Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

Zapp lanseaza Z110

- - - - -
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#19
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
din ce am inteles eu din cei aproape 2 ani de S200, wide telecom face s200 (wcx 150), synerteku' se ocupa cu distributia (si  redenumirea lui in s200 :D )

feriti-va de telefonul asta :D

#20
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 18.05.2003
asa ma gandeam si eu

#21
cris`

cris`

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 26.10.2002
L-am butonat azi prin agentie. Ce e curios la el este ca in spate are loc pentru SIM. Nu am avut o cartela la mine sa incerc daca intra in vreo retea GSM dar banuiesc ca nu merge. In rest e dragut,usor si are meniurile asemanatoare cu S200, cred mai mult ca sigur ca e facut de Synertek. Carcasa din spate mi se parea mie sau era metalica ?!? Ca dimensiuni e un piculetz mai mare decat Z710.

#22
Stegal

Stegal

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,285
  • Înscris: 13.05.2004
s-ar putea sa se introduca si simu ala special pt cdma (nu mai stiu cum se cheama) si deasemenea sectiunea de prepay la Zapp

#23
[PhLoW]

[PhLoW]

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 26.04.2004
M-am jucat shi eu cu el... shi e dragutz... pacat ca nu are tonuri polifonice, in rest e dragutz! Am observat shi eu lacasul de SIM de pe telefon, ma intreb pentru ce o fi oare?! Faza si mai bizara e ca nicaieri nu scrie ca are lacas de sim, m-am uitat pe manualul de instructiuni, m-am uitat pe informarea de la zapp... nimik... ciudat! Atasez niste poze sa vedeti shi voi... (scuze pt calitate dar am scanat telefonul  :)  )

Attached Files



#24
cris`

cris`

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 26.10.2002
Nu are nimeni un sim sa bage in el sa vada daca scrie orange sau conecs?
:D Io stiam ca vor apare telefoane de la zapp cu sim dar stiam numai de z510i, iar simul va fi  doar pentru roaming. Ma intreb daca viitoarele telefoane inclusiv 315PTT daca va avea sim...

#25
cris`

cris`

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 26.10.2002
1200 de puncte va costa la upgrate

#26
Stegal

Stegal

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,285
  • Înscris: 13.05.2004
adevevarul e ca ii cam aiurea telu dar in comparatie cu h150 ii super fain. la pret ii cam scump asta-i adevaru 39 usd pt abonamentele care au posibilitatea tot poporul ii destul de scump. daca era 29 ca sa nu zic 19 era destul de acceptabil pretul!!!

#27
Stegal

Stegal

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,285
  • Înscris: 13.05.2004
si inca ceva .... daca nu se pun serios pe treaba baietii sa introduca mai vreo 2-3 teluri anu asta se vor cam INFUNDA din pacate!!!

#28
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,480
  • Înscris: 30.08.2003
Telefon pentru incepatori: telefon pentru cei care vor sa telefoneze numai si nu au exigente. Tu nu ai auzit niciodata despre categorizarea telefoanelor? Daca nu hai ca te ajut(categorizarea este aceptata de toata lumea si nu este ceva inventat de mine...):
Telefoane Entry-Level(sau de incepatori cum se zice pe la noi): telefoane fara functii extra, recomandat pentru cei care nu vor altceva decat sa telefoneze si sa scrie SMS, aici tine Z110 dupa parerea mea
Telefoane Mid-Range(cele mai raspandite): telefoane cu cunostinte de baze, care oferta si servicii extra fata de telefoane entry-level, aici vine Z510, in GSM aici apar primele ecrane color si JAVA ...
Telefoane business: cu functii extra, mai multe tipuri de transmisii de date, functiii complexe de calendar si termen de sarcini etc.
Telefoane Multimedia: cu camera foto, player mp3, sunete polifonice peste 40 de sunete etc ...

Deci se poate compara cu masini si motociclete cum zici tu. Z110 ar venii ca o dacie in lumea mobilelor ... Si cine nu are nevoie de mai mult sa cumpara un telefon entry super ieftin. Eu personal o sa-mi cumpar in curand un Motorola E398 pentru ca eu as dorii un ecran color de rezolutie mare, player mp3, bluetooth, memorie sanjabila etc. Deci un om cumpara un telefon pentru ceea ce are nevoie. Eu nu vrea numai sa telefonez de pe mobil ...




Quote

Originally posted by zahei
fa-ma sa inteleg ce inseamna un telefon pentru incepatori. un telefon e ca o masina sau o motocicleta? trebuie sa-ti iei unul mai simplu ca sa nu te omoare? trebuie sa iti iei un telefon mai sarac in optiuni ca sa inveti sa vorbesti la el si sa fii mai apoi pregatit sa vorbesti la un telefon mai complicat?

un telefon e doar un nenorocit de telefon. :ciocan:


#29
[PhLoW]

[PhLoW]

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 26.04.2004

Quote

la pret ii cam scump asta-i adevaru 39 usd pt abonamentele care au posibilitatea tot poporul ii destul de scump. daca era 29 ca sa nu zic 19 era destul de acceptabil pretul!!!

Nu te supara dar mie nu mi se pare deloc scump... shi sa shtii ca e shi 29 USD dar la abonamentele de la Z120 in sus inclusiv Z Online. Deci nu e scump deloc.... doar nu il vroiai gratis...

#30
Colonelu'

Colonelu'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 05.12.2003

Quote

Originally posted by MrMxyzptlk
din surse sigure stiu ca testele cu Brew pt. Z510 au esuat, pentru ca unele aplicatii se incarcau in chiar 3 minute ...)

sursele tale "sigure" se insala, mie imi merge brew-ul pe z510 de n-are aer, si asa a mers de cand l-am instalat, nu a dat rateuri niciodata.

cat despre "sim" - terminati cu presupunerile si nu va mai chinuiti cu cartele geseme ca nu are sens ...
apropo, toate telefoanele au suport pt "sim", chiar si h-urile ... dar se comercializeaza cu alta "imbracaminte"

#31
[PhLoW]

[PhLoW]

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 26.04.2004

Quote

Originally posted by Colonelu'
sursele tale "sigure" se insala, mie imi merge brew-ul pe z510 de n-are aer, si asa a mers de cand l-am instalat, nu a dat rateuri niciodata.

cat despre "sim" - terminati cu presupunerile si nu va mai chinuiti cu cartele geseme ca nu are sens ...
apropo, toate telefoanele au suport pt "sim", chiar si h-urile ... dar se comercializeaza cu alta "imbracaminte"


Tu ai brew pe z510?!? Esti tare! Atunci cum se face ca am vb cu mai multa lume din zapp shi nici makar nu shtiau de brew pe z510. Am vb cu cineva din Zapp care are o functie destul de importanta shi mi-a zis ca testele pt z510 cu brew au cam eshuat! Shi cica se gandesc bine daca sa lanseze sau nu brew pe z510 mai ales ca telu e shi de kkt!

AAA, shi daca toate telefoanele de la zapp au suport pentru sim dar au fost imbracate asta micu` de ce nu a fost imbracat? Shi intrebarea cea mai tare: DE CE AU SUPORT DE SIM DACA CDMA E FARA SIM??

Think about it...

#32
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003

Quote

Originally posted by Colonelu'
sursele tale "sigure" se insala, mie imi merge brew-ul pe z510 de n-are aer, si asa a mers de cand l-am instalat, nu a dat rateuri niciodata.

cat despre "sim" - terminati cu presupunerile si nu va mai chinuiti cu cartele geseme ca nu are sens ...
apropo, toate telefoanele au suport pt "sim", chiar si h-urile ... dar se comercializeaza cu alta "imbracaminte"

heh .. acuma ii vezi pe toti cu shurubelnitza in H100 ...

#33
cris`

cris`

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 26.10.2002
Daca merge bine brew de ce nu-l lanseaza pe 510? sunt o gramada de useri care ar vrea sa intre pe net sau sa-si citeasca e-mailul de pe el. E in dezavantajul zapp-ului daca se tot mocaie cu lansarea.

#34
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
daca vor net au o solutie. upgrade la Z710.

#35
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,144
  • Înscris: 05.12.2002
nu-i asa? mai ales aia care au facut upgrade la z510 si carora li s-a promis ca "Cel tarziu la inceputul lunii ianuarie" vor avea browser pe terminal (ianuarie 2004, sa nu existe discutii)

#36
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 18.05.2003

Quote

Originally posted by ro-tunning
daca vor net au o solutie. upgrade la Z710.


Asa crezi tu. Z710i nu e disponibil decat pentru conectari noi.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate