Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir
 Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa
 

aspiratoare fara sac

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#37
calinjack

calinjack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.10.2009

 glido, on 28th December 2009, 11:17, said:

Inainte de a sari pe un alt aspirator merita incercat si chestiunea urmatoare:
plastic_samsung.jpg
de fapt si daca va cumparati aspirator nou merita sa-l luati in considerare
este facut pt aspiratoarele samsung dar daca manerul se potriveste merge pe orice. Initial am fost sceptic dar la banii aia (25RON acum e la reducere la 19RON ) am zis ca merita incercat. Si intradevar merita !!! De 2 luni nu am mai schimbat sacul in aspiratorul meu (cu sac de hartie) si aspir de 2-3 ori saptamanal. Si acum e aproape gol sacul  :thumbup:

Am vazut acest gadget in mai multe magazine de electrocasnice deci nu ar trebuii as fie o problema sa-l gasiti (Altex, Domo, etc)
ce-i ala ?detalii!

#38
vp-emanuel

vp-emanuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,000
  • Înscris: 09.10.2006

 ban, on 20th March 2011, 11:02, said:

da

Daca ai covoare si esti multumit inseamna ca eu voi si ma multumit, ca nu am covoare.
Am cumparat si eu acum cateva zile LG-ul acela, Luni ii fac proba  :).

#39
Peter Pan

Peter Pan

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 596
  • Înscris: 04.06.2006
Si esti multumit de el ?

#40
Peter Pan

Peter Pan

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 596
  • Înscris: 04.06.2006
Nu vom afla niciodata.

#41
mariusxd

mariusxd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 24.09.2009
pentru o calitate superioara sunt firme mult mai bune decat jucariile vandute in hipermarketuri.
rainbow,delphin,ritello  sunt doar cateva din aspiratoarele cele mai performante la ora actuala,parerea mea.

#42
BARBULESCUV

BARBULESCUV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 743
  • Înscris: 18.04.2011
Eu mi-am cumparat de curand un aspirator fara sac BOSCH GL-30 2300 w si sunt mukltumit de el, avantajul este ca poate fi folosit si cu sac daca se doreste. Aspira foarte bine dar fata de aspiratoarele cu sac trebuie golit mai des si curatate filtrele pentru a aspira suficient de bine.

#43
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006
As dori sa cumpar si eu un aspirator fara sac.. stiu ca e un topic mai vechi, dar totusi, intreb aici :)
In momentul de fata, care ar fi cel mai bun aspirator fara sac? dupa ce ar trebui sa ma orientez cand iau unul? am tot citit si pe alte forumuri cum ca ar "da" praful inapoi in casa, iar pe altele cum ca nu se intampla asta, ca are nu stiu cate filtre.
asadar, posesorii (sau nu), ce ar recomanda?

mersi

#44
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
eu am luat e cateva luni un Samsung (SC4360, 1.3 l, tub telescopic, 1800 W, HEPA) cu control de putere pe maner
-partea buna,  trage bine (foarte, ridica covorul), relativ silentios, cablu lung, constructie de calitate, nu "da afara" nici un fir de praf sau "mirosuri"

dar filtrele trebuie curatate (spalate cu detergent neaparat, doar cu apa nu faci mare lucru) dupa fiecare aspirare, altfel nu mai trage bine, incepe sa se incalzeasca si motorul (e vorba de un filtru dublu, un burete si un fel de sita cu pasla in interior)
recipientul e relativ greu de golit, iese un nor serios de praf daca nu esti atent si trebuie si el spalat, raman tot felul de depuneri
apoi trebuie lasat si la uscat...
in esenta, consider ca e mai greu de utilizat

probabil in viitor voi lua tot unul cu sac, neaparat de hartie care se schimba la 2-3 aspirari (sacul textil e de 10 ori mai oribil de curata decat recipientul de plastic actual :()

Edited by aeon, 21 August 2012 - 16:05.


#45
OvidiuSV

OvidiuSV

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 16.10.2014
Multumim pentru informatii, dle inginer, chiar sunt foarte utile oricui trebuie sa aspire prin casa.
Eu inca nu am un aspirator fara sac, dar ma tenteaza sa imi cumpar unul, desi cel cu sac functioneaza foarte bine.
E interesanta ideea de a nu mai inlocui saci de hartie, probabil ca pe termen lung iesi mai ieftin,  este un lucru de luat in calcul.
Spor la curatenie !

Edited by OvidiuSV, 14 January 2015 - 15:58.


#46
criscros

criscros

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 23.04.2007
Am incercat mai multe aspiratoare fara sac din comert, pana am primit o recomandare de la un prieten pentru aspiratoarele profesionale, care insa nu se gasesc in magazinele clasice.
Plusuri: rezistenta foarte mare in timp; il poti folosi o viata.
este bun pentru praf dar si pentru lichide
nu este necesar sacul
putere mare de aspirare
Minusuri: este ceva mai mare decat aspiratoare de uz casnic
   daca se rupe din greseala un furtun sau alte accesorii (piesele sunt destul de scumpe)

M-am hotarat pentru un aspirator praf si lichide.


Vezi ca e un topic  despre aspiratoare la Importante . Si cauta un alt link.

Edited by ggelu, 16 May 2015 - 14:03.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate