Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joy Berceni Biruintei 87

Recomandare suport tableta

Vanzare apartament

Adaptare motor nou la unele elect...
 Sfat achizitie mirrorless Lumix

Romania printre primele poziții d...

Pisica din Iasi care a mers sa na...

PC fara wifi, conectare smart mon...
 Masina cu buget redus

Renovare garsoniera 40 m.p. - ins...

Amorsa

Catel gasit pe strada
 Arhiva tar - descarcare nesigura ...

Racord flexibil gaz in loc de apa

Microsoft Office versiune optima

Dezmenbrare teren - cedare drum l...

CONEXIUNI

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

ngttrr

ngttrr

Junior Member

• Grup: Members
Pana acum cativa ani eu unul nu auzisem de ei. Ajung la Brasov la concertul scorpions, in deschidere canta Compact si Conexiuni. A fost un moment de revelatie, fantastic, o formatie aproape necunoscuta inafara Brasovului a fost fenomenala, magnifica, superba. Probabil ca multi dintre voi nu ati auzit de ei, cantau acum mai multi ani, din pacate fara sa fie foarte mediatizati. Daca aveti rabdare cautati cateva melodii: Globul de cristal; Mai ramai putin; Tu si altele.
Revin la intrebarea care am pus-o la inceputul topicului daca mai stie cineva ceva de ei.....
Sper ca nu exista si alte topicuri dedicate, daca exista eu nu le-am gasit. Sorry.

Ribozom

Ribozom

Active Member

Da, super trupa...Cred ca am ascultat-o prima data cam acu' 4-5 ani, Fosta iubire imi place la nebunie si Viata de rocker. Din pacate nu prea sunt mediatizati, si ar merita, zic eu, pentru ca mie imi place foarte mult cum suna!

Kobold

Kobold

Junior Member

Sincer sa fiu am ascultat decât 3 piese de la ei , si anume Lumea marionetelor , Soldatul si Tu . Întradevar mi-au plăcut piesele , dar nu pot incă sa mă pronunț cu privire la valoarea trupei. Tot ce știu despre ei este că s-au înființat în 1983. Dacă aveți ceva materiale despre trupa cu privire la istoria lor sau știți de unde pot lua melodii Conexiuni , nu mă ocoliți :D

darkwings

darkwings

satana

• Grup: Senior Members
am singurul lor album..merge dupa baute, in momente de melancolie :) @kobold exista solutia ***  :lol:

Kobold

Kobold

Junior Member

Pană la urmă am apelat la soluția de rezervă , %$&  :lol:

tzotzolyno

tzotzolyno

Senior Member

View Postdarkwings, on Jan 22 2008, 12:39, said:

in momente de melancolie :)
Mda, ai dreptate...Am prins vremuri faine cand ascultam Conexiuni. Acum...doar imi aduc aminte  :confuzzled:

Kobold

Kobold

Junior Member

View Posttzotzolyno, on Jan 22 2008, 15:03, said:

Mda, ai dreptate...Am prins vremuri faine cand ascultam Conexiuni. Acum...doar imi aduc aminte  :confuzzled:

Eu nu am prins vremurile alea  , dar incerc sa imi creez o imagine in minte despre cum era aunci ascultand melodiile celor de la Conexiuni .

siljanoski

siljanoski

New Member

Exista si acum trupa, cu o componenta modificata - Victo Lenghel, Gabi Isac, Marius Pop si Cristi iakab. Chiar canta la Brasov pe 14. Scrie pe site la Marius Pop (chitaristul lor) http://www.chitarist.ro/?p=99

Kyprulez

Kyprulez

Junior Member

O super trupa dintre cele romanesti ... singurul lucru e, dupa cum spun toti, ca n-au fost mediatizati ca poate acum erau in varf undeva ... mai ramai putin si tu sunt niste piese extraordinare din punctul meu de vedere

r0xa

r0xa

New Member

Dragii mei...
Daca vreti mp3 cu conexiuni va pot da pe mess.. Eu le-am obtinut de la un fost membru al trupei. Unele sunt doar demo-uri, dar ce conteaza? Sunt super tari! ID: roxistef76.
:peacefingers:

Ribozom

Ribozom

Active Member

View Postr0xa, on Feb 18 2008, 16:14, said:

Dragii mei...
Daca vreti mp3 cu conexiuni va pot da pe mess.. Eu le-am obtinut de la un fost membru al trupei. Unele sunt doar demo-uri, dar ce conteaza? Sunt super tari! ID: roxistef76.
:peacefingers:

Multumesc mult de melodii si de amabilitate!

Soarecul

Soarecul

Junior Member

Ce frumos! Prima data i-am ascultat prin '93, scosesera un album pe vinil si pe caseta, imi placea foarte mult piesa "Tu", apoi un pic mai tarziu "Mai ramai putin" care e una din melodiile mele de suflet. I-am auzit si-n concert, acum vreo 3 ani, in Brasov. Mentionez ca primul chitarist a fost Victor Solomon, care a cantat si in Bosquito, foarte bun instrumentist, cu Gibsonul sau inconfundabil... O sa pun si pentru cei ce canta la chitara niste acorduri ale pieselor "Tu" si "Mai ramai putin", trebuie sa le scriu.  :D

abancor

abancor

Guru Member

Io am impresia ca o trupa cu numele asta cinta prin 87 - 88 in Poiana Brasov, la restaurantul Ruia. Aveam vreo 9 ani, nu mai stiu daca am si auzit/vazut trupa respectiva, tin minte doar ca am vazut scena deasupra careia scria Conexiuni. Ei or fi fost? Io pe vremea aia nu auzisem de nicio formatie muzicala, de orice gen ar fi fost. Poate auzisem de Michael Jackson, dar nu sunt sigur, asta pe linga citiva artisti romani de la televizor. Dar de cind am auzit de trupa Conexiuni de care se vorbeste aici ma intreb daca sunt aceiasi cu cei de la Ruia.

Edited by abancor, 10 March 2008 - 15:15.

Soarecul

Soarecul

Junior Member

Se prea poate!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate