Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Cartierul Latin

- - - - -
  • Please log in to reply
2094 replies to this topic

Poll: Chestionar exclusiv pt. locatari (326 member(s) have cast votes)

Sunteti multumiti de Cartierul Latin

  1. DA, este placut (67 votes [20.55%])

    Percentage of vote: 20.55%

  2. Nu chiar, ma asteptam sa fie mai bine (29 votes [8.90%])

    Percentage of vote: 8.90%

  3. NU, am facut o greseala si regret (63 votes [19.33%])

    Percentage of vote: 19.33%

  4. nu ma intereseaza, vreau sa vad ce au votat locatarii (167 votes [51.23%])

    Percentage of vote: 51.23%

Sunteti multumiti de vecini?!

  1. Sunt OK, majoritatea de treaba (64 votes [19.63%])

    Percentage of vote: 19.63%

  2. Nu-mi dau seama, nu prea interactionez cu ei (49 votes [15.03%])

    Percentage of vote: 15.03%

  3. NU, nu-mi plac vecinii (47 votes [14.42%])

    Percentage of vote: 14.42%

  4. nu ma intereseaza, vreau sa vad ce au votat locatarii (166 votes [50.92%])

    Percentage of vote: 50.92%

Din legendele urbane, neajunsuri

  1. Zona este aglomerata, acces greoi (48 votes [14.72%])

    Percentage of vote: 14.72%

  2. Zona cam periferica, destul de izolata (58 votes [17.79%])

    Percentage of vote: 17.79%

  3. Lipsa parcurilor si a utilitatilor urbane se simte in traiul zilnic (49 votes [15.03%])

    Percentage of vote: 15.03%

  4. nu ma intereseaza, vreau sa vad ce au votat locatarii (171 votes [52.45%])

    Percentage of vote: 52.45%

Vote Guests cannot vote

#2053
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
De fapt conteaza.Una e sa ai un vecin care da muzica tare zilnic,la orice ora din zi si din noapte si alta e sa fie rar vreo petrecere din asta galagiosa,vreo aniversare,vreun eveniment.Nu inteleg ce legatura are nivelul de educatie cu faptul ca e ziua nevestei de exemplu si dai o petrecere si e muzica mai tare?!?

#2054
trance77

trance77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 18.08.2008
Pentru aniversari exista terase,restaurante ,bodega,(bombe) unde se poate merge. Sunt oameni care au copii mici,sau vin de la serviciu si sunt obositi.
Bloc nou, diverse ,,specimene" care de exemplu asculta pana la ora 01/30 si manele.
Dar este o vorba: Vecinii nu ii alegi tu,ci ei pe tine.

Edited by trance77, 12 March 2017 - 11:46.


#2055
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,835
  • Înscris: 01.11.2005

View Posttrance77, on 12 martie 2017 - 11:45, said:

Dar este o vorba: Vecinii nu ii alegi tu,ci ei pe tine.
...si vice-versa. Depinde din care punct de vedere privesti lucrurile. La randul tau si tu esti vecinul altuia, deci si tu poti alege.

#2056
nni2011

nni2011

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 28.10.2011
in D3 cred ca s au adunat toti cretini.A inceput alt party cu urlete si muzica la maxim.Vai de capul alota care au de platit 30 ani la banca..

#2057
pink-beetle

pink-beetle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 13.07.2015
Luati de cititi! https://www.zoso.ro/...ndecat-prostie/ Posted Image

#2058
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
Si eu care credeam ca e ceva legat de calitatea constructiilor sau spune cineva ceva interesant despre aceasta zona rezidentiala. Ah, e trafic? Wow! Individul ala a descoperit America.
Oare cat face din Drmul Taberei, pana in Titan? Sau din Militari, pana in Pantelion? Sau din la Pajura, pana la Republica?

#2059
Miqtza

Miqtza

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 09.02.2017
Hello,

Eu inca nu m-am hotarat la apartament/zona insa ar trebui sa ma grabesc din cauza fondurilor. Cautand vreo 2 zile incontinuu am gasit foarte multe anunturi de vanzare din aceasta zona, direct de la proprietari, chiar mobilate...voi suna sa intreb, poate dau peste cineva amabil si imi spune motivul real pentru care il vinde; oricum nu voi cumpara un apartament deja mobilat deci nu sunt un potential client :P

M-as bucura daca si printre voi exista persoane care isi vand apartamentul si imi poate spune si mie daca exista motive legate de constructie etc.

Multumesc anticipat!

#2060
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
Nu vreau sa-ti tai elanul, dar crezi ca va fi cineva sa-ti spuna "stii, il vand pentru ca termopanels sunt proaste. Sau pentru ca mi s-au crapat peretii. sau pentru ca tensiunea curentului oscileaza si mi se ard electrocasnicele. Sau pentru ca presiunea la apa e slaba, iar apa oricum e murada." Si sunt doar cateva motive pentru care sa vinzi. Bine, nu zic ca toata lumea vinde pentru ca a patit ceva nasol. Poate au o matusa Tamara si le da niste bani si vor sa-si cumpere ceva mai mare sau o casa. Sau poate vor sa plece din tara. Ideea e ca nu trebuie sa te astepti sa-ti spuna ca apartamentul pe care il vand, are probleme. E un pic ciiudat... mai ales la noi. :)

#2061
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View PostGroh, on 12 martie 2017 - 11:37, said:

De fapt conteaza.Una e sa ai un vecin care da muzica tare zilnic,la orice ora din zi si din noapte si alta e sa fie rar vreo petrecere din asta galagiosa,vreo aniversare,vreun eveniment.Nu inteleg ce legatura are nivelul de educatie cu faptul ca e ziua nevestei de exemplu si dai o petrecere si e muzica mai tare?!?
Pai eu cred ca un academician nu da muzica tare chiar daca-i ziua de nastere a nevestei sau ii naste pisica.....Poti serba pe cineva si cu muzica la un volum decent fara sa deranjezi vecinii....Si la urma urmei nu cred ca cineva dar asculta sa zicem Aida de Verdi la volum maxim.....
E adevarat ca dupa cateva pahare de tuica auzul scade , oarecum direct proportional cu numarul de pahare, si volumul la magnetofon trebuie marit....

Edited by Clovis, 25 March 2017 - 21:19.


#2062
Mirelax

Mirelax

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 04.05.2004

View PostMiqtza, on 25 martie 2017 - 17:34, said:

Hello,

Eu inca nu m-am hotarat la apartament/zona insa ar trebui sa ma grabesc din cauza fondurilor. Cautand vreo 2 zile incontinuu am gasit foarte multe anunturi de vanzare din aceasta zona, direct de la proprietari, chiar mobilate...voi suna sa intreb, poate dau peste cineva amabil si imi spune motivul real pentru care il vinde; oricum nu voi cumpara un apartament deja mobilat deci nu sunt un potential client Posted Image

M-as bucura daca si printre voi exista persoane care isi vand apartamentul si imi poate spune si mie daca exista motive legate de constructie etc.

Multumesc anticipat!


Salut, stau in Cartierul Latin, nu am apartament de vanzare, nu sunt agent asadar pot sa-ti spun cate ceva. Principalul motiv pentru care se pleaca este infrastructura proasta, parerea mea. Ca sa pleci din Cartierul Latin pana la Tricodava faci aprox. 45 minute dimineata/seara- daca nu ai masina si iei autobuzul chiar si mai mult (noi rupem masinile pe orice scurtatura posibila). Haos total. Aglomerat si dimineata si la pranz si seara. Aici fara masina esti intr-adevar izolat. Referitor la constructii sunt 2 variante- dezvoltatorul initial Victor Stoiculescu a construit pana in 2008 cand a intrat in probleme financiare, celalalt Gabriel Lupulescu, a preluat stafeta de atunci si pana acum pe repede inainte, bloc langa bloc, uneori fara spatii intre ele....Eu am achizitionat de la primul si in afara faptului ca termopanele erau varza nefiind reglate deloc si cateva detalii minore nu am avut probleme. La celalalt nu stiu sa-ti zic prea multe. Oricum blocurile lui S. nu au necesitat renovare pana acum, se tin bine, pe celelalte le-am mai vazut in revizii. Ca si finisaje, blocurile/apartamentele lui S sunt mai slabe decat ale lui L in sensul ca acesta din urma pune accent pe briz briz finisajul final, nu stiu insa dpdv tehnic. Pe de alta parte sunt zvonuri ca in blocurile lui L se aude prin pereti. Cel mai bine vii si intrebi lumea la fata locului cat de rau/bine li se pare. Nu vad de ce nu te-ar sfatui. Intr-adevar acum as pune accent pe locatie. Cat mai spre Valea Oltului macar. Dupa cativa ani incep sa te lase nervii!  Posted Image

#2063
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2009

View Postnni2011, on 12 martie 2017 - 19:33, said:

in D3 cred ca s au adunat toti cretini.A inceput alt party cu urlete si muzica la maxim.Vai de capul alota care au de platit 30 ani la banca..

Exista un nr de telefon: 112
FACE MINUNI !!! Posted Image

#2064
viorelilisoi

viorelilisoi

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.10.2018
Cumpăr loc de parcare în Cartierul Latin 0770376997

#2065
vacantamijlocie

vacantamijlocie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,803
  • Înscris: 13.08.2008

View PostMiqtza, on 25 martie 2017 - 17:34, said:

Hello,

Eu inca nu m-am hotarat la apartament/zona insa ar trebui sa ma grabesc din cauza fondurilor. Cautand vreo 2 zile incontinuu am gasit foarte multe anunturi de vanzare din aceasta zona, direct de la proprietari, chiar mobilate...voi suna sa intreb, poate dau peste cineva amabil si imi spune motivul real pentru care il vinde; oricum nu voi cumpara un apartament deja mobilat deci nu sunt un potential client Posted Image

M-as bucura daca si printre voi exista persoane care isi vand apartamentul si imi poate spune si mie daca exista motive legate de constructie etc.

Multumesc anticipat!
Ai cumparat ? Ai aflat motivele de vanzare ?

#2066
alexandrupope

alexandrupope

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,053
  • Înscris: 21.08.2018

View Postvacantamijlocie, on 30 octombrie 2018 - 13:24, said:


Ai cumparat ? Ai aflat motivele de vanzare ?

Ești bolnav? Vrei un răspuns la un post din 2017?

#2067
vacantamijlocie

vacantamijlocie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,803
  • Înscris: 13.08.2008

View Postalexandrupope, on 30 octombrie 2018 - 23:21, said:

Ești bolnav? Vrei un răspuns la un post din 2017?
Nu sunt bolnav.
Care e problema ta ?

Edited by vacantamijlocie, 31 October 2018 - 05:42.


#2068
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,547
  • Înscris: 09.09.2017

View Postvacantamijlocie, on 30 octombrie 2018 - 13:24, said:

Ai cumparat ? Ai aflat motivele de vanzare ?
Userul nu a mai intrat pe forum din februarie 2018, putin probabil sa primesti raspuns.
Esti interesat sa cumperi in Prelungirea Ghencea?

#2069
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,547
  • Înscris: 09.09.2017
https://m.adevarul.r...5f44/index.html

Va largeste Firea prelungirea vietii.

Cat timp va dura, doar Scaraotchi stie.

#2070
marinescu_ion

marinescu_ion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 09.01.2019
Așteaptă să se plătească despădubirile alea mai întâi și să le convină la ăia expropiați ce sume vor primi și cât de mari vor fi. E cale lungă până să le dărâme casele ălora și scumpă.

Edited by marinescuMembruAnonim, 11 January 2019 - 18:13.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate