Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Cu masina spre Bulgaria

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
4996 replies to this topic

#4717
Maskatu

Maskatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,235
  • Înscris: 30.05.2006
In teorie, bulgarii au de 2x mai multe autostrazi vs RO. Bulgaria este cam jumatate din RO dar are acam acelasi nr de km, deci....

#4718
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,771
  • Înscris: 25.01.2007
Are cineva idee cum mai e drumul de la Cernavodă spre dobromir?

#4719
piciul

piciul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 07.01.2007
Pana la Rasova am fost si este ok mai departe nu stiu, banuiesc ca vrei sa treci in Bulgaria curiozitatea ma face sa te intreb pe unde vrei sa treci in Bulgaria?

#4720
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,771
  • Înscris: 25.01.2007
Dobromir. O vama pustie, trec câteva mașini pe zi. E drept, când prind vameșii aia o masina, sunt asa de uimiti ca se întâmplă și la ei ceva, ca stai,nu se indura sa te lase sa pleci. Am stat, singur în vama, 15 minute la control.
Am fost anul trecut, câțiva km drum nou, restul vai și jale. Sa te uimească cât e de prost un drum, în tara drumurilor proaste, io zic ca e ceva.

#4721
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,809
  • Înscris: 22.12.2005
fost :) cu motorul:) beton

#4722
Music-Box

Music-Box

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,969
  • Înscris: 16.02.2017
Atentie la program 8.00-20.00.
Anu trecut prin toamna am trecut prin Lipnița (e tot punct vamal acolo in zona) se se uitat vamesii la mine ca la hoti.
M-au controlat riguros si m-au intrebat de ce am facut ocol de 40 km si nu am trecut la Ostrov in Bulgaria.
I-am trezit din somn ca erau cam șifonați.��


#4723
piciul

piciul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 07.01.2007

 slai, on 08 aprilie 2023 - 15:17, said:

Dobromir. O vama pustie, trec câteva mașini pe zi. E drept, când prind vameșii aia o masina, sunt asa de uimiti ca se întâmplă și la ei ceva, ca stai,nu se indura sa te lase sa pleci. Am stat, singur în vama, 15 minute la control.
Am fost anul trecut, câțiva km drum nou, restul vai și jale. Sa te uimească cât e de prost un drum, în tara drumurilor proaste, io zic ca e ceva.

Am avut o tresarire de moment pentru iesirea mea de Paste in Bulgaria sa folosesc una dintre cele 5 puncte de trecere din judetul Constanta dar cred ca este doar pierdere de timp,tot clasicul Giurgiu ramane.

#4724
kesarion111

kesarion111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,055
  • Înscris: 15.06.2009

 piciul, on 10 aprilie 2023 - 04:36, said:


Am avut o tresarire de moment pentru iesirea mea de Paste in Bulgaria sa folosesc una dintre cele 5 puncte de trecere din judetul Constanta dar cred ca este doar pierdere de timp,tot clasicul Giurgiu ramane.
Cica sunt si niste tuneluri Dobrogea-Cadrilater dar acum sunt pline cu miei.Sa nu nimeresti pe alea de Turcia, tot pentru oi.

#4725
radu90

radu90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 07.06.2005
Observ ca google Maps refuza categoric sa ma ruteze prin Constanta, pe A2, de frica podului de la Cernavodă care-i apare închis. Poimâine plecam spre Kavarna/Topola și as fi vrut sa ies pe la Vama Veche. Am înțeles ca totuși se circula…
Alta varianta ar fi s-o iau spre Călărași, trecut cu bacul, apoi Dobrich și gata, am ajuns. Asta fiind și cea mai scurta ruta, dar se pierde destul de mult cu bacul și vama bulgărească de la Silistra.

#4726
mihaistoian

mihaistoian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 580
  • Înscris: 02.11.2009

 radu90, on 10 aprilie 2023 - 18:31, said:

Observ ca google Maps refuza categoric sa ma ruteze prin Constanta, pe A2, de frica podului de la Cernavodă care-i apare închis. Poimâine plecam spre Kavarna/Topola și as fi vrut sa ies pe la Vama Veche. Am înțeles ca totuși se circula…
Alta varianta ar fi s-o iau spre Călărași, trecut cu bacul, apoi Dobrich și gata, am ajuns. Asta fiind și cea mai scurta ruta, dar se pierde destul de mult cu bacul și vama bulgărească de la Silistra.

Mai bine verifică site-ul CNAIR-ului
https://andnet.ro/dispecerat/
Circulația pe ambele poduri Fetești-Cernavodă este deviată pe câte o bandă și se circulă cu 40 km/h, dar se circulă nu este interzisă. Nu te baza doar pe Waze ori Google Maps, mai dau chix

#4727
Brainie

Brainie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,745
  • Înscris: 18.04.2007

 mihaistoian, on 10 aprilie 2023 - 19:31, said:

...i se circulă cu 40 km/h ...
vorba vine, cu 40 ...

Se circulă pe o bandă pe sens.

#4728
piciul

piciul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 07.01.2007

 kesarion111, on 10 aprilie 2023 - 18:15, said:

Cica sunt si niste tuneluri Dobrogea-Cadrilater dar acum sunt pline cu miei.Sa nu nimeresti pe alea de Turcia, tot pentru oi.

@kesarion111 esti un Vasile Alecsandri de sti ruta asta?Posted Image

Edited by piciul, 11 April 2023 - 04:01.


#4729
AdrianHH

AdrianHH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,363
  • Înscris: 23.04.2007

 mihaistoian, on 10 aprilie 2023 - 19:31, said:

Mai bine verifică site-ul CNAIR-ului
https://andnet.ro/dispecerat/
Circulația pe ambele poduri Fetești-Cernavodă este deviată pe câte o bandă și se circulă cu 40 km/h, dar se circulă nu este interzisă. Nu te baza doar pe Waze ori Google Maps, mai dau chix
Am fost week-endul celalalt(duminica) pe Buc-Cta. Pe waze mergea rutat ok, pe GM nu te lasa deloc, nici la dus nici la intors. Unii prieteni care au mers in aceeasi zi s-au luat dupa GM, au facut ceva plimbarica pana s-au prins ca nu mai erau in Kansas :)
In rest, traficul era foarte subtire, joy-ride.

#4730
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,840
  • Înscris: 16.04.2007
Noi am fost acum 3 saptamani si Gmaps te ruta pe la Cernavoda. Acum vad ca nu-ti mai da voie.
Poate le zice cineva celor de la Google ca portiunea respectiva nu e inchisa circulatiei.
Interesant este ca pe trafic live, iti arata ca e portocaliu in zona podurilor ( Borcea si Cernavoda ), adica se circula mai greu, iar in rest e verde.

Aceeasi situatie este si in zona Dedeman Pallady. Se circula doar pe o banda spre A2, dar Gmaps nu iti ruteaza pe acolo pentru ca e inchisa soseaua. Posted Image

In schimb Waze nu are niciuna din cele 2 probleme de trafic.

 Brainie, on 10 aprilie 2023 - 21:06, said:

vorba vine, cu 40 ...

Se circulă pe o bandă pe sens.
Se circula cu 40 - 50 km/h in perioada asta.

#4731
mihaistoian

mihaistoian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 580
  • Înscris: 02.11.2009
,,Restricţiile de circulaţie pe podul peste Dunăre de la Cernavodă au fost ridicate, miercuri, a anunțat Centrul Infotrafic al Poliției Române.”
https://www.hotnews....uni-lucrari.htm

#4732
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,840
  • Înscris: 16.04.2007
Poate le spune cineva si celor de la GMaps.
Bucuresti - Constanta ei ruteaza tot prin Giurgeni Posted Image

Pe vremuri Hotnews erau un site profi.
" Conform sursei citate, restricțiile pe podul de la Cernavodă de pe autostrada A2 București – Constanța, între kilometrii 156 - 161, au fost ridicate la ora 12.00 " Posted Image

Edited by cristiany, 12 April 2023 - 16:39.


#4733
AdrianHH

AdrianHH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,363
  • Înscris: 23.04.2007

 mihaistoian, on 04 martie 2023 - 22:46, said:

Hm, surprinzător cât de rău figurează traseul Ruse-Razgrad-Șumen, anul trecut la sfârșitul lunii august era bun!
Ceva update-uri? Razgrad-Shumen mai ales...

#4734
piciul

piciul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 07.01.2007
Din punctul meu de vedere drum rau,peticit,unde nu este pericit parca este macinat indiferent de ce anvelope ai pe masina tot rontaie pe asfaltul asta pana la Sumen,de la Șumen mam urcat pe autostrada spre Varna si nici aici nu pot spune ca este ok,banda a doua ceva mai buna
La Giurgiu am ajuns fix la ora 6.25 si la 6.50 eram scapat de vama,coada la vama bulgara de pe pod .
Paste fericit va doresc!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate