Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
RC09 pentru camera A500s

Dren de fosa langa casa?

Panko lung

plata la persoana juridica pentru...
 Infiintare asociatie sprijin copi...

Recomandare pompa submersibila

Analfabetism functional la relati...

Declaratia Unica - dividende WINE
 Plase ferestre, din nanofibra, an...

Batch defect de cartele metrou

350 lei pentru o plomba e mult sa...

Incarcator Makita China
 Boala pomi, sau insecte?

Ghiduri clinice Romania

Credit - persoane cu dizabilitati...

Diferente dioptrii intre ochi

o mare dilema

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

cycyk

cycyk

Junior Member

• Grup: Members
salut am aproape 18 ani si fac sala de 1 an si jumatate...si am ajuns la un nivel la care nu-mi mai ajunge numai sala si ma gandesc sa introduc si boxul(in paralel cu sala)...dar nush dak e un sport prea sigur...am inteles ca pot aparea leziuni grave la nivel cranian...ceva parkenson...si multe altele.A mai incercat cineva aceasta combinatie...se cunosc efectele...poate fi prea mult pentru varsta mea?Sunt deschis oricarei sugestii...

P.S. Am o fobie la capitolul primul pumn care iti sparge nasul(oare am sansa sa raman cu nasul stramb) <_<

Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

Guru Member

• Grup: Senior Members
Toate loviturile la cap pot afecta creierul. Atunci cind esti lovit in cap, creierul se loveste de cutia craniana si zona lovita va consuma mai multi nutrienti si oxigen, astfel incit poate sa ramina fara oxigen si incepe sa functioneze defectuos si neuronii pot sa moara.

cycyk

cycyk

Junior Member

View PostDihorul Razboinic, on Jan 21 2008, 09:55, said:

Toate loviturile la cap pot afecta creierul. Atunci cind esti lovit in cap, creierul se loveste de cutia craniana si zona lovita va consuma mai multi nutrienti si oxigen, astfel incit poate sa ramina fara oxigen si incepe sa functioneze defectuos si neuronii pot sa moara.
ms.....

ciutacu

ciutacu

Active Member

View Postcycyk, on Jan 21 2008, 00:07, said:

salut am aproape 18 ani si fac sala de 1 an si jumatate...si am ajuns la un nivel la care nu-mi mai ajunge numai sala si ma gandesc sa introduc si boxul(in paralel cu sala)...dar nush dak e un sport prea sigur...am inteles ca pot aparea leziuni grave la nivel cranian...ceva parkenson...si multe altele.A mai incercat cineva aceasta combinatie...se cunosc efectele...poate fi prea mult pentru varsta mea?Sunt deschis oricarei sugestii...

P.S. Am o fobie la capitolul primul pumn care iti sparge nasul(oare am sansa sa raman cu nasul stramb) <_<
Si Doroftei a fost traumatizat de lovituri. Eu il vad ca e mai nu stiu cum...
Si normal ca boxul e un sport periculos. In plus, sala si boxul nu merg impreuna.

brutussas

brutussas

Junior Member

Nu cred ca vei avea probleme cauzate de box daca nu-l practici pe termen lung si daca nu faci performanta.Cat despre nasul spart....nu ti-l sparge nimeni intentionat cum cred multi....asta ti se intampla accidental, in meciuri sau daca ai vreun coleg mai prost <_< .Cat despre a le combina nu prea merge....antrenamentele la box sunt foarte obositoare si pentru sala iti trebuie odihna.Te-ar trage mult in jos :boxing:

cycyk

cycyk

Junior Member

[/quote]
cred ca am prins oarecum ideea :confuzzled: .......

brutussas

brutussas

Junior Member

View Postcycyk, on Jan 22 2008, 11:06, said:

cred ca am prins oarecum ideea :confuzzled: .......
ce n-ai prins? :console:

cycyk

cycyk

Junior Member

cred ca raman la stadiu de sala,ptr ca m-am adaptat destul de bn acolo :rolleyes:(desi dupa jumatate de ora dupa ce termin cu ea.....sunt ca nou).

ms brutussas :D

Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

Guru Member

Alearga. In felul asta faci si rezistenta. :)

brutussas

brutussas

Junior Member

Oricum dupa ce te faci dulap :naughty:  du-te si la box...conteaza sa ai si un pic de tehnica :gunsmilie:

Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

Guru Member

View Postbrutussas, on Jan 22 2008, 23:30, said:

Oricum dupa ce te faci dulap :naughty:  du-te si la box...conteaza sa ai si un pic de tehnica :gunsmilie:

Recrutezi amatori? <_<

cycyk

cycyk

Junior Member

;) mai baieti......voi chiar nu aveti idee rele :D .........chiar imi surade faza cu alergatul.........si poate pe viitor o sa incerc si un pic boxul(asta dak mi-o da vreo unu mai devreme in nas :lol: .....sa scap si yo de frica asta <_< )

inca o data.......ms :rolleyes:

keeekeeess

keeekeeess

Active Member

Boxul nu-i deloc periculos daca nu te duci la profesionisti.

Fitit seriosi, ce faci in sala asa ca hobby nu-i nimic grav. Si pe langa asta faci de-a cardio de-ti storci tricoul. Nu te teme ca nu patesti nimic, in cel mai rau caz buza sparta (nu tare). O sa gasesti incepatori la sala, nu se baga nici unu mai bun sa te bata asa de placere.

Eu iti recomand boxul, e foarte bun si nu cred ca vrei sa ajungi urmatorul doroftei. Desigur, depinde si de personalitatea ta.

Nasu ti-l spargi din vina ta :D

Edited by keeekeeess, 27 January 2008 - 01:24.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate