Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

aspiratoare fara sac

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#19
pointiv

pointiv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 18.03.2009
Eu am un aspirator pe apa, ca ma saturasem sa tot curat sacul de praf.  Habar-n-am ce firma este, este cel mai ieftin pe care l=am gasit pe piata cand l-am cumparat, acum vreun an sau 2, adica vreo 300 ron.  E mult mai eficient decat cel cu sac, partea proasta este ca dupa dupa fiecare aspirare trebuie curatat rezervorul. Dar nu mai inghiti nici un fir de praf.
Deci nu-l recomand lenesilor. Cand s-o strica, o sa revin poate la cel cu sac pt ca e mai comod. Dar, daca vrei mai curat, ia-ti pe apa. Aerul e  mai curat dupa ce faci curat cu el, dar deh!!!!............e mare lenea, dupa fiecare aspirare, sa stai sa-l cureti.........

#20
alex_202222

alex_202222

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 326
  • Înscris: 09.10.2006
Salut . Am cumparat un aspirator Rhino Clean 10000 second . Merge foarte bine . Chestia e ca are inauntru un sac de hartie dar e spart .
Deasupra sacului e motorul acoperit de un filtru din material textil . Nelamurirea mea este daca aspiratorul

1. functioneaza in mod normal fara sac , dar acela a fost pus acolo ca sa se adune praful in el cat de cat sa nu se infunde prea tare filtrul de pe motor ...

sau

2. functioneaza de fapt cu sac (nespart) . Si in acest caz mai trece aerul prin sacul acela de hartie ca sa poata iesi afara prin filtru ?

Multumesc !

#21
raul_xnc

raul_xnc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 28.03.2005

 alex_202222, on Apr 27 2009, 14:31, said:

Salut . Am cumparat un aspirator Rhino Clean 10000 second . Merge foarte bine . Chestia e ca are inauntru un sac de hartie dar e spart .
Deasupra sacului e motorul acoperit de un filtru din material textil . Nelamurirea mea este daca aspiratorul

1. functioneaza in mod normal fara sac , dar acela a fost pus acolo ca sa se adune praful in el cat de cat sa nu se infunde prea tare filtrul de pe motor ...

sau

2. functioneaza de fapt cu sac (nespart) . Si in acest caz mai trece aerul prin sacul acela de hartie ca sa poata iesi afara prin filtru ?

Multumesc !

Functioneaza cu sac (fara sac ajunge mai mult praf la motor). Eu asa l-am folosit si din cate stiu, cumparat nou, avea si niste saci de hartie de rezerva.

#22
alex_202222

alex_202222

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 326
  • Înscris: 09.10.2006

 raul_xnc, on Apr 29 2009, 17:43, said:

Functioneaza cu sac (fara sac ajunge mai mult praf la motor). Eu asa l-am folosit si din cate stiu, cumparat nou, avea si niste saci de hartie de rezerva.

Mersi !

#23
adiaditz

adiaditz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.10.2009

 chris_t, on 14th June 2008, 15:19, said:

Nu vreau sa deschid thread separat, poate se mai citeste pe aici. Nevasta-mea il vrea pe asta: Dyson DC 19

L-as lua undeva la 900ron. Am folosit unul de proba, pare ok, dar nu stiu ce iese daca il compar cu altceva, merita banii aia? Pentru folosire acasa.


Vreau si eu sa imi iau unul, daca se poate la un pret ok. Din ce am mai citit este o marca buna si nu are deloc consumabile. Am cautat pe link-ul dat de tine, dar vad ca este la 1.259ron, nu la 900ron. Tu de unde ai luat?

#24
andreidnc

andreidnc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 941
  • Înscris: 21.01.2009
Help! Un aspirator bun pana in 500 de lei stie cineva? Eu am gasit un electrolux si un samsung. Ce putere de absorbtie sa imi iau, 340w e destul? :confuzzled:

#25
cristone

cristone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 24.08.2004

 Sorin_Nistor, on 18th March 2009, 14:33, said:

După lungi căutări eu am ales un model care respectă toate cele menționate mai sus, inclusiv prețul. Este vorba de un aspirator ZELMER 819 cu filtrare în apă. Este un model cam la 400 lei, culoare verde închis, pe care l-am cumpărat de la Mediagalaxi, dar l-am văzut și la Altex. Mai poate fi găsit și în magazinele din rețeaua Rombiz, această rețea fiind prezentă mai mult în orașele mici, dar este mai ieftin decât la firmele mari. Se vorbește de cele de la Rainbow: fraților 2000 EURO pe un aspirator în apartament e cam mult..... Ăsta micu’, verde, face același lucru la un preț super OK. Am două filtre lavabile în interior de curățat, unul din burete și unul negru sub el și vă spun ca trage ca în prima zi ...
   Cam atât, mult succes.

Salut,
Mai da niste detaii despre ala micu si verde. Ma intereseaza fap
tul ca nu imprastii praful. Rainbow e un aspirator adevarat, dar ai dreptate, 2k Euro e muult chiar daca nu evacueaza niciun fir de praf.
Multumesc anticipat.

#26
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005
Inainte de a sari pe un alt aspirator merita incercat si chestiunea urmatoare:
Attached File  plastic_samsung.jpg   38.81K   700 downloads
de fapt si daca va cumparati aspirator nou merita sa-l luati in considerare
este facut pt aspiratoarele samsung dar daca manerul se potriveste merge pe orice. Initial am fost sceptic dar la banii aia (25RON acum e la reducere la 19RON ) am zis ca merita incercat. Si intradevar merita !!! De 2 luni nu am mai schimbat sacul in aspiratorul meu (cu sac de hartie) si aspir de 2-3 ori saptamanal. Si acum e aproape gol sacul  :thumbup:

Am vazut acest gadget in mai multe magazine de electrocasnice deci nu ar trebuii as fie o problema sa-l gasiti (Altex, Domo, etc)

Edited by glido, 28 December 2009 - 11:18.


#27
ianosh

ianosh

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.07.2008
Intreba cineva de aspiratoare.Uitati aici un link:
http://www.site.bana...spiratoare.html

#28
cossad

cossad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 05.08.2005
Am un aspirator Samsung SC4320 Air Track Canister Vacuum Cleaner si nu stiu de unde pot achizitiona filtru nou. Daca ma poate ajuta cineva cu o informatie.... Va multumesc anticipat !

#29
12Marius12

12Marius12

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 09.02.2008
D-le inginer n-am inteles mare lucru din prezentarea dvs.. Desi prezentarea dvs. nu este rea, nu a dus nicaieri ca finalizare si sa va spun de ce !!! Dupa ce ne-ati inebunit cu avantajele aspiratorului cu sac , dvs v-ati ales cu unul cu filtrare de apa. Ori v-ati ratacit "pe drum", ori altceva v-a distras atentia si nu v-ati mai tinut de logica dvs.. Eu presupun totusi ca in tot acest timp, cu sortul pe dvs., un ochi in bucatarie si o mana pe aspirator, v-ati facut timp sa scrieti cu picioru' pe acest forum. Va urez o logica mai buna la urmatorul post si o finalizare fericita care sa urmeze cursul logicii firesti, care nutresc (ca pe-o dorintza perversa) sa va revina in viitor. Cu deosebita consideratie pentru dvs. ,D-le INGINER. Apropos, trebuia sa semnati ceva de genu'  - Ing. Stamatescu, nu!?!??!?

Edited by 12Marius12, 21 December 2010 - 17:03.


#30
ami24

ami24

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 15.09.2008
dar despre acest model de la electrolux ce-mi puteti spune?ELECTROLUX ZTI7630

#31
vp-emanuel

vp-emanuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,000
  • Înscris: 09.10.2006
Citind topicul nu am prea inteles, merita sau nu aspiratoarele fara sac ?
As vrea sa cumpar aspiratorul acesta :
http://www.mediagala...mp;itemId=26064
Nu am covoare sau mocheta in casa.

#32
ban

ban

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 26.02.2007
Chiar pe asta l-am luat de cateva zile. E destul de bun, il recomand.

#33
vp-emanuel

vp-emanuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,000
  • Înscris: 09.10.2006

 ban, on 3rd March 2011, 22:15, said:

Chiar pe asta l-am luat de cateva zile. E destul de bun, il recomand.

Merci.
Am fost astazi prin supermarket si dintre toate aspiratoarele fara sac, acesta e singurul model la care poti scoate afara vasul printr-o singura apasare de buton.
La Rowenta, de exemplu, trebuie sa scoti furtunul, sa ridici clapeta, sa scoti vasul, sa scoti filtrul hepa de pe vas  :huh: .
Sa vad daca exista la LG vreun model asemanator dar cu buton pentru dozarea puterii.
De fapt asta cautam pe Google dar am ajuns aici  :D.

#34
ban

ban

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 26.02.2007
Cand l-am luat credeam ca are si variator :)
Dar cred acum ca nu are nevoie, nici nu e bine sa aiba. E bine sa mearga pe viteza maxima pentru separarea centrifugala a prafului. Eu am modelul de putere mai mica (1600W?) si are putere foarte buna.
L-am ales pen'ca nu are un filtru de hartie (ca la mașină) in mijlocul ciclonului, asa cum au majoritatea, deci nu are ce se imbâcsi.
Vezi si la Selgros, era mai ieftin.

#35
vp-emanuel

vp-emanuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,000
  • Înscris: 09.10.2006

 ban, on 17th March 2011, 15:58, said:

Cand l-am luat credeam ca are si variator :)
Dar cred acum ca nu are nevoie, nici nu e bine sa aiba. E bine sa mearga pe viteza maxima pentru separarea centrifugala a prafului. Eu am modelul de putere mai mica (1600W?) si are putere foarte buna.
L-am ales pen'ca nu are un filtru de hartie (ca la mașină) in mijlocul ciclonului, asa cum au majoritatea, deci nu are ce se imbâcsi.
Vezi si la Selgros, era mai ieftin.

Ai in casa covoare sau mocheta ?

#36
ban

ban

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 26.02.2007
da

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate