajit, gratare etc si e suficient daca nu ai bani de aruncat aiurea. Mai nou au schimbat si designul manerelor, partea din plastic nu se mai poate arde sau strica asa usor.

#43
elfos

elfos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 684
  • Înscris: 12.02.2007
Cam multa gargara pe aici - sa vezi cat de bun e Zepter ! Lasati vrajelile de 2 bani si nu mai faceti reclama ascunsa !

#44
Too

Too

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 30.01.2006
Produsele Zepter sunt foarte bune. Serviciile colaboratorilor, angajatilor sau cum s-or mai numi ele sunt  m i z e r a b i l e. Sunt mielusei atunci cand vin prima data la o prezentare, fac orice ca sa iti prezinte produsele, a doua oara cand mergi la ei la prezentare si cand ajungi sa semnezi contractul iti dai seama cu adevarat mesajele ascunse.

Foarte mare atentie cand semnati contractele! Metoda cea mai folosita de ei este minciuna prin omisiune.
Am facut comanda la ei, eu m-am interesat daca vine comanda, eu m-am dus sa le ridic. Din partea lor nici un semn de viata. Banii i-am dat toti odata fara rate, fara nimic. Firma este serioasa, colaboratorii de 2 bani.

Produse bune, oameni de cea mai joasa factura. Sincer NU mai recomand aceasta firma, pacat de produse.

#45
Kinga80

Kinga80

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.04.2008

 zepter, on Feb 4 2008, 11:37, said:

Buna ziua!De exemplu setul Quadra care este excelent pentru prepararea fripturii si concomitent a garniturii are pret incepind de la 400 euro,fiind la oferta luna aceasta,se acorda un cadou-un alt vas


Buna, asi dori sa stiu cat costa "Lavetele de curatare - MICROFIBRE" respectiv " Sistemul de curatare cu aburi- AQUA JEBBON".
Astept raspuns.
Multumesc.

#46
flaviand

flaviand

    Flavian, motan de serviciu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 14.09.2005

Quote

Cam multa gargara pe aici - sa vezi cat de bun e Zepter ! Lasati vrajelile de 2 bani si nu mai faceti reclama ascunsa !

Daca la postul meu te refereai, rog sa verifici activitatea mea pe forum ca sa-ti faci idee daca am vreo tangenta cu zepter. Cred ca e primul meu post pe tema asta, lucrez in IT momentan si n-am nici cea mai mica tangenta cu ei in afara de a fi un simplu client multumit de unele din produsele Zepter. Postez de vreo 2 ani pe softpedia si nu cred ca o sa vezi multi vanzatori de oale care-s experti in PDA-uri, aparatura profesionala foto-video si electronice.

Vad ca din contra, unii arunca aiurea cu noroi fara sa aibe habar despre ce vorbesc, iar cei care chiar au avut ocazia sa lucreze atatia ani cu produsele respective sunt luati drept mincinosi.
E incredibil cum pot reactiona unii oameni...
Ai folosit cumva macar o oala zepter timp de cateva luni ca sa-ti dai cu parerea ?
Ai uitat in vreo oala de inox orezul la fiert si a doua zi dimineata era totusi bun de mancat si oala nu era scrum ?
Ai desfacut macar o salata beof dupa 2 saptamani de stat in Vacsy sa vezi ca e la fel de proaspata ca in prima zi ?

Edited by flaviand, 11 April 2008 - 00:29.


#47
hyacinth

hyacinth

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 11.04.2008
flaviand ai idee daca aparatu bioptron are vreun efect asupra ridurilor/vergeturilor, imprefectiunilor de genul asta? Eu sunt pe punctul de a-mi cumpara unul si m-ar interesa parerea cuiva care a dobandit ceva experienta cu acest aparat

#48
flaviand

flaviand

    Flavian, motan de serviciu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 14.09.2005
Sincer bioptronul eu l-am folosit mai rar ca nu prea a fost cazul.
Ai mei il mai foloseau la julituri, taieturi sau alte rani superficiale si ziceau ei ca ajuta, dar pe mine nu ma convinsese chiar 100%
De riduri sau vergeturi chiar nu am idee, dar ideea functionarii era din ce intelesem eu, ca lumina aia galbuie polarizata ajuta la regenerarea celulelor mai rapida si vindecarea mai usoara, ceea ce nu stiu daca e cazul la riduri unde nu prea cred ca mai ai ce regenera :D

Edited by flaviand, 11 April 2008 - 16:39.


#49
hyacinth

hyacinth

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 11.04.2008
well then, ramane sa ma conving si eu ca ultima solutie  :) . txs

#50
Paranesia

Paranesia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.08.2005
Zilele trecute a ajuns,dupa o luna de asteptare, un aparat cumparat de la zepter "Electro-acupuncture",chiar daca l-am platit cu toti banii odata..ieri l-am folosit fara probleme...insa azi..acum aprox 15 minute,mai exact...nu l-am mai putut opri...practic,butonul de reglare a intensitatii,nu mai functiona,in inca 15 secunde, a cazut surubul care tinea butonul respectiv.....situatia e de tot rahatul....calitatea o ghiciti si voi:P,problema e acum,unde gasesc, in cluj-napoca,un service?si cam in cat timp imi rezolva ei problema?

#51
aglocoexpert

aglocoexpert

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 01.03.2007

 Paranesia, on Apr 14 2008, 14:45, said:

Zilele trecute a ajuns,dupa o luna de asteptare, un aparat cumparat de la zepter "Electro-acupuncture",chiar daca l-am platit cu toti banii odata..ieri l-am folosit fara probleme...insa azi..acum aprox 15 minute,mai exact...nu l-am mai putut opri...practic,butonul de reglare a intensitatii,nu mai functiona,in inca 15 secunde, a cazut surubul care tinea butonul respectiv.....situatia e de tot rahatul....calitatea o ghiciti si voi:P,problema e acum,unde gasesc, in cluj-napoca,un service?si cam in cat timp imi rezolva ei problema?
Reprezentanta Zepter in Cluj:
Str. Ilie Macelaru nr.4
Tel. 0264450770



 Kinga80, on Apr 7 2008, 09:31, said:

Buna, asi dori sa stiu cat costa "Lavetele de curatare - MICROFIBRE" respectiv " Sistemul de curatare cu aburi- AQUA JEBBON".
Astept raspuns.
Multumesc.
Salut !

Pot sa-ti dau un raspuns doar pentru Aqua Jebbo (Sistem de curatare si calcat profesional)
Pret: 549 euro
Pentru detalii vezi: http://www.zepter.co...lnie-medium.mpg

Cu respect,
Kovacs Valentin

#52
raliutz

raliutz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 16.06.2007
Parerea mea e urmatoarea. Daca nu ai talent la gatit,  crezi ca tot ce zboara se mananca, crezi toate aberatiile legate de mancatul sanatos fara prajeli si ulei, daca te scot banii afara din casa, daca snobismul e unul din principalele tale atuuri, atunci poti sa iti iei si oale de 15.000 de euro . Gatitul ca arta, nu are nici o legatura cu calitatea ustensilelor, tine mai ales de talent si cunostinte, ingrediente, etc. Nu am nimic impotriva produselor de lux, dar consider ca unele nu isi au rostul in viata omului, cat despre vasele Zepter....... am gatit in ele, am gatit si in vase de inox aduse din Ungaria, am gatit si in vase de tuci si in vase de tabla smaltuita, si, daca reteta a fost buna, mancarea a iesit super.     Si sa imi spuna careva ca a mancat sarmale mai bune decat cele facute in "traditionala"
oala de lut.

#53
elfos

elfos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 684
  • Înscris: 12.02.2007
Nu am vrut sa acuz in mod direct un forumist cu experienta, dar citind toata povestea cu Zepter m-a condus cu gandul la prea multa lauda. Eu am mancat din oale Zepter, am specificat mai sus ca parintii mei au, dar parca toate costa prea mult pentru ce stiu sa faca. Peste poti prinde si cu o undita de trestie si cu una de bambus, totul este de indemanarea pescarului.
Am un mare of pe acel aspirator stricat de la Zepter - in primul rand pentru ca reprezentantul de la firma nu isi da interesul sa-l repare, el vrea de fapt sa vanda cat mai multe produse si sa nu isi piarda timpul cu cele defecte ca cine stie, poate mai afla si alti clienti ...
Cred ca sunt mai multi utilizatori patiti  decat multumiti, in conditiile in care totul ar trebui sa fie ireprosabil, avand in vedere preturile practicare. Daca cumparam o tigaie de 2 lei din piata nu aveam atatea pretentii, dar daca este un nume si mai mult de atat, cu garantie atatea zeci de ani - de ce sa plec capul ?

#54
aglocoexpert

aglocoexpert

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 01.03.2007

 elfos, on Apr 16 2008, 21:55, said:

Nu am vrut sa acuz in mod direct un forumist cu experienta, dar citind toata povestea cu Zepter m-a condus cu gandul la prea multa lauda. Eu am mancat din oale Zepter, am specificat mai sus ca parintii mei au, dar parca toate costa prea mult pentru ce stiu sa faca. Peste poti prinde si cu o undita de trestie si cu una de bambus, totul este de indemanarea pescarului.
Am un mare of pe acel aspirator stricat de la Zepter - in primul rand pentru ca reprezentantul de la firma nu isi da interesul sa-l repare, el vrea de fapt sa vanda cat mai multe produse si sa nu isi piarda timpul cu cele defecte ca cine stie, poate mai afla si alti clienti ...
Cred ca sunt mai multi utilizatori patiti  decat multumiti, in conditiile in care totul ar trebui sa fie ireprosabil, avand in vedere preturile practicare. Daca cumparam o tigaie de 2 lei din piata nu aveam atatea pretentii, dar daca este un nume si mai mult de atat, cu garantie atatea zeci de ani - de ce sa plec capul ?
De ce nu te adresezi direct la sediul central din Bucuresti: Bdul Unirii nr.70, bl.J4-J5, sector 3, București; tel:0213020502 sau 0213020501, iar daca tot nu se rezolva fa o reclamatie la OPC.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate