Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

daca nu Horizon 2206SW , atunci ce model sa iau

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
rocky_manro

rocky_manro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 22.01.2007
Horizon reprezinta cel mai bun raport calitate/pret.
Au paneluri LG grad A+ , cu garantie 0 pixeli morti la cumparare.

Chiar daca ar avea HD Ready , nu cred ca e televiziune in Romania care sa emita HD.....cel putin pentru moment


PS : Vezi ca HORIZON 2205SW-TD costa mai putin - vreo 875 ron

LE : vezi ca 2205SW-TD nu are conector DVI

Edited by rocky_manro, 31 March 2008 - 15:11.


#20
ram

ram

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,411
  • Înscris: 22.01.2002
Cine stie de unde e problema asta: la un monitor Horizon 2206SW (22 inch), dupa o luna de buna functionare, pe conexiunea DVI (n-am testat si pe VGA), cand urmaresc un film cu Media Player Classic (n-am testat cu alte playere), si dau FULL SCREEN, se stinge monitorul si nu pot reintra in Windows decat dupa restart de la buton si cu scanarea erorilor de rigoare !!!
Sa fie de la placa video vreo problema sau de la monitor ? Sau de la vreo problema din Windows ? Precizez ca am K-Lite Codec Full, si pana acum 10 zile nu am avut probleme !

ROG SA-MI EXPLICE CINEVA CARE STIE EXACT DE UNDE VINE "BUBA" !
Multumesc anticipat !

#21
gaby_isro

gaby_isro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 11.07.2007
eu am un Horizon de 19 inch luat de vreo sapt si am patit si eu la fel cu counterul. Am rezolvat problema din setarilede la placa video, sincer nu stiu exact ce a determinat sa nu mai faca dar am dat toate la 'default' si n-a mai facut. PV a mea e un ati radeon si am facut resetarile din ati tray tools.
mie-mi face alta faza acum si cred ca e de la conectarea dvi, ca am auzit ca e cam sensibila, imi apare cateodata ptr cateva sec. imaginea in purici amestecata, poate sa-mi spuna cineva dak e de la dvi?

#22
Gozmin

Gozmin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,206
  • Înscris: 15.06.2007
[quote name='C.F.S.' date='Jan 24 2008, 10:57' post='3967704']
anu', premiu' - esti grabit sau nu cunosti limba romana

Eu cred că tu nu știi limba română. Băiatu' a folosit două substantive NEarticulate care se folosesc în limba română. Sau nu știi ce sunt acelea !? Faptul că-i atragi atenția cum că n-ar ști limba română nu dă dovadă de altceva decât că ești încrezut.
B)

#23
craciuncostel

craciuncostel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,107
  • Înscris: 03.04.2005
prieteni, toată lumea spune: "alege samsung sau lg" dar nu am vazut pe nimeni să aleagă lg-urile ... eu am luat un LG L225WT-SF, 22", argintiu, este extraordinar, nu are sens sa vorbim de pixeli morți și alte chestii, este un LG, iar ca preț, 750 ron, ce spuneți? Hai sa luăm Horizoane frate că sunt făcute cu piese LG și costă 6-700 ron și hai să nu luăm LG-uri curate care costă cu câteva zeci de lei mai mult ... bună treabă, măcar LG-urile se mai fac înafara țării ... chiar dacă vorbim de Polonia sau Slovacia. Panasonicurile unde se fac fraților? Polonia. Nu cred că mai este vorba de unde se face un produs, tehnologia și piesele contează. Deci sfatul meu este LG! bate Samsungul la fund si puse 2 unul lângă altul să vezi frate diferență în favoarea LG-ului, eu toată ziua le testez la mine la firmă.

#24
silkening

silkening

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 26.10.2007

View Postcraciuncostel, on Jun 19 2008, 11:10, said:

prieteni, toată lumea spune: "alege samsung sau lg" dar nu am vazut pe nimeni să aleagă lg-urile ... eu am luat un LG L225WT-SF, 22", argintiu, este extraordinar, nu are sens sa vorbim de pixeli morți și alte chestii, este un LG, iar ca preț, 750 ron, ce spuneți? Hai sa luăm Horizoane frate că sunt făcute cu piese LG și costă 6-700 ron și hai să nu luăm LG-uri curate care costă cu câteva zeci de lei mai mult ... bună treabă, măcar LG-urile se mai fac înafara țării ... chiar dacă vorbim de Polonia sau Slovacia. Panasonicurile unde se fac fraților? Polonia. Nu cred că mai este vorba de unde se face un produs, tehnologia și piesele contează. Deci sfatul meu este LG! bate Samsungul la fund si puse 2 unul lângă altul să vezi frate diferență în favoarea LG-ului, eu toată ziua le testez la mine la firmă.


Sunt 90% de acord cu ce spui...in sensul ca nu neg faptul ca intr-adevar este diferenta majora intre horizon si LG. Folosesc horizon (ce-i drep de 17) la munca...claritate nici nu se compara cu altele... Lg are frati-miu si ce sa zic se vede diferenta cu ochiu liber. Acasa am Samsung de 22 si mi se pare mult mai bun si decat lg, ca sa nu mai zic fata de horizn e o diferenta ca de la cer la pamant.
Nu mai laudati atata horizonurile astea ..da-o naibii de treaba..la urma urmei astia0s romanii..ieftin si prost. Sa cumpere ceva mare, voluminos (vezi horizon de 22) si ieftin :P mai bine mai strangi cateva ste de mii si iti iei un monitor in care chiar investesti pentru mult timp.

PS: si Benq sunt foarte bune. Am avut ocazia sa testez un Monitor BENQ TFT 19" FP93GX+ Este incredibil in toate sensurile: contrast , timp de raspuns, rezolutie ca sa nu mai vb de design. Este facut in asa fel incat sa nu ocupe spatiu pe birou.

#25
brutus07

brutus07

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 27.03.2008

View Postsilkening, on Jun 19 2008, 13:05, said:

Sunt 90% de acord cu ce spui...in sensul ca nu neg faptul ca intr-adevar este diferenta majora intre horizon si LG. Folosesc horizon (ce-i drep de 17) la munca...claritate nici nu se compara cu altele... Lg are frati-miu si ce sa zic se vede diferenta cu ochiu liber. Acasa am Samsung de 22 si mi se pare mult mai bun si decat lg, ca sa nu mai zic fata de horizn e o diferenta ca de la cer la pamant.
Nu mai laudati atata horizonurile astea ..da-o naibii de treaba..la urma urmei astia0s romanii..ieftin si prost. Sa cumpere ceva mare, voluminos (vezi horizon de 22) si ieftin :P mai bine mai strangi cateva ste de mii si iti iei un monitor in care chiar investesti pentru mult timp.

PS: si Benq sunt foarte bune. Am avut ocazia sa testez un Monitor BENQ TFT 19" FP93GX+ Este incredibil in toate sensurile: contrast , timp de raspuns, rezolutie ca sa nu mai vb de design. Este facut in asa fel incat sa nu ocupe spatiu pe birou.


de acord cu benq mai ales ca sunt inca in freenzy dupa ce mi l-am luat exact pe asta acu 2 saptamani :P

#26
craciuncostel

craciuncostel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,107
  • Înscris: 03.04.2005

View Postsilkening, on Jun 19 2008, 13:05, said:

Sunt 90% de acord cu ce spui...in sensul ca nu neg faptul ca intr-adevar este diferenta majora intre horizon si LG. Folosesc horizon (ce-i drep de 17) la munca...claritate nici nu se compara cu altele... Lg are frati-miu si ce sa zic se vede diferenta cu ochiu liber. Acasa am Samsung de 22 si mi se pare mult mai bun si decat lg, ca sa nu mai zic fata de horizn e o diferenta ca de la cer la pamant.
Nu mai laudati atata horizonurile astea ..da-o naibii de treaba..la urma urmei astia0s romanii..ieftin si prost. Sa cumpere ceva mare, voluminos (vezi horizon de 22) si ieftin :P mai bine mai strangi cateva ste de mii si iti iei un monitor in care chiar investesti pentru mult timp.

PS: si Benq sunt foarte bune. Am avut ocazia sa testez un Monitor BENQ TFT 19" FP93GX+ Este incredibil in toate sensurile: contrast , timp de raspuns, rezolutie ca sa nu mai vb de design. Este facut in asa fel incat sa nu ocupe spatiu pe birou.


Bine, sincer sincer parca imi ramane gandul la Samsungul de 22", desi poate ai citit si tu atatea bune cat si rele despre el, e drept, nu exista LCD perfect, totusi este mult mai scump decat un LG echivalent, diferenta trece de 200 ron, uneori se simte la cei care nu au. Am acasa la sora mea un Samsung de 22 iar eu am LG, nu stiu daca ma deranjeaza vreunul intr-un fel, ambele au calitati si dezavantaje, parca la urma pretul conteaza ...

Iar cu Benq, unele sunt exemplare reusite ... dar na, fiecare padure cu uscaturile ei ...

#27
dackro

dackro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 02.12.2005

View Postsilkening, on Jun 19 2008, 13:05, said:

Sunt 90% de acord cu ce spui...in sensul ca nu neg faptul ca intr-adevar este diferenta majora intre horizon si LG. Folosesc horizon (ce-i drep de 17) la munca...claritate nici nu se compara cu altele... Lg are frati-miu si ce sa zic se vede diferenta cu ochiu liber. Acasa am Samsung de 22 si mi se pare mult mai bun si decat lg, ca sa nu mai zic fata de horizn e o diferenta ca de la cer la pamant.
Nu mai laudati atata horizonurile astea ..da-o naibii de treaba..la urma urmei astia0s romanii..ieftin si prost. Sa cumpere ceva mare, voluminos (vezi horizon de 22) si ieftin :P mai bine mai strangi cateva ste de mii si iti iei un monitor in care chiar investesti pentru mult timp.


Nu compara un Horizon de 17"  cu un Samsung de 22. Intradevar Horizon de 17 sunt f. slabute, dar cel de 22 e super.

#28
shadowgign2

shadowgign2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 01.06.2008
io am un SAMSUNG 931BF de 19". ce'i drept am dat 10 mil pe el acum cateva luni. nu ii pot reproza absolut nimic. poate doar ca e de 19" :D   deci in concluzie , cand iti cumperi un monitor, trebuie te gandesti la aceasta achizitie pe termen lung foarte bine. mai bine un pic mai scump dar bun. stim vorba aia, dai un ban dar stai in fata.

asa ca un samsung de 22" mi se pare o achizitie super. pacat ca nu erau preturile asa scazute acum cateva luni. imi luam si io samsung de 22" . am mers zilele astea intr'un magazin de specialitate si mi se scurgeau ochii dupa el.   :)

#29
Golem

Golem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 823
  • Înscris: 17.01.2004
Constat cu stupoare ca nimeni de aici nu vorbeste de TIPUL panel-ului LCD:TN, PVA/MVA sau IPS/S-IPS!!!Cum dreaq sa-ti iei monitor de 22' cu panel TN?! :huh:

#30
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003

View PostGolem, on Jun 26 2008, 22:57, said:

Constat cu stupoare ca nimeni de aici nu vorbeste de TIPUL panel-ului LCD:TN, PVA/MVA sau IPS/S-IPS!!!Cum dreaq sa-ti iei monitor de 22' cu panel TN?! :huh:

Cu grija si cu bagare de seama. Ia zi cat costa un monitor de 22 cu panel PVA..asa de curiozitate.

#31
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

View PostGolem, on Jun 26 2008, 22:57, said:

Constat cu stupoare ca nimeni de aici nu vorbeste de TIPUL panel-ului LCD:TN, PVA/MVA sau IPS/S-IPS!!!Cum dreaq sa-ti iei monitor de 22' cu panel TN?! :huh:
Da, sigur, am eu un monitor de 22inch de tip TN, cica si mai rau e Horizon.
Cu toate astea nu ma deranjeaza nici in filme, jocuri, desen cad sau aiurea  ^_^

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate