Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

propriul meu site

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
nano_thrust

nano_thrust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 10.08.2007

View Postlord_ice, on Apr 24 2008, 17:55, said:

Configul si baza de date ar trebui sa fie completate automat de wordpress prin wizard, nu de tine! Tu doar completezi datele! Faci upload, mergi la site, ti se deschide wizardul de install si urmezi pasii! Daca ai completat manual config-ul, goleste-l sau sterge-l!
Sorry, I can't write to the directory. You'll have to either change the permissions on your WordPress directory or create your wp-config.php manually.
cum sa fac asta cu filezilla

#20
betzy

betzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 30.05.2006

View Postnano_thrust, on Apr 24 2008, 18:14, said:

Sorry, I can't write to the directory. You'll have to either change the permissions on your WordPress directory or create your wp-config.php manually.
cum sa fac asta cu filezilla

i folderu ce l-ai descarcat ai wp-config-sample.php, deschizi ala cu un editor, notpad, wordpad etc, bagi acolo datele de la baza de date, il redenumesti in wp-config.php si il urci sus si atunci http://domeniutau.ro...min/install.php   si dai bataie :P spor la treaba.

Ps.  cu 60 ron poti sa iti iei host si domeniu . com pe un an si merge brici wp`u pe el ... pe host free io am pus wp doar pe ilive da si acolo a trebuit sa modific un fisier, SI SE MISCA CA CIZMA , nu-mi merg pluginurile ... nu mai e ce era odata ... sfatu` meu e sa cumperi host si domeniu

Edited by betzy, 24 April 2008 - 18:21.


#21
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Fa folderul CHMOD 0777 , ti-am scris asta :|

Edited by lord_ice, 24 April 2008 - 20:45.


#22
nano_thrust

nano_thrust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 10.08.2007
haha, am reusit pana la urma,
la datele despre baza de date nu trebuia lasat localhost cum zice acolo de 99% sigur ca nu tre sa schimbi, si am facut folderu si fisierele wordpress sa poata fi editate scrise citite etc adica am bifat tot acolo.

#23
nano_thrust

nano_thrust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 10.08.2007
Warning

Please delete, move or rename the install directory before you use your board. If this directory is still present, only the Administration Control Panel (ACP) will be accessible.

am facut un forum pentru cineva adica am pus phpbb si apare mesajul asta. Am redenumit folderul de instalare dar tot apare. ce sa-i fac?

#24
bejan

bejan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 26.01.2006

View Postnano_thrust, on Apr 26 2008, 08:05, said:

Warning

Please delete, move or rename the install directory before you use your board. If this directory is still present, only the Administration Control Panel (ACP) will be accessible.

am facut un forum pentru cineva adica am pus phpbb si apare mesajul asta. Am redenumit folderul de instalare dar tot apare. ce sa-i fac?


Sterge directorul install, eu am instalat de o gramada de ori phpbb, am sters directorul dupa instalare si a mers.

#25
nano_thrust

nano_thrust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 10.08.2007
Pai da ma dar ce ma ramane. Adica pozele, fisierele de unde le mai i-a?

#26
KoKet

KoKet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 02.12.2005
alea-s in alta parte , sterge fara grija folderul install;)

#27
draghiai

draghiai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 03.11.2007
arata-ne si noua opera ta..... ! sa vedem ce ai facut pana acum. Cat despre hosting, daca nu ai ceva foarte important de aratat pe net e bine sa ramaii sa hostingul gratuit si domenii la fel (gratuite), ca sa nu stai sa arunci banii degeaba. Cat despre site, web page maker nu mi se pare chiar asa ...... eu folosesc pachetul de la macromedia care este o unealta foarte buna in crearea site-urilor web, ia incearca u Dreamweaver ! ;)

#28
nano_thrust

nano_thrust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 10.08.2007
Merci koket dar pana sa imi spui tu mi-am bagat mybb. Paste fericit tuturor!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate