Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Insula Skiathos

- - - - -
  • Please log in to reply
699 replies to this topic

#19
lumisa33

lumisa33

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.03.2008
stie cineva daca se organizeaza croaziere spre skiatos de la neos marmaras, bratul sithonia sau din zona aceea?vreau sa plec de 1mai si as vrea sa stiu daca in aceasta perioada se organizeaza si la ce pret.

#20
edbica2000

edbica2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 20.08.2005

View Postlumisa33, on Mar 16 2008, 08:44, said:

stie cineva daca se organizeaza croaziere spre skiatos de la neos marmaras, bratul sithonia sau din zona aceea?vreau sa plec de 1mai si as vrea sa stiu daca in aceasta perioada se organizeaza si la ce pret.

Agentiile locale nu organizeaza optional excursii in Skiatos. Iti ramane varianta sa inchiriezi masina , sa te duci in Volos, sa iei ferry pana in Skiatos.

#21
dj joy

dj joy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 27.07.2007
Insula este favorita mea din Grecia. Nu este foarte mica - eu am fost numai cu masina. Am fost in fiecare zi la alta plaja iar orasul este superb, mai ales seara. Daca ma intrebati pe mine, merita cam 7 zile, eventual combinat cu Thasos sau Sithonia/Kassandra. Pentru cazare, eu am ramas la Rigana Studios - preturi super, foarte curat si linistit, la 5-600 m de oras.

#22
danix_67

danix_67

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 28.04.2008
Noi am fost cu masina.Plecare ora 5 dimineata din Bucuresti.Am ajuns pe la 2 dupa-amiaza in Paralia unde am stat o noapte, apoi am luat ferry-boatul de la Volos care a facut cam 2 ore pana in insula.Am stat la o viluta super chiar pe plaja .PRET? 30 Euro/camera in plin sezon si am avut un mic apartament in vila de 2 camere plus bucatarie plus terasa care dadea spre mare.SUPERB!Sunt foarte multe plaje, preturi rezonabile, recomand excursiile de 1 xi cu barca in insulele apropiate, sau turul insulei tot cu barca.Vacanta placuta

#23
alis4you

alis4you

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 16.05.2008
va pun si eu niste poze din skyatos si plaja koukounaries, sper sa va convinga macar o excursie de o zi pana pe insula.

Attached Files



#24
practik

practik

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 29.05.2008
va pun si eu niste poze din skyatos si plaja koukounaries, sper sa va convinga macar o excursie de o zi pana pe insula.
[/quote]



Ma alatur si eu celor care incearca sa va convinga sa vizitati aceasta insula, este de vis!!!!!!!!!!!!

Attached Files



#25
4play

4play

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 28.01.2006
va salut pe toti. Eu am ales sa fac luna de miere in skiathos. Plec pe 13 iulie cu masina. Dar va intreb... trebuiesc facute rezervari pentru ferry din volos? sau se merge pur si simplu. Am vazut ca in perioada asta sunt mai toate full.

#26
leelloo

leelloo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 22.08.2006
nu a fost nimeni in skiathos vara asta?
stie cineva la ce ora pleaca prima excursie (deci nu doar transport, ci aia cu pranz inclus opriri la plaja) din Volos? si cat mai costa?

#27
ionitoaia

ionitoaia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 08.04.2008

View Post4play, on Jun 26 2008, 19:40, said:

va salut pe toti. Eu am ales sa fac luna de miere in skiathos. Plec pe 13 iulie cu masina. Dar va intreb... trebuiesc facute rezervari pentru ferry din volos? sau se merge pur si simplu. Am vazut ca in perioada asta sunt mai toate full.
buna,
ma intereseaza si pe mine cum ai procedat cu ferry in volos.ma bate gandul de o excursie pe skiathos.

#28
catalinache

catalinache

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 343
  • Înscris: 06.05.2006
Salut,

Pe 4 sept 2008 am fost in excursie cu vaporul in insula Skiathos.
Este o insula foarte scumpa, dar este super-frumoasa - iata cateva poze.

Catalin

Attached Files



#29
practik

practik

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 29.05.2008
Felicit pe cei care au avut inspiratia de a merge anul acesta in Skiathos, este un loc in care ai vrea sa tot revii........Anul acesta am ales Thassos, dar care este mult sub in opinia mea....Peisajele, curatenia si eleganta Skiathos-ului greu de gasit in Thassos. In ceea ce privesc preturile eu nu pot spune ca am simtit asa mare diferenta la buzunar.
Si sa nu uit: daca ajungi in Skiathos nu rata inchirierea unui kart, este o insula care se preteaza perfect la acest mijloc de locomotie: nimic nu se compara cu ziua in care vei colinda toata insula. Anul acesta in Thassos am inchiriat ATV si scuter dar nu se compara cu kartul. In Thassos nu puteai merge cu kartul in munti, panta este mult mai abrupta iar pe sossea nu are niciun farmec.
Si uite ca visam deja la vara viitoare.......ca sigur si in Skiathos a ajuns frigul -).
Sa ne auzim cu bine!!!

#30
elenagr

elenagr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 26.10.2008
Kalimera,

Eu am fost in Skiathos in perioada 24 sept.- 10 oct. 2009.Am mers cu autocarul pana in Volos de unde am luat apoi Flying Cat-ul pana in Skiathos (circa 1 ora si 15 min, la pretul de 31.50 euro/pers./doar dus).Cazarea am avut-o asigurata la Villa Christina 4*  (prin intermediul agentiei Petrodava Travel) situata in imediata apropiere a renumitei plaje Vromolimnos, la 6,5 km distanta fata de centrul orasului. A fost superb!! Preturile nu sunt mai mari decat in alte parti din Grecia, desigur exceptie facand regiunea Pieria (Paralia Katerini, Nei Pori, Olympic Beach) unde stim cu totii ce preturi putem gasi aici....Este avantajos sa calatoriti cu masina personala in ideea de a economisi niste bani ce urmeaza sa-i dati pentru inchirierea unei masini, pentru a va deplasa pe insula. Aveti desigur si varianta de a circula cu autobuzul local (din 15 in 15 minute), statiile fiind la mica distanta una de cealalta. Va recomand Taverna Lihnari unde se mananca foarte bine si unde patronul tavernei, Dimitris organizeaza seri grecesti pentru turisti. Nu veti pleca de acolo fara sa primiti macar un pahar de uzo din partea casei. Apoi ar mai fi taverna Stathis, Infinity Blue, Kanapitsa, Mourihno si desigur nu ocoliti faimoasele pub-uri insirate de-a lungul portului. Pentru rezervarea biletelor de ferryboat puteti apela tot la aceasta agentie de care va spuneam - Petrodava Travel - pentru ca tot prin ei am obtinut si eu biletul. Daca vreti sa aflati mai multe informatii vi le ofer cu mare placere.

#31
jopp

jopp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 13.11.2006

View Postdanix_67, on Apr 28 2008, 10:35, said:

Noi am fost cu masina.Plecare ora 5 dimineata din Bucuresti.Am ajuns pe la 2 dupa-amiaza in Paralia unde am stat o noapte, apoi am luat ferry-boatul de la Volos care a facut cam 2 ore pana in insula.Am stat la o viluta super chiar pe plaja .PRET? 30 Euro/camera in plin sezon si am avut un mic apartament in vila de 2 camere plus bucatarie plus terasa care dadea spre mare.SUPERB!Sunt foarte multe plaje, preturi rezonabile, recomand excursiile de 1 xi cu barca in insulele apropiate, sau turul insulei tot cu barca.Vacanta placuta
Unde ai stat mai exact?Multumesc.

#32
mihai_ionescu08

mihai_ionescu08

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 17.06.2008
Si eu vreau sa plec anul acesta in SKIATHOS! DIN POZE ARATA SUPER! mi se pare ca cei de la AAtrevel au o oferta destul de bunicica... A MAI FOST CINEVA PLECAT CU EI???

#33
ladystorm

ladystorm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 17.03.2005
Salutare!

Suntem un cuplu de 25 de ani si ne dorim sa petrecem vacanta de vara in Grecia. Anul trecut am fost 10 zile in Turcia (antalya - hotel royal wings, ultra all inclusive) si am ramas foarte placut impresionati. Anul acesta dorim sa plecam in jur de 28 august si sa stam 7-10 zile. Preferam un pachet avion+cazare+mic dejun (am inteles ca nu se merita nici macar demipensiunea deoarece sunt foarte multe taverne unde se mananca bine si nu foarte scump). Mentionam ca suntem destul de linistiti si mergem in primul rand pentru relaxare si plaja. Sporturile pe plaja ar fi un plus (iubitul e pasionat). Bugetul este undeva in jur de 2000 EUR. Cateva recomandari si sugestii ar fi foarte bine-venite in ceea ce priveste alegerea hotelului/vilei sau al agentiei de turism.

Multumesc anticipat.

#34
mdlupu

mdlupu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 23.06.2007

View Postelenagr, on Nov 12 2008, 02:21, said:

Kalimera,

Eu am fost in Skiathos in perioada 24 sept.- 10 oct. 2009.Am mers cu autocarul pana in Volos de unde am luat apoi Flying Cat-ul pana in Skiathos (circa 1 ora si 15 min, la pretul de 31.50 euro/pers./doar dus).Cazarea am avut-o asigurata la Villa Christina 4*  (prin intermediul agentiei Petrodava Travel) situata in imediata apropiere a renumitei plaje Vromolimnos, la 6,5 km distanta fata de centrul orasului. A fost superb!! Preturile nu sunt mai mari decat in alte parti din Grecia, desigur exceptie facand regiunea Pieria (Paralia Katerini, Nei Pori, Olympic Beach) unde stim cu totii ce preturi putem gasi aici....Este avantajos sa calatoriti cu masina personala in ideea de a economisi niste bani ce urmeaza sa-i dati pentru inchirierea unei masini, pentru a va deplasa pe insula. Aveti desigur si varianta de a circula cu autobuzul local (din 15 in 15 minute), statiile fiind la mica distanta una de cealalta. Va recomand Taverna Lihnari unde se mananca foarte bine si unde patronul tavernei, Dimitris organizeaza seri grecesti pentru turisti. Nu veti pleca de acolo fara sa primiti macar un pahar de uzo din partea casei. Apoi ar mai fi taverna Stathis, Infinity Blue, Kanapitsa, Mourihno si desigur nu ocoliti faimoasele pub-uri insirate de-a lungul portului. Pentru rezervarea biletelor de ferryboat puteti apela tot la aceasta agentie de care va spuneam - Petrodava Travel - pentru ca tot prin ei am obtinut si eu biletul. Daca vreti sa aflati mai multe informatii vi le ofer cu mare placere.

salutare!
campinguri ai vazut?

#35
mihai_ionescu08

mihai_ionescu08

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 17.06.2008

View Postelenagr, on Nov 12 2008, 02:21, said:

Kalimera,

Eu am fost in Skiathos in perioada 24 sept.- 10 oct. 2009.Am mers cu autocarul pana in Volos de unde am luat apoi Flying Cat-ul pana in Skiathos (circa 1 ora si 15 min, la pretul de 31.50 euro/pers./doar dus).Cazarea am avut-o asigurata la Villa Christina 4*  (prin intermediul agentiei Petrodava Travel) situata in imediata apropiere a renumitei plaje Vromolimnos, la 6,5 km distanta fata de centrul orasului. A fost superb!! Preturile nu sunt mai mari decat in alte parti din Grecia, desigur exceptie facand regiunea Pieria (Paralia Katerini, Nei Pori, Olympic Beach) unde stim cu totii ce preturi putem gasi aici....Este avantajos sa calatoriti cu masina personala in ideea de a economisi niste bani ce urmeaza sa-i dati pentru inchirierea unei masini, pentru a va deplasa pe insula. Aveti desigur si varianta de a circula cu autobuzul local (din 15 in 15 minute), statiile fiind la mica distanta una de cealalta. Va recomand Taverna Lihnari unde se mananca foarte bine si unde patronul tavernei, Dimitris organizeaza seri grecesti pentru turisti. Nu veti pleca de acolo fara sa primiti macar un pahar de uzo din partea casei. Apoi ar mai fi taverna Stathis, Infinity Blue, Kanapitsa, Mourihno si desigur nu ocoliti faimoasele pub-uri insirate de-a lungul portului. Pentru rezervarea biletelor de ferryboat puteti apela tot la aceasta agentie de care va spuneam - Petrodava Travel - pentru ca tot prin ei am obtinut si eu biletul. Daca vreti sa aflati mai multe informatii vi le ofer cu mare placere.


biletele de autocar de la ce companie le-ai luat?

#36
laviniaelena21

laviniaelena21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 04.09.2008
am fost in luna de miere o singura zi in insula skiatos dar nu o s-o uit niciodata!! frumos, curat, apa supppper limpede, nisip fin, privelistea de sus a ferryboaturilor , insulitele, uzo baut cu "el capitano", dansurile grecesti, etc. nostalgie!
pacat ca nu am scanat pozele: erau cateva chiar superrrr..
pupici

Edited by laviniaelena21, 24 February 2009 - 20:05.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate