Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital
 

Area 51

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
cipiromsl

cipiromsl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 10.02.2008
Aici nu va pot ajuta cu informati cunosc destul de bine zona dar as risca prea mult sursele mele.
Santeti foarte departe de adevar se fac cu totul alte experiente.
In cat despre ozn-uri stati linistiti ca exzista dar nu au nevoie de cea mai mare pista din lume pentru a ateriza.
Si pentru katman šintr-o zi o sa iti arat o fotografie si o sa iti schimbi parereaštu nu iesi noaptea din casa sa privesti cerul si sa vezi cate pamanturi ca asta mai vezi?Cate planete populate si mult mai avansate ar putea fi .
C eti-ar schimba parerea?
As avea o dovada pt tine pe privat.

#20
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007

View Postcipiromsl, on Feb 10 2008, 07:08, said:

Aici nu va pot ajuta cu informati cunosc destul de bine zona dar as risca prea mult sursele mele.
Santeti foarte departe de adevar se fac cu totul alte experiente.
Tu chiar crezi că te crede careva că tu ai surse importantee prin Area 51, guvern ameican, armată americană?

View Postcipiromsl, on Feb 10 2008, 07:08, said:

sa privesti cerul si sa vezi cate pamanturi ca asta mai vezi?Cate planete populate si mult mai avansate ar putea fi .
Una îi să existe civilizație și viață extraterestră și alta îi ca acea civilizație să intre în contact cu noi. Șansele ca prima să fi adevărată tind spre 100% iar celelate spre 0%.

View Postcipiromsl, on Feb 10 2008, 07:08, said:

In cat despre ozn-uri stati linistiti ca exzista dar nu au nevoie de cea mai mare pista din lume pentru a ateriza.
Mi se pare foarte logic: au tehnologia necesară pentru călătorii interstelare dar nu au tehnologia pentru a ateriza decât pe cea mai mare pistă :coolspeak: !

Edited by m3th0dman, 10 February 2008 - 14:18.


#21
cipiromsl

cipiromsl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 10.02.2008
Dragi mei copi.
Totul la momentul potrivit nu am relati directe cu area 51.
Cunos o persoana care inventeaza rachete pt nasa si este roman.
Intr-o buna zi il veti cunoaste
Nici nu am nevoie sa ma creada toti
In cat despre extraterestri pot fi copii nostri nascuti pe luna .
Ce ii vei scrie pe certificatul de nastere sa nascut in afara terei extra terestru
As vrea sa iti arat niste fotografi trimise de prietenul meu dar nu stiu sa ti le dau.
Sa vezi ce se construieste in area 51

#22
MafteiM

MafteiM

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 25.02.2008
Treaba cu Area 51 este o prostie mare de tot(in sensul ca este strict secreta) daca ar fi asa de secreta atunci nimeni nu ar trebui sa stie de ea nu vedeti ca in zilele de azi te duci pe google,scri area 51 si afli pozitia exacta,ce lungime are,cate cladiri etc. Area 51 este un un ac in carul cu fan(doar ca aici acul il vezi da nu gasesti fanul) scopul pe care il are Area 51 este sa ne arate noua niste ,,ramasite'' dintre un mare adevar ascuns si sa-i tina ocupati pe Rusi si alte nationalitati.
Daca ar fi asa de importanta(este importanta in treaba care o face sa ne tina ocupati) Area 51,atunci de ce au fost  ,,scurgeri de informatii"Ex.Bob Lazar ?
Pentru ca nu a fost nici o scurgere de informatii ei au aranjat toata treaba asta cu Bob Lazar pentru ca deja Area 51 nu mai era asa de interesanta,multi nu ii mai acordau atentie asa ca trebuia ceva nou sa ne tina ocupati si asa din senin apare unu (Bob Lazar) si incepe el sa ne spuna ce se gaseste in Area 51 si la ce lucra el,daca asta ar fi fost o scurgere de informatii va garantez ca Bob Lazar nu ar fi trait mai mult de 2 zile si totusi a trait destul cat sa faca Area 51 misterioasa cat sa ne capteze iar atentia.
Ex.  http://www.boblazar.com/
Exista adevarate secrete si baze ascunse bine de tot de care stiu doar 5 oameni de pe planeta(nu se pun cei care lucreaza in ea) ma refer la politicieni,functi militare etc.
Noi suntem manipulati si mintiti foarte bine fara sa ne dam seama(cel putin acesta este punctul meu de vedere)

#23
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007

View Postcipiromsl, on Feb 11 2008, 16:21, said:

Dragi mei copi.
Totul la momentul potrivit nu am relati directe cu area 51.
Cunos o persoana care inventeaza rachete pt nasa si este roman.
Intr-o buna zi il veti cunoaste
Nici nu am nevoie sa ma creada toti
In cat despre extraterestri pot fi copii nostri nascuti pe luna .
Ce ii vei scrie pe certificatul de nastere sa nascut in afara terei extra terestru
As vrea sa iti arat niste fotografi trimise de prietenul meu dar nu stiu sa ti le dau.
Sa vezi ce se construieste in area 51
Eu vorbeam de civilizație extraterstră. Noi (cei de pe Terra) ne vom numi pământeni, oriunde ne vom naște.
Pune-le aici, să le vadă toți (asta dacă nu este secret de stat :P )!

#24
unu-de-pe-aici

unu-de-pe-aici

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 404
  • Înscris: 06.12.2006
faza cu Roswell este 100% bullsh*t , cred ca ati vazut si voi filmuletzul cu asa zisa autopsie a extraterestrilor in care asa zisul medic nu stia sa tina pensa, la incizie o piele normala (cu carne sange si toate cele sub) ar trebui sa se desparta imediat dupa taietura, si se vede clar cum nu se intampla nimic cand "medicul" taie piele pe "extraterestru", doar un lichid ("sange extraterestru") care curge din incizie... imi place totusi ca decorul camerei un ceas pe perete, un telefon sub ceas si toate mesele si sculele erau bine puse (ceas american fabricat si folosit in perioada respectiva in institutiile din sua, telefonul lafel, ustensilele pe mese aranjate asa cum trebuie)

atentia la detalii a "regizorului" este admirabila, de aici rezulta si adeptii extraterestrilor

parerea mea: nu zic ca nu exista, atata stiu ca nu a existat pana acum un contact cu vreo fiinta extraterestra.

#25
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
deci, dupa cum inteleg eu se presupune ca extraterestrii intra in contact cu pamantenii prin aria 51 si sunt binevoitori sa imparta cu noi tehnologia lor super avansata.
atunci ce rol ar mai fi avit de exemplu  construirea LHC pentru a testa existenta gravitonului sau incercarea de a intelege cum "functioneaza" o gaura neagra sau mai stiu eu ce incearca eu sa afle acolo.

Quote

Dragi mei copi.
Totul la momentul potrivit nu am relati directe cu area 51.
Cunos o persoana care inventeaza rachete pt nasa si este roman.
Intr-o buna zi il veti cunoaste
Nici nu am nevoie sa ma creada toti
In cat despre extraterestri pot fi copii nostri nascuti pe luna .
Ce ii vei scrie pe certificatul de nastere sa nascut in afara terei extra terestru
As vrea sa iti arat niste fotografi trimise de prietenul meu dar nu stiu sa ti le dau.
Sa vezi ce se construieste in area 51
tin sa te felicit pentru imaginatia pe care o ai ;) ar trebui sa te reprofilezi pe scris romane SF sau regizat filme....
... aa stai uitasem ... ziceai intr-un post pe alt topic ca mai ai putine zile de trait ca te-au otravit cei de la NASA cu nustiuce substante radioactive dupa ce au construit masina timpului bazata pe o idee de-a ta.

#26
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007
Cum zicea si MafteiM, Area 51 e atat de secreta incat toata lumea stie despre ea. Pun pariu ca sunt zone mult ca secrete (poate Area 52 sau 66) de care nu au auzit inca paranoicii. Daca as fi in locul guvernului american si eu as face la fel: da-i paranoicului o galusca si el o sa stea cu aparatu' foto acolo every day, iar intre timp tu iti vezi de treaba linistit in alta parte.
Nave extraterestre???? Se zice ca acolo a fost testat (printre altele) si SR-71 "Blackbird". Daca baietii aia cu IQ peste 20000000 care studiau OZN-urile respective in Area 51 nu au gasit o solutie mai buna decat un avion care consuma 7,5 kg de combustibil/kilometru (si din cate zice Discovery un litru este mai scump decat cel mai fin whiskey) imi pare rau pt. OZN-ul respectiv.......

#27
brux

brux

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 07.02.2009
Am auzit multe variante pe tema asta ... Cea mai interesanta mi s-a parut explicatia cum ca la Roswel localnicii au fost pacaliti de niste baloane meteorolgice .Explicatie ce consta in faptul ca au fost lansate niste baloane meteorologice(care erau acoperite cu un fel de folie de aluminiu) in acea zona ,iar o parte din acestea au cazut fiind descoperite de niste locuitori, care pretindeau ca acele folii ar fi avut puteri incredibile (nu se puteau rupe) si pe ele erau inscriptionate niste litere asemanatoare cu niste hieroglife.

Probabil ca nu ai auzit tot, te gandeai la altceva !
Problema nu a constat in baloanele meteorologice ci in farfuria zburatoare si fintele gasite inauntru. Ce se stie sigur este ca la autopsia extraterestrei analizerle PSI au constatat increierul ei prezenta a milioane de luminite, in timp ce telepatii nostrii de pe terra au doa 3-4 iar oamenii obisnuiti doar 1-2. Asa ca s-au gandit sa nu ne mai arate si noua cat de prosti sunt. Noroc ca generatiile urmatoare au reusit combinand mai multe informatii pe sisitem informational sinergetic sa stabileasca ca era vorba de ub model de harta galactica care este folosit si de noi astazi!

#28
snipergod

snipergod

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 16.12.2006
E si un documentar despre area 51 ... dar sincer nu mai stiu cum se numeste. Ce poate fi asa greu, voi daca ati fi fost "sefii" mari ai Americii nu ati fi facut o zona secreta unde sa va desfasurati "activitatea" secreta. Uite ca sa va convingeti arunca`ti un ochi http://www.needpedia...ndex.php/Area51 si cautati si documentaru ... o sa ramaneti masca :D baftaa ! :thumbup:

#29
Monster3

Monster3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 09.02.2009
Voi va dati seama ca poate in Area 51 sunt chestii care nu tin de avioane sau OZN-uri si ca toate acele scurgeri de informatii sunt controlate doar pentru a ascunde adevarul?

#30
Anonlm

Anonlm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.07.2012
Totul a inceput de la o poveste despre o asa numita farfurie zburatoare care s-a prabusit la Roswell si in ea ar fi fost gasiti 2 extraterestii si care au fost transportati in interiorul bazei militare. Insa Area 51 nu a luat nastere de la acest eveniment. Aceasta baza militara secreta a fost fondata in anii 50 ( inceputul razboiului rece ) cu scopul de a creea un avion care sa nu poata fi detectat de radarele rusesti. Asa a aparut avionul-spion U2. Dupa ceva timp mass-media a reusit sa obtina aprobarea de a intra in incita unitatii pentru a vedea activitatea personalului iar acestia au confirmat faptul ca totul se baza pe studiul avioanelor. La scurt timp a aparut "Scurgerea de informatii" prin Lazar care povestea ca in incita bazei militare se facea experimente pe extraterestii. Acesta si-a creat un web-site unde a publicat povestea dar care la scurt timp a fost inchis ( acest lucru este interpretabil ). Poate sa sugereze doua lucruri : 1. nu trebuia ca nimeni sa afle acest "mare" secret sau 2. a fost o "scurgere de informatii" controlata in sensul ca a fost pusa special la cale pentru a atrage atentia publicului.Dupa acest eveniment au loc cateva decese in randul personalului unitatii datorita SUBSTANTELOR TOXICE cu care lucrau angajatii, dupa care misterul este "DEZLEGAT" de 3 oameni din interiorul bazei militare: 1 inginer in radare, 1 pilot si 1 inginer pentru proiecte speciale din cadrul AREA 51. Acestia sustin ca activitatea din interior era si este atat de secreta incat nici sotiile respectivilor nu stiau unde pleaca lunea si ce fac pana se intorc acasa vinerea. Ei povestesc ca in cadrul unitatii se faceau teste pentru obtinerea avioanelor foarte performante. Principalul lor tel era sa construiasca un avion,avionul spatial, care sa ajunga in orice loc de pe planeta in mai putin de o ora.Acest lucru a fost realizat iar datorita vitezei remarcabile cu care zbura nu putea fi detectat de niciun radar INSA cativa martori sustin ca au observat in zona unde era testat acest avion niste urme albe de aici rezultand existenta ONZ-urilor. Aceste ozn-uri fiin defapt niste "urme" ale avionului spatial.

#31
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
Din toata acea zona secreta a iesit avionul invizibil la radar, cel mai cunoscut.
Sirbii au doborit unul. Deci nu e asa de invincibil.
De atunci, ce a mai iesit de acolo? Poate sint in stadiul de prototipuri.
Dar e multa exagerare cu acea zona.

#32
detov

detov

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 30.11.2018
Tocmai ce fusese un documentar pe National Geographic cu fosti angajati care au destainuit cate ceva cat au lucrat prin anii 50-80.
Area 51's Secrets - National Geographic
Majoritatea niste oameni de la tara, casatoriti, cu familie,  recrutati de serviciile secrete prin care jurau sa nu spuna la nimeni.
Au lucrat ca mecanici, transporatori, croitori, piloti.
Mosii au  povestit cum au participat la programele de testare a avioanelor U-2,   Lockheed SR-71 Blackbird  ,  Lockheed D-21 si celebrul Lockheed F-117 Nighthawk  , ba chiar au confirmat  faptul ca respectivele avioane erau "OZN-urile" raportate de martori oculari si prezentate in presa.  
Ca s-au emis povesti despre extraterestri pentru a acoperi operatiunile aeriene de spionaj asupra Uniunii Sovietice, Chinei, Vietnamului,  Europei de Est si Coreii de Nord, facand fotografii cu rezolutie inalta (o performanta la vremea aia).  
Si cum incercau ei sa vopseasca pista o forma de avion ca sa pacaleasca satelitii sovietici.
S-a construit aceasta baza secreta de teama ca rusii sa nu se inspire  dupa avioanele americane si sa fabrice altele mai periculoase (ca in fond au ciordit bomba nucleara).
Au povestit ca au participat la nenumarate teste nucleare, inclusiv subterane, ca au asistat la testarea roverelelor care aveau sa fie trimise pe Luna, inclusiv astronautii erau adusi acolo, au fost supusi si multor teste psihice.
Ca au gasit totusi o nava........era un MIG sovietic pe care l-au ansamblat si s-au plimbat cu el.  
Sustin ca n-au povestit decat 5% din ce s-a intamplat acolo, dar nu pareau sa fi vazut ceva extraterestru.  
Posibil sa tina in secret multe alte proiecte militare americane, unele esuate, unele inca in stadiu de dezvoltare ce vor fi dezvaluite publicului in viitorul apropiat, posibil alte aeronave invizibile  de tip Aurora de noua generatie, roboti, arme cu ultrasunete si electromagnetice, lansatoare de lasere,   arme pentru controlarea vremii,  ceva noi tehnologii spatiale pentru zbor,  noi dispozitive de monitorizare si spionaj,  noi echipamente  pentru soldati, posibil clone mutante cu abilitati supraumane si cyborgi dezvoltati in secret .
Nimic iesit din comun.
Nu e si n-a fost vreodata nimic extraterestru, toate povestile fiind fabricate  ca sa acopere operatiunile si activitatile secrete  a caror dezvaluire le puteau periclita securitatea in fata Uniunii Sovietice.
Acum e probabil ca americanii sa aiba alte baze secrete mai bine ascunse, posibil chiar in alte tari fara ca guvernele acestora sa constientizeze.

Edited by detov, 05 December 2018 - 00:52.


#33
irulan_corrino

irulan_corrino

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,405
  • Înscris: 20.01.2018
Aha,bine că ne ai lămurit și pe noi.
Cum ziceai cu mig ul ăla găsit ? Ca l au asamblat ? Adică l au găsit sub formă de kit sau cum ?

#34
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,502
  • Înscris: 22.12.2015
Credeti ca Bob Lazar e un sarlatan?

#35
bucag

bucag

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 09.07.2019
Valeu....a innebunit lumea!  
1.3 million want to raid Area 51 to 'see them aliens' - CNET
Area 51: Feds warn UFO enthusiasts against storming - CNN
Storm Area 51: US Air Force warns over Facebook event - BBC News

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate