Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Filme De Groaza

- - - - -
  • Please log in to reply
190 replies to this topic

#19
baghy

baghy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,383
  • Înscris: 21.12.2006
Ce filme  :surprise: :ack:

#20
baghy

baghy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,383
  • Înscris: 21.12.2006
A aparut scary movie 5 :D
Nu e cine stie ce :(... dar merge

#21
toxicvibes

toxicvibes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 29.10.2006
the blairwitch project 1....fara indoiala e singurul horror care iti inspira cu adevarat senzatia de frica. Nu am vazut inca noul [rec] care cica e si mai si.

#22
caroline_hi

caroline_hi

    One moon shows in every pool, in every pool the one moon.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,813
  • Înscris: 04.12.2007

View Postbaghy, on Jan 27 2008, 12:23, said:

Ce filme  :surprise: :ack:
What?????? :lol:

#23
badboy69on

badboy69on

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 05.01.2008
Multa vreme am crezut ca sunt pasionat de filme de groaza...Ma uitam intr`una la ele,dar am realizat ca nu exista film care sa ma sperie,iar multe din filmele de groaza sunt absolut penibile.Top`ul 10 al celor mai proaste filme de gorazxa pt mine cred ca ar fi(fara o ordine anume):
The Fog
Satan's Playground
Ripper Letter Form Hell
Bone Sickness
Satanic
Boogeyman
House of 1000 corps
7 days to live
The Graveyard
Swarmed
Ar mai fi dar astea imi vin momentan in cap...2 filme m`au facut un pic sa tresar...The Grudge(partea a 2a deja e prea explicita,parerea mea e ca prima parte merita mai mult sa fie vizionata) si The Descent(un film chiar destul de dragut 7/10 pt mine)
Sper ca nu am deranjat cu postul meu,care e jumatate off-topic
P.S.:M`am reprofilat...Am innebunit dupa filmele de actiune,sau thriller,dar gandite bine,nu cu o idee aiurea si prestatie scenica si mai aiurea

#24
cosmin_targoviste

cosmin_targoviste

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 26.12.2007
Mi-au placut
Vechi-Casa Diavolului 1,2,3
         The Others
         Saw
Noi-When a strager calls(mai mult thriller dar e bestial filmul)

#25
dave

dave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 18.09.2005
Birds(1963) :peacefingers:
Exorcist(1973) :OK:
Omen(1976) :thumbup:

de obicei prefer filmele de groaza vechi (cele mentionate de mai sus)-total originale, fara remake-uri....insa imi plac si horror modern de azi dar sunt sute de filme....

#26
dave

dave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 18.09.2005

View Postdave, on Feb 2 2008, 23:16, said:

Birds(1963) :peacefingers:
Exorcist(1973) :OK:
Omen(1976) :thumbup:

de obicei prefer filmele de groaza vechi (cele mentionate de mai sus)-total originale, fara remake-uri....insa imi plac si horror modern de azi dar sunt sute de filme....

am uitat sa mentionez si Halloween(1978), Friday13th(1980) -cel mai buun film horror dar si cel mai excelent personaj horror-Dna Voorhees :w00t: cel mai infricosator datorita rolului ca si Halloween-celebrul Michael Meyers
:OK:

#27
dave

dave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 18.09.2005
Elm Street Nightmare-cu Freddy Krueger-seria horror anii'80 ;)

#28
shadowgign

shadowgign

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 397
  • Înscris: 27.11.2007
oameni buni... cand spui filme horror ma gandesc la filme care sa te faca sa ti se scoale parul din cap la propriu, sa nu mai poti dormi cateva nopti deoarece te bantuie imagini din film, sa nu mai poti merge la baie dupa ce s'a intunecat, noaptea cand mergi pe strada si este intuneric sa intorci capul la fiecare 5 pasi, in scara blocului fara lumina sa incepi sa alergi ca nebunu pana sa ajungi la usa apartamentului tau, intr-un singur cuvant sa descriu filmu:  "SA TE BAGE IN SPERIETI"  

asa vad io un film de groaza bun. pe multi ii vad ca numesc filme de groaza cele cu mult sange, cele care sunt sadice cand vezi ca ii taie capu sau mai stiu eu ce. alea sunt filme scarboase care te fac poate sa vomiti dar nu sa iti inspire frica.
filmele de groaza adevarate sunt cele cu spirite, satana, cu morti, cu diavolul, cu strigoi etc

ca sa fiu on topic:   un film care m'a bagat cu adevarat in sperieti a fost Shutter (2004)   sa va uitati noaptea cu becul stins sa vadeti daca rezistati macar 15-20 min ;)

ps: si acum cand ma gandesc la el mi se zbarleste parul de pe mine.  :scared: :dribbledrool:

Edited by shadowgign, 03 February 2008 - 12:46.


#29
pantera817

pantera817

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 18.01.2008
de unde pot lua filmul shutter?

#30
shadowgign

shadowgign

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 397
  • Înscris: 27.11.2007

View Postpantera817, on Feb 3 2008, 16:25, said:

de unde pot lua filmul shutter?


de pe odc, strong dc etc.   shutter este facut de japonezi. varianta japoneza. filmele facute de asiatici sunt cele mai naspa in sensul ca te baga in sperietei de infricosatoare ce sunt.

sfat foarte important:
ganditi'va de 2x inainte de al vedea. s'ar putea sa nu mai puteti dormi singuri noaptea decat cu lumina aprinsa. dar poate si atunci veti avea retineri in a incerca sa puneti capul joc si sa inchideti ochii.

am incercat sa ma mai uit la shutter in timpul zilei cu toate geamurile deschise, razele soareleui erau din abundenta in camera insa...  tot aveam parul zburlit , tot eram fulgerat de fiori si tresaream... si in final nu am vazut decat 20 min ca era prea...  si in plus, sincer va spun, vreau sa am un somn linistit fara a fi bantuit cateva saptamani...  :dribbledrool:

ps: cautati pe alte siteuri discutii legate de shutter si veti vedea ca nu sunt singurul care va recomanda sa nu va uitati. este catalogt cel mai cel mai horror film...
sa nu confundati cu  remake'ul american care a aparut. am vrut sa ma uit la trailer dar ... mai bine nu...sincer :nonobad:

Edited by shadowgign, 03 February 2008 - 22:03.


#31
Houdin

Houdin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 27.07.2007

View Postshadowgign, on Feb 3 2008, 21:37, said:

de pe odc, strong dc etc. shutter este facut de japonezi. varianta japoneza. filmele facute de asiatici sunt cele mai naspa in sensul ca te baga in sperietei de infricosatoare ce sunt.

sfat foarte important:
ganditi'va de 2x inainte de al vedea. s'ar putea sa nu mai puteti dormi singuri noaptea decat cu lumina aprinsa. dar poate si atunci veti avea retineri in a incerca sa puneti capul joc si sa inchideti ochii.

am incercat sa ma mai uit la shutter in timpul zilei cu toate geamurile deschise, razele soareleui erau din abundenta in camera insa... tot aveam parul zburlit , tot eram fulgerat de fiori si tresaream... si in final nu am vazut decat 20 min ca era prea... si in plus, sincer va spun, vreau sa am un somn linistit fara a fi bantuit cateva saptamani... :dribbledrool:

ps: cautati pe alte siteuri discutii legate de shutter si veti vedea ca nu sunt singurul care va recomanda sa nu va uitati. este catalogt cel mai cel mai horror film...
sa nu confundati cu remake'ul american care a aparut. am vrut sa ma uit la trailer dar ... mai bine nu...sincer :nonobad:

  Asta da film inspaimantator. Nici peste 10 ani nu cred ca o sa ma pot uita la el noaptea cu sonorul dat putin mai tare ca la celelalte filme horror. Remakeul american apare in martie , dar cu siguranta nu va fi atat de infricosator.

#32
shadowgign

shadowgign

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 397
  • Înscris: 27.11.2007
un amic ma provocase la un pariu. daca aveam tupeu sa ma uit la film noaptea cu lumina stinsa. cica imi dadea niste bani... i'am raspun: " glumesti?! nu am  mai putut sa ma uit a doua oara ziua in amiaza mare..."

houdin, pt bani te'ai uita noaptea fara lumina singur in camera?

Edited by shadowgign, 03 February 2008 - 22:42.


#33
caroline_hi

caroline_hi

    One moon shows in every pool, in every pool the one moon.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,813
  • Înscris: 04.12.2007

View PostHoudin, on Feb 3 2008, 22:23, said:

Asta da film inspaimantator. Nici peste 10 ani nu cred ca o sa ma pot uita la el noaptea cu sonorul dat putin mai tare ca la celelalte filme horror. Remakeul american apare in martie , dar cu siguranta nu va fi atat de infricosator.
M-ati facut curioasa in legatura cu acest film. Ma si pun sa il caut. Promit ca ma uit la el cu lumina stinsa si cu sonorul tare.:D
Si eu ma uit la horror-uri, cam tot ce prind. Intr-un timp ma uitam doar la horor-uri dar nu prea au reusit sa ma sperie.

#34
Houdin

Houdin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 27.07.2007

View Postshadowgign, on Feb 3 2008, 22:42, said:

un amic ma provocase la un pariu. daca aveam tupeu sa ma uit la film noaptea cu lumina stinsa. cica imi dadea niste bani... i'am raspun: " glumesti?! nu am mai putut sa ma uit a doua oara ziua in amiaza mare..."

houdin, pt bani te'ai uita noaptea fara lumina singur in camera?
Da. Pentru bani da. Si la asta si la The exorcism of emily rose
Adica m-as uita la orice film daca sa zicem am facut un pariu cu un amic. Dar daca fac un pariu cu cineva ,sa zicem de exemplu sa dorm o noapte singur intr-un cimitir dintr-un sat ,nu dintr-un oras ca astea sunt mai populate ,nu m-as incumeta.

Edited by Houdin, 04 February 2008 - 16:22.


#35
nociva

nociva

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 04.12.2006
lista mea cu filme horror

#36
baghy

baghy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,383
  • Înscris: 21.12.2006
Gata , vreau sa vad filmul shutter :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate