Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

Doom 3: The Movie

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
AlexRmF

AlexRmF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 633
  • Înscris: 14.03.2004
Dupa cum a spus si Necronomikon, ce s-a intamplat cu primele doua parti? Mi se pare stupida ideea de a face un film dupa DOOM pentru ca jocul nu are poveste, daca ar fi dupa Half-Life, ar fi altceva (actiunea se intampla pe pamant, iar povesta este mult mai credibila)

#20
csman

csman

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 411
  • Înscris: 12.04.2005

AlexRmF, on Aug 9 2005, 21:53, said:

Dupa cum a spus si Necronomikon, ce s-a intamplat cu primele doua parti? Mi se pare stupida ideea de a face un film dupa DOOM pentru ca jocul nu are poveste, daca ar fi dupa Half-Life, ar fi altceva (actiunea se intampla pe pamant, iar povesta este mult mai credibila)

<{POST_SNAPBACK}>


ai dreptate in legatura cu Half-life ... ar fi genial filmul dealtfel cum este si jocul , asta bineinteles daca se respecta storylineul si multe multe altele ...

#21
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Sună interesant.. NOT!

Mă îndoiesc de succesul filmului, doar gamerii înrăiți se vor duce!

#22
AlexRmF

AlexRmF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 633
  • Înscris: 14.03.2004

maxy, on Aug 13 2005, 22:39, said:

Sună interesant.. NOT!

Mă îndoiesc de succesul filmului, doar gamerii înrăiți se vor duce!

<{POST_SNAPBACK}>


Sunt oarecum de acord cu tine, numai ca si eu ma pot numi gamer inrait dar nu imi plac FPS-urile si jocurile fara o poveste, asa ca nu se vor duce toti gamerii ci doar fanii jocului respectiv (fie el HL ori DOOM) :peacefingers:

#23
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Ãsta e logo-ul filmului.

Attached Files

  • Attached File  logo.jpg   52.54K   27 downloads


#24
Jas

Jas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 15.12.2001
Nu...nu se vor duce fanii jocurilor repsective. Pentru ca termenul de fan imi displace profund, am sa zic ca am jucat jocurile si mi-au placut, dar in nici un caz n-am sa ma uit la un film facut dupa un joc, fie el si Half Life. Toate filmele astea au un scop pur comercial de a mai stoarce niste bani in urma succesului jocului asa cum se intampla respectiv cu jocurile care apar in urma filmelor. Pentru mine cel putin, valoarea acestor filme este egala cu zero.

#25
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003
Well... e usor sa faci un asemenea film cand jocul n-are nici o poveste... dar e dificil sa-l faci hit cand inaintea lui au existat Alien si Resident Evil... In concluzie... Inca un film care va primi laude in cel mai bun caz doar pentru efecte speciale...

#26
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Doom III The Movie The Trailer!

http://www.gametrail...d=7190&type=wmv

#27
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
The MOVIE SITE: http://www.doommovie.com/

#28
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003
Penibil! :huh:

#29
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
arata la o emisiune de pe antena3, cateva imagini din acest film. muhahaaaa, ce porcarie, sa vezi un film din perspectiva unui soldat, sa vezi cand impusti un monstru & shit. Inca un popcorn movie

#30
pimp

pimp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,086
  • Înscris: 09.09.2003
l-am vazut acu cateva zile la cinema si cum ma asteptam e relativ jalnic.

Dar in acelasi timp a fost distractiv de vizionat.

#31
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
un link pt trailer
http://www.apple.com...universal/doom/

si despre ce e vorba
http://www.imdb.com/title/tt0419706/

#32
Alvin

Alvin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 31.05.2005
Just another bulls**t game-based movie...  :puke:

Edited by Alvin, 02 November 2005 - 16:04.


#33
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004
Doom

The Rock a refuzat rolul principal al acestui film, considerand ca cel al lui Sarge i s-ar potrivi mai bine. Cred ca a mirosit din start succesul enorm al filmului...

Singurul motiv pentru care o critica ar trebui sa-si aduca cu ea un carnetel de notite la un film precum Doom, este pentru a-si nota constiincios numele tuturor actorilor obscuri care se invart in jurul unui actor cunoscut, precum candidatii la maritis in jurul unei celibatare (bogate).


SPOILERS - go away! (adica cei care inca n-ati vizionat filmul si nu vreti sa aflati subiectul, NU CITITI mai departe!  :coolspeak: )

Atunci cand o echipa militara de elita este solicitata sa treca printr-un poartal misterios in Nevada (toate chestiile astea cu aliens and shit se intampla numai in US... de ce? :)), numit The Ark (rom. Arcă), ce-i teleporteaza pe planeta Marte la o statie de cercetare, Sarge (The Rock) este repede inconjurat de John Grimm (Karl Urban) si al sau nemilos Destroyer (Deobia Oparei), Duke (Razaaq Adoti), Goat (Ben Daniels), The Kid (Al Weaver) si Portman (R. Brake)

Cei care merg la film si nu stau cu capul bagat in jocuri video (ex. cei care au fost bronzati de soare in ultimele 6 luni), ar trebui avertizati ca acest film se bazeaza pe un popular joc FPS (eng. "first-person shooter"), numit asa din cauza perspectivei care da jucatorului senzatia ca tine arma in mana. Deci scenariul nu trebuie sa fie o surpriza, statia de cercetare este invadata de creaturi mutante si solutia problemei este cat se poate de simpla: impusca-i, decapiteaza-i, arunca-i in aer sau omoara-i in orice fel, dar vezi sa fie cat mai violent si dezgustator. Pentru marii amatori de jocuri, asta se numeste plot (eng.), iar pentru ceilalti scenariu sau conspiratie.  
Din pacate regizorul Andrezej Bartkowiak este decis sa dezvolte acest scenariu banal, poate ca pe o rebeliune proprie impotriva unui secenariu atat de simplist, si merge la limita absurdului prin umanizarea povestii sale despre acesti vanatori in rezolutie scazuta care fugaresc mutanti. Nu, nu este un film in care se merge incet, tiptil pe culoare intunecoase impuscand monstrii care arata precum rebuturi sau propuneri respinse pentru Resident Evil, ci descoperim ca Dr. Samantha Grimm, stagiar antropologist pe statia de cercetare este sora lui John. Damn it... asta ne face sa credem ca poate avem de-a face cu un film care trateaza drama unei familii!

Sa admitem, ca facand un film dupa un joc video, ai de trecut peste niste provocari. In cazul asta, provocarea principala a fost cum sa storci timpul filmului incat sa treaca peste bariera psihologica de 1h:40m. Am descoperit repede ca mutantii au fost subiecti umani transformati in urma unui cromozom in plus. Yeah right, toate filmele cu zombies au exact aceiasi sursa umana in zilele de azi, nu-i asa? In plus filmul asta datoreaza lui Aliens si Stargate mai mult decat datoreaza Ion Iliescu si Petre Roman minerilor.  
Atentie, sunt si cateva secvente mai socante in film. Din pacate senzatia ca The Rock are abilitati de mare actor nu se numara printre ele. Poate ca admiratorii jocului "Doom" vor emotionati de  acest film omagiu, in timp ce cei neinitiati s-ar putea sa se regaseasca pe podea inundati in propria voma. Din pacate, acesta ar putea constitui punctul in care orice novice ajunge sa miroasa exact ce (pre)gateste The Rock.

Vizionare placuta!

5/10

P.S. Pentru anumiti useri: daca aveti corectii gramaticale, va rog sa va osteniti pe PM; nu va faceti griji, tot spam-ul este sters la prima ora a diminetii...

#34
c1p0

c1p0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 21.08.2002
site cineva lista cu melodiile din soundtrack?!?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate