Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

Transformare Siemens A55->C55

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#55
RDM

RDM

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 21.07.2004
Da mersi mult mosule.. o sa incerc acum sa vad care i treaba.. sper sa nu mi l fac praf... ca raman fara tel.. si inca ceva...eu am firmware vers11. Acum un an cand am incercat Freia nu mi facea nimic fara testpoint..acum crezi ca pot fara? Ca nu ma bag sa fac TP...

Edited by RDM, 28 April 2005 - 12:05.


#56
RDM

RDM

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 21.07.2004
Se pare ca e o problema... Intru in freia15 ii dau READ FLASH .. imi spune WAITING FOR POWER..apas butonul rosu dar degeaba..imi ramane asa..

Anul trecut am incercat cu freia 10 si mi l vedea..aveam acelasi cablu de date.. si imi da dea eroare ca nu facusem TP..nici acum nu am facut TP dar freia 15 vad ca scrie ca nu-mi mai trebuie...am incercat si cu freia 10 din nou..si la fel..WAITING FOR POWER...

Nici macar ca anul trecut nu se mai comporta..ma poate ajuta cineva?

#57
RDM

RDM

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 21.07.2004
F ciudat... mda.. acum imi ia telefonul dar imi zice "boot not accepted"...se pare ca si cu freia 15 am nevoie de TP. Versiunea firmwareului e 11. Chiar nu exista solutie fara testpoint?

#58
arthurdeme

arthurdeme

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 30.07.2003
mda...

surpriza este ca telefonul a functionat de cand l-am transformat in C55 fara probleme pana acum o luna cand a crapat... dupa ce  a aparut un mesaj prin care ma intreba daca confirm inchiderea telefonului....si fara sa apas pe nimik s-a stins singur....
am crezut ca s-a dus telefonul si l-am dus ca un guster la reparat ... si baietii de la service doar i-au rescris softul de A55 (350 000 lei ) si telefonul acum merge bine dar este A55... maine o sa-l fac inapoi C55.
oricum este foarte dubios... este posibil ca telefonul sa piarda programul ?!!??? ciudat

#59
mytzanujrboss

mytzanujrboss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.10.2006
Va rog sa ma ajutati si p mine k ma chinui de kteva zile sa tot fac a57 in c55.pot sa il fac in c55?.ce programe imi trebuie(va rog sa-mi dati shi mie link-urile necesare) si cum procedez k deja nu mai stiu c sa mai fac,mi sa luat de kt am incerkt..... lasati mgs sau trimiteti mail la [email protected]

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate