Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Vreau sa cresc in inaltime!

- - - - -
  • Please log in to reply
160 replies to this topic

#19
andreiandrei

andreiandrei

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,421
  • Înscris: 13.08.2007
Am vazut un articol despre o adolescenta care a luat 10 grame pe zi timp de 2 sapt. si a crescut 2,5 cm datorita eliberarii unor cantitati mari de hormon de crestere. Probabil a fost caz mai special. Doza din plicurile de la noi e cam 1 gram.

In orice caz, daca iei, ai grija cat iei, poa' sa scada tensiunea.

cauta pe google arginine height growth.

Edited by andreiandrei, 22 January 2008 - 11:19.


#20
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
valy, io am vrut sa zic ca trebuie sa bage mut ca sas e vada efectul nu sa isi bage in vena.
fannokia, sa sti ca viata nu e totul sau nik. conteaza ce ai in ambele capete mai mult :)). io zic mai bine sa incerci arginine fx ca are 5 grame/ pliculet. poti incerca si glutamina "De asemenea exista dovezi ca glutamina creste nivelul hormonului de crestere(unele studii pretind ca pana si 2 grame de glutamina maresc de 4 ori nivelul hormonului de crestere)."
iar despre arginina
"Este un aminoacid neesential, insa cu roluri multiple in organism. Functioneaza asemanator cu glutamina, fiind o sursa de oxid de azot, o substanta deosebit de importanta in metabolism. Efectele geneale includ:
Cresterea nivelului de hormon de crestere- la doze de 30g pe zi intravenos
Protectia peretilor vaselor de sange
Alimentarea cu sange si oxigen a tesuturilor
Reducerea tensiunii arteriale
Imbunatatesete anabolismul proteic si multiplicarea celulelor musculare
Doza obisnuita este de 5-10 grame pe zi, inainte si dupa antrenament." luat de pe getfit.
poate ca o sa incerc si eu, sper totusi sa gasesc in formate mai bune, fx-ul de la pronutrition pe langa ca are un gust de... stiti voi e si scump ca dreaq!

Edited by geopsi, 22 January 2008 - 12:46.


#21
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007
pai daca vreti sa luati , luati cat si cum vreti , dar sa-i spui unui pusti de 15 ani de 1.68 sa-si cheltuie banii cu care poate iesi la un suc , pe rahaturi!!!! 1,68 este o inaltime foarte buna pentru varsta lui , daca avea 1,20 mai ziceam.

#22
andreiandrei

andreiandrei

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,421
  • Înscris: 13.08.2007
Rahaturile alea le-ar putea lua oricum daca ar mere la sala :D . Nu-i char asa cump daca incearca 2 saptamani .

#23
fannokia

fannokia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 18.01.2008

 `Giovanni, on Jan 22 2008, 00:38, said:

Fa sport - volei sau baschet.
OMG:-O!!!U nu intelegi ca nu mai pot sa mai astept fara niciun efect sa ma inalt...probabil o sa mai cresc cativa centimetri dar pana atnci  voi duce o viata de chin!Nu o sa ma injectez statzi linistiti!!Am luat calciu,vitamine,fac exercitii de streching..sy de azi SUNT LA INOT,m-ai joc si baschet laorele de sport,beau mult lapte si incerc sa dorm cat mai mult!!!!Alceva nu stiu ce as putea face!poate ma ajutati voi!PANA ACUM NICIUN SEMN!!Ms anticipat

#24
fannokia

fannokia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 18.01.2008
[quote 1,68 este o inaltime foarte buna pentru varsta lui , daca avea 1,20 mai ziceam.
[quote]
Da valy dar eu nu vreau sa traiesc normal...!!Deci sunt clasa a9-a si am avut in acest an balul...am candidat la mister boboc,am luat mister pop...sy acum ma studiaza toate fetele din toate punctele de vedere(inaltime,aptitudine,aspect,imbracaminte,etc)!!cred ca daca as fi mai inalt mi s-ar rezolva majoritatea problemelor pe care le am!Nu stiu daca ma intelegeti sau nu!Sy apropo valy..acum daca am mers pe acest drum numai pot da inapoi,pur si simplu nu pot sa astept sa mi se dea ceea ce vreau fara sa fac nimic,doar asteptand..si pe deasupra nici nu sunt sigur ca mi se va da!!MS

Edited by fannokia, 22 January 2008 - 22:22.


#25
fannokia

fannokia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 18.01.2008
Offf....eram cat pe ce ...Am fost la farmacie cu gandul de a cumpara creatina sau glutamina,farmacista mi-a explicat clar ca ,creatina este pentru dezvoltarea musculaturii nici de cum pentru cresterea in inaltime..glutamina ar fI!Insa problema este urm:Dupa ce incetezi administrarea cu glutamina sau creatina DEVII UN SLABANOG.fara vlaga..!Sy am mai inteles k din potriva CREATINA stopeaza cresterea! Sy la glutamina e lafel????

#26
fannokia

fannokia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 18.01.2008
Fratilor vreau niste sfaturi bune nu niste vorbe aruncate-n vant!

#27
AndreiOM

AndreiOM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 23.09.2007

 fannokia, on Jan 23 2008, 00:41, said:

Fratilor vreau niste sfaturi bune nu niste vorbe aruncate-n vant!
Vezi că există și opțiunea de Edit, nu trebuie să scrii 2 post-uri pentru că ți-ai amintit tu ceva.
Observ că ești cam disperat. Să nu crezi că dacă iei vreo chestie d'aia sau dacă te duci la înot rezultatele se vor vedea peste noapte. Pentru că din postul acela în care ne spuneai că ai ieșit Mister Pop și că toate fetele sunt cu ochii pe tine și ție teamă că tu ești prea mic și te vor judeca, asta se înțelege. Procesul ăsta durează luni, ani de zile.

Și eu sunt prea înalt, am 1,93 și 80 de kg. Dacă aveam cu 10 kg mai mult eram mulțumit, dar deocamdată fac eforturi, mă duc la sală, iau proteine, poate o să cresc și eu. Însă mi-am scos de mult ideea din cap că voi vedea rezultatele peste noapte.

#28
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007

 fannokia, on Jan 22 2008, 22:10, said:

1.Da valy dar eu nu vreau sa traiesc normal.
2.cred ca daca as fi mai inalt mi s-ar rezolva majoritatea problemelor pe care le am
3.!Nu stiu daca ma intelegeti sau nu!
4.Sy apropo valy..acum daca am mers pe acest drum numai pot da inapoi,pur si simplu nu pot sa astept sa mi se dea ceea ce vreau fara sa fac nimic,doar asteptand..si pe deasupra nici nu sunt sigur ca mi se va da
Fannokia , cred ca raspunsurile pe care ti le-am dat sunt destul de pertinente..nu vorbe aruncate  in vant.
Vrei sa iei cine-stie-ce din farmacii si a 2-a zi sa te trezesti de 1.80 ?

1.Adica ?
2.Ce probleme iti face tie inaltimea ? (care este absolut normala).
3. Nu..nu te intelegem
4. Ce drum ? drumul cresterii in inaltime ?  :lol: asta se face natural.

Te-ai uitat la prea multe filme cu malaci si acum te visezi la fel ?

#29
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
omule, io am zis de arginina si glutamina, nu creatina. creatina e o substanat din muschi care este utilizata in momentul contractiei musculare. are un oarece rol energizant si iti da forta! nu te slabesti deloc daca iei numai ca daca vei lua creatina proasta vei retine apa in muschi(nu multa) pe care o vei elimina, atata tot. nu cresc sau scad muschii de la ea. ar mai fi multe de spus despre dar nimic de rau!
glutamina e alceva si o sa iti scriu poate mai pe seara, problema e ca nu la farmacie vei gasi asa ceva, la farmacie gasesti steroizi, astea sunt suplimente naturale si la gasesti pe la sali sau pe la magazinele de suplimente!
valy, alea nus rahaturi epntru ca nu au efecte adverse. poti foarte bine sa iei 2-3 cutii intr-o zi si nu ai mimic, numai ca nu are rost ca tot aat asimilezi si restul elimini.

Edited by geopsi, 23 January 2008 - 15:52.


#30
drushk

drushk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 13.11.2005

Quote

Da valy dar eu nu vreau sa traiesc normal...!!Deci sunt clasa a9-a si am avut in acest an balul...am candidat la mister boboc,am luat mister pop...sy acum ma studiaza toate fetele din toate punctele de vedere(inaltime,aptitudine,aspect,imbracaminte,etc)!!cred ca daca as fi mai inalt mi s-ar rezolva majoritatea problemelor pe care le am!Nu stiu daca ma intelegeti sau nu!Sy apropo valy..acum daca am mers pe acest drum numai pot da inapoi,pur si simplu nu pot sa astept sa mi se dea ceea ce vreau fara sa fac nimic,doar asteptand..si pe deasupra nici nu sunt sigur ca mi se va da!!MS

Să știi că fetele din ziua de azi caută și băieți care au ceva în cap, nu doar mușchi sau ce zici tu acolo. Iar după cum scrii tu pe aici, cred că ai alte probleme.

Mai bine stai liniștit și vezi alte preocupări decât înălțimea, mai ales la vârsta ta.

#31
fannokia

fannokia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 18.01.2008
1.Adica ?
2.Ce probleme iti face tie inaltimea ? (care este absolut normala).
3. Nu..nu te intelegem
4. Ce drum ? drumul cresterii in inaltime ?  :lol: asta se face natural.

Te-ai uitat la prea multe filme cu malaci si acum te visezi la fel ?
[quote]
mda:-? ..imi era teama ca nu o sa ma intelegeti!
1.Vreau sa traiesc viata din plin, sa fiu placut de fete ,sa ma laude lumea..etc..nu doar sa stau in casa si sa invat sau sa ma uita la tv!
2.Este man normala..dar nu si pentru mine..intelege-ma ca ma simt foarte prost cand ma uit de jos la cineva ..si acel cineva sa-mi fure toate femeile sau cand ma sarut cu o fata de la acelasi nive...e jenant...si ink un lucru ar mai fiii o multime!
3.imi pare rau
4.Deci m-am hotarat sa numai astept sa cresc de la sine si sa merg pe lumea medicamentelor,sport,vitamine etc !

Edited by fannokia, 23 January 2008 - 22:34.


#32
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007
Geo , stiu ca nu sunt rahaturi..am zis asta pentru ca pentu el sunt. La 15 ani ar fi mult mai bine sa dea acei bani pentru un suc cu o fata daca tot alearga atatia hormoni in el. in rest..de acord cu tine la ce ai zis.

 fannokia, on Jan 23 2008, 22:33, said:

4.Deci m-am hotarat sa numai astept sa cresc de la sine si sa merg pe  lumea medicamentelor,sport,vitamine etc !

Succes in lumea medicamentelor..de aici nu cred ca mai poti fi ajutat pe forum..un psiholog o poate face mult mai bine.

Ps : inaltimea nu este totul.

Edited by Valy1, 23 January 2008 - 23:21.


#33
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
pai degeabaa te hotarasti tu asa ca daca e vorba de medicamente e chiar foarte periculos. poti da in acromegalie, impotenta, insuficienta renala, poti avea probleme cu ficatul. iar inainte de asta trebuie sa iti faci un set de analize si sa discuti cu un medic care sa se priceapa pentru ca daca vei lua asa ceva(nu iti zic ce ca esti destul de stresat sa iei aiurea de la farmacie) dupa ce te opresti trebuie sa iei alte medicamente ca faci o faza de revenire.
inaltimea conteaza si daca e sa faci sport, sa iei suplimente,vitamine e una, dar ca sa iei medicamente ajungi......
si gandestete ca in istorie oamenii mici au facut lucruri mari!
oricum tu ar trebui mai bine sa te duci la un ortoped sa iti faci o radiografie la incheietura mainii sa vezi daca mai poti creste ca daca nu le chinui degeaba si dai banii aiurea!
oricum la scoala fetele se uita la astia micuti ca li se par dragalasi si le place sa ii pupe si poate gasesti una pt tine. oricum majoritatea fetelor nus mari deci nu ar fi problema!

#34
allah2

allah2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 06.12.2006
Tipu' asta avea impresia ca daca el posteaza si ne intreaba aici noi ii vom da imediat solutiile miraculoase care il vor face mai inalt peste noapte :lol:   :lol:  :lol:

#35
fannokia

fannokia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 18.01.2008

 allah2, on Jan 24 2008, 19:45, said:

Tipu' asta avea impresia ca daca el posteaza si ne intreaba aici noi ii vom da imediat solutiile miraculoase care il vor face mai inalt peste noapte :lol:   :lol:  :lol:
Forumul este una dintre solutiile la care am apelat!

#36
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006
nu dispera, eu la 15 ani aveam sub 160 cm din câte-mi mai aduc aminte. și acum am 183(după ultima măsurătoare)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate