Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Radiatoare/Calorifere Aluminiu, oţel, fontă, electrice

- - - - -
  • Please log in to reply
3985 replies to this topic

#181
LED

LED

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 10.04.2006
V&N, Korado sau DeLonghi? Diferentele de pret intre ele sunt relativ mici. Instalatorul mi-a recomandat Korado - numai cu ele lucreaza. Astept si o lista de preturi de la el.

Eu am luat preturi de pe diferite site-uri, stiti vreun distribuitor mai ieftin?

#182
radurfg

radurfg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 30.06.2007
Salut,
Am si eu o intrebare: Ca marci de calorifere de fonta imi recomandati?
Dupa ce am citit topicul, am vazut ca sunt recomandate numai marci pt caloriferele de al sau de otel.
Eu vreau sa imi schimb caloriferele vechi de tabla/otel cu unele de fonta, asa ca m-ar interesa cateva marci si distribuitori (eventual imi spuneti pe  pm!)
spor,
radu

#183
CatalinSTOIC

CatalinSTOIC

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 71
  • Înscris: 10.10.2007
Salutare,

Ce marci de calorifere de  AL imi recomandati? Incalzirea este prin termoficare.

Mersi!

#184
caldut

caldut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,034
  • Înscris: 21.09.2007

View PostCatalinSTOIC, on Sep 16 2008, 10:45, said:

Salutare,

Ce marci de calorifere de  AL imi recomandati? Incalzirea este prin termoficare.

Mersi!

nu prea se bat multi producatori de marca,la capitolul Al.dar as recomanda Ferroli,ptr. ca ai garantie mare la ele,iar daca un element se duce,are cine sa vina sa ti-l inlocuiasca.

#185
CatalinSTOIC

CatalinSTOIC

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 71
  • Înscris: 10.10.2007

View Postcaldut, on Sep 16 2008, 13:03, said:

nu prea se bat multi producatori de marca,la capitolul Al.dar as recomanda Ferroli,ptr. ca ai garantie mare la ele,iar daca un element se duce,are cine sa vina sa ti-l inlocuiasca.

Tot la FERROLI ma gandeam si eu initial.

Am vazut ca a scris cineva si de FARAL... dar din ce am cautat pe net, numai la Universal Ambient am gasit... care nu are punt de desfacere in Bucuresti (sau nu stiu eu). De marca asta ce stiti?

Mersi!

#186
caldut

caldut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,034
  • Înscris: 21.09.2007

View PostCatalinSTOIC, on Sep 16 2008, 12:43, said:

Tot la FERROLI ma gandeam si eu initial.

Am vazut ca a scris cineva si de FARAL... dar din ce am cautat pe net, numai la Universal Ambient am gasit... care nu are punt de desfacere in Bucuresti (sau nu stiu eu). De marca asta ce stiti?

Mersi!

chiar nu stiu nimic....dar 15 ani garantie la Ferroli nu sint de ajuns ?

#187
CatalinSTOIC

CatalinSTOIC

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 71
  • Înscris: 10.10.2007

View Postcaldut, on Sep 16 2008, 14:51, said:

chiar nu stiu nimic....dar 15 ani garantie la Ferroli nu sint de ajuns ?


Ce magazine imi recomandati? In afara de Romstal si hypermarketurile cunoscute nu mai stiu alte locatii pt k nu m-a interesat pana acum. Am mai gasit ceva magazine la distribuitorii firmei Ferroli dar mi se par "chioscuri" de colt de strada dupa denumire. :) Stiti vreun magazin mai mare care sa aibe si calorifere Ferroli ? Ma gandesc ca un magazin mai mare nu-si pune adaosuri exagerate.


Mersi!

#188
caldut

caldut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,034
  • Înscris: 21.09.2007

View PostCatalinSTOIC, on Sep 18 2008, 19:46, said:

Ce magazine imi recomandati? In afara de Romstal si hypermarketurile cunoscute nu mai stiu alte locatii pt k nu m-a interesat pana acum. Am mai gasit ceva magazine la distribuitorii firmei Ferroli dar mi se par "chioscuri" de colt de strada dupa denumire. :) Stiti vreun magazin mai mare care sa aibe si calorifere Ferroli ? Ma gandesc ca un magazin mai mare nu-si pune adaosuri exagerate.


Mersi!

plec de la presupunerea ca esti bucurestean(mama lui de sistem centralizat made in RO)...iar eu bacauan,imi pare rau,nu stiu.poate intervine careva de prin zona sa-ti raspunda.

#189
hanako

hanako

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 29.12.2006
tocmai am comandat 6 bucati de v&n online, de unde am luat si centrala acum cateva luni. cu transport cu tot (100 RON), am un pret total cu 6 milioane mai mic de la firma cu petentii din bucuesti care (chipurile) imi facuse si discount de 10%.

apropo de postul lui Catalin de mai sus, am cautat fara succes magazine 'mari' care sa vanda Ferroli inainte de a ma reorienta. Si nu imi pae rau - avand centrala in condensatie si o reala nevoie de supradimensionare a suprafetei radiante, am cautat putere cat mai mare la dimensiuni cat mai mici, iar v&n stau mai bine in ceea ce priveste puterea la aceleasi dimensiuni, comparativ cu ferroli.

Edited by hanako, 18 September 2008 - 21:02.


#190
caldut

caldut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,034
  • Înscris: 21.09.2007

View Posthanako, on Sep 18 2008, 19:58, said:

tocmai am comandat 6 bucati de v&n online, de unde am luat si centrala acum cateva luni. cu transport cu tot (100 RON), am un pret total cu 6 milioane mai mic de la firma cu petentii din bucuesti care (chipurile) imi facuse si discount de 10%.

hello,Hanako....si eu cred ca tot asta e cel mai bine,doar ca tre' sa stii sa dai cautare cum trebuie,altfel iti trece de toate.si eu am vazut pe net,undeva la vreo 40 lei/element.....Clan N,parca,de 600 inaltime.

#191
DDuras

DDuras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,528
  • Înscris: 23.11.2006

View Posthanako, on Sep 18 2008, 21:58, said:

tocmai am comandat 6 bucati de v&n online, de unde am luat si centrala acum cateva luni. cu transport cu tot (100 RON), am un pret total cu 6 milioane mai mic de la firma cu petentii din bucuesti care (chipurile) imi facuse si discount de 10%.

apropo de postul lui Catalin de mai sus, am cautat fara succes magazine 'mari' care sa vanda Ferroli inainte de a ma reorienta. Si nu imi pae rau - avand centrala in condensatie si o reala nevoie de supradimensionare a suprafetei radiante, am cautat putere cat mai mare la dimensiuni cat mai mici, iar v&n stau mai bine in ceea ce priveste puterea la aceleasi dimensiuni, comparativ cu ferroli.


Am vazut si eu V&N pe site la Black Sea; da' am vazut o multime de modele pe aceleasi dimensiuni. Probabil e vorba de puteri diferite pe aceiasi dimensiune? erau din ce in ce mai late; sunt nitel nedumerit  + Aveti idee ce preturi practica B.S. ? ca pe site nu erau trecute.

#192
alegros

alegros

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 29.05.2006

View PostDDuras, on Sep 19 2008, 15:37, said:

Am vazut si eu V&N pe site la Black Sea; da' am vazut o multime de modele pe aceleasi dimensiuni. Probabil e vorba de puteri diferite pe aceiasi dimensiune? erau din ce in ce mai late; sunt nitel nedumerit  + Aveti idee ce preturi practica B.S. ? ca pe site nu erau trecute.
Destul de mari comparativ cu altii...eu tocmai am comandat 20 de buc in formatul 33 de la un mag online cu preturi cam cu 300k mai mic dar se pare ca de luni maresc preturil...deh a venit toamna si cererea s-a marit...

#193
rdragomir

rdragomir

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 03.06.2007

View Postradurfg, on Sep 14 2008, 17:04, said:

Salut,
Am si eu o intrebare: Ca marci de calorifere de fonta imi recomandati?
Dupa ce am citit topicul, am vazut ca sunt recomandate numai marci pt caloriferele de al sau de otel.
Eu vreau sa imi schimb caloriferele vechi de tabla/otel cu unele de fonta, asa ca m-ar interesa cateva marci si distribuitori (eventual imi spuneti pe  pm!)
spor,
radu

Bravo! N-ai sa regreti. Eu nu stiu nici o marca de calorifere de fonta, desi mi-am pus si eu de astea ;) Pur si simplu am luat ce-am gasit. Nu stiu ce vad unii urat la ele, mie mi se par de 1000 de ori mai frumoase ca cele de tabla. Iar despre vopsit, cica ar fi niste vopsea mai speciala, rezistenta la temperaturi mai inalte, dar deasemenea, nu cunosc marci, eu nu le-am vopsit pt. ca nevasta-mea a zis ca ei ii plac foarte mult asa (arata cam "antichizat" B) )

#194
hanako

hanako

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 29.12.2006
m-am bucurat degeaba - nu am reusit sa confirm comanda pentru radiatoarele cu inaltime de 900.
Toata lumea e bucuroasa sa iti ofere ce are in stoc, nicidecum sa isi miste fundul sa iti caute ceva atipic. ma rog, in masura in care radiatoarele cu inaltimea de 900 sunt ceva atipic.
any ideas?

#195
hanako

hanako

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 29.12.2006
am reusit pana la urma sa comand online delonghi, din alta parte. sub nici o forma nu am putut gasi 22x900x1800, asa ca m-am orientat la 33x600x1400. mi s-a promis o livrare in doua zile. nu reusesc sa gasesc radiator port-prosop pentru o baie de 8mp si centrala in condensatie, mi s-a spus ca nici cel mai mare nu face fata.

#196
cipaul

cipaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,158
  • Înscris: 15.10.2006

View Posthanako, on Sep 24 2008, 19:40, said:

Nu reusesc sa gasesc radiator port-prosop pentru o baie de 8mp si centrala in condensatie, mi s-a spus ca nici cel mai mare nu face fata.

Nu cred ca poti gasi asa ceva.
Poti sa pui in schimb un radiator normal si inca unul portprosop.

#197
caldut

caldut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,034
  • Înscris: 21.09.2007

View Posthanako, on Sep 24 2008, 17:40, said:

am reusit pana la urma sa comand online delonghi, din alta parte. sub nici o forma nu am putut gasi 22x900x1800, asa ca m-am orientat la 33x600x1400. mi s-a promis o livrare in doua zile. nu reusesc sa gasesc radiator port-prosop pentru o baie de 8mp si centrala in condensatie, mi s-a spus ca nici cel mai mare nu face fata.

ai putea incerca la un dealer Viessmann,ptr. ca la ei, cele port-prosop pot fi dotate suplimentar cu o rezistenta electrica....si cred ca ar merge atit ag. termic  cit si rezistenta, totodata, de ce nu ?

dar trebuie vazut cum ai priza prin apropiere,ptr. a nu intinde matze pe acolo.

#198
caldut

caldut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,034
  • Înscris: 21.09.2007
uite,cica si seria Alpha de la Vogel,au rezistenta electrica.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate