Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Cartierul Latin

- - - - -
  • Please log in to reply
2094 replies to this topic

Poll: Chestionar exclusiv pt. locatari (326 member(s) have cast votes)

Sunteti multumiti de Cartierul Latin

  1. DA, este placut (67 votes [20.55%])

    Percentage of vote: 20.55%

  2. Nu chiar, ma asteptam sa fie mai bine (29 votes [8.90%])

    Percentage of vote: 8.90%

  3. NU, am facut o greseala si regret (63 votes [19.33%])

    Percentage of vote: 19.33%

  4. nu ma intereseaza, vreau sa vad ce au votat locatarii (167 votes [51.23%])

    Percentage of vote: 51.23%

Sunteti multumiti de vecini?!

  1. Sunt OK, majoritatea de treaba (64 votes [19.63%])

    Percentage of vote: 19.63%

  2. Nu-mi dau seama, nu prea interactionez cu ei (49 votes [15.03%])

    Percentage of vote: 15.03%

  3. NU, nu-mi plac vecinii (47 votes [14.42%])

    Percentage of vote: 14.42%

  4. nu ma intereseaza, vreau sa vad ce au votat locatarii (166 votes [50.92%])

    Percentage of vote: 50.92%

Din legendele urbane, neajunsuri

  1. Zona este aglomerata, acces greoi (48 votes [14.72%])

    Percentage of vote: 14.72%

  2. Zona cam periferica, destul de izolata (58 votes [17.79%])

    Percentage of vote: 17.79%

  3. Lipsa parcurilor si a utilitatilor urbane se simte in traiul zilnic (49 votes [15.03%])

    Percentage of vote: 15.03%

  4. nu ma intereseaza, vreau sa vad ce au votat locatarii (171 votes [52.45%])

    Percentage of vote: 52.45%

Vote Guests cannot vote

#1
cristeageo

cristeageo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 17.01.2008
Anul trecut in decembrie am dat si eu avansul pentru un apartament in Cartierul Latin in blocul C.Deja 2 blocuri erau terminate si exact in perioada aceea se faceau si contractele de v-c pentru ele.S-a mutat cineva pana acum si daca da poate sa scrie niste impresii. Cum sunt finisajele ce probleme au intampinat;
sau daca mai sunt altii care au dat avansul si au mai trecut pe acolo sa zica la ce stadiu au mai ajuns cu constructia..cam ce se discuta si pe la alte ansamble rezidentiale. Am vazut ca a mai fost un topic si chiar daca acolo au fost probleme rog moderatorii sa nu mai inchida topicul si userii sa pastreze un ton civilizat al discutiei.

Edited by gugutata, 13 October 2009 - 09:04.


#2
miky198

miky198

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 25.11.2007

View Postcristeageo, on Jan 17 2008, 03:31, said:

Anul trecut in decembrie am dat si eu avansul pentru un apartament in Cartierul Latin in blocul C.Deja 2 blocuri erau terminate si exact in perioada aceea se faceau si contractele de v-c pentru ele.S-a mutat cineva pana acum si daca da poate sa scrie niste impresii. Cum sunt finisajele ce probleme au intampinat;
sau daca mai sunt altii care au dat avansul si au mai trecut pe acolo sa zica la ce stadiu au mai ajuns cu constructia..cam ce se discuta si pe la alte ansamble rezidentiale. Am vazut ca a mai fost un topic si chiar daca acolo au fost probleme rog moderatorii sa nu mai inchida topicul si userii sa pastreze un ton civilizat al discutiei.

Salut..am un prieten care si-a cumparat acolo.......nu s-a mutat........dar oricum mi-a spus ca au forum pe softpedia......in alta parte banuiesc ca aici esti doar tu din cate vad.....

Da-i si tu un search pe google gen "forum softpedia cartierul latin" sau incearca aici direct

http://forum.softped...t...70424&st=60

Sper sa te descurci......bafta!

#3
emilianm

emilianm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 09.09.2004

View Postcristeageo, on Jan 17 2008, 04:31, said:

Am vazut ca a mai fost un topic si chiar daca acolo au fost probleme rog moderatorii sa nu mai inchida topicul si userii sa pastreze un ton civilizat al discutiei.

In vechiul topic tonul civilizat al discutziei a fost incalcat chiar de catre proprietarul cartierului :)(...sau de cel care pretindea asta ... ^_^ )

#4
cristeageo

cristeageo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 17.01.2008
Din cei care s-au mutat chiar nu scrie nimeni?Oricum constructorul s-a miscat super bine din cate am inteles a inceput constructia prin vara iunie si a terminat in decembrie.La blocul in care am luat eu a inceput in toamna si deja in aprilie o sa fie gata.In decembrie cand am fost eu acolo deja era cu structura la ultimul nivel si peretii la etaju 2 cu geamuri puse(daca nu ma insel) si incepuse constructia pentru urmatoarele 3 blocuri.

#5
davidus

davidus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 24.04.2004

View Postcristeageo, on Jan 19 2008, 10:00, said:

Din cei care s-au mutat chiar nu scrie nimeni?Oricum constructorul s-a miscat super bine din cate am inteles a inceput constructia prin vara iunie si a terminat in decembrie.La blocul in care am luat eu a inceput in toamna si deja in aprilie o sa fie gata.In decembrie cand am fost eu acolo deja era cu structura la ultimul nivel si peretii la etaju 2 cu geamuri puse(daca nu ma insel) si incepuse constructia pentru urmatoarele 3 blocuri.

Salut, .........cristeageo.................poate suntem vecini :thumbup:  :coolspeak: .......la ce etaj ai?

eu am reusit sa semnez cererea de rezervare - am platit-o ; si sapt viitoare ma duc sa dau avansul....e vb de un ap in blocul C1 iar data de finalizare mi s-a spus ca este pe undeva prin mai (15 mai).

O nelamurire am......am atasat o poza  de pe site (www.cartierul-latin.ro) si nu stiu care este numerotarea blocurilor. Care este blocul A, B sau C???......s.a.m.d

poate ma ajuta careva.....
Attached File  plan.jpg   104.49K   550 downloads

Edited by davidus, 21 January 2008 - 13:05.


#6
cristeageo

cristeageo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 17.01.2008
Eu am luat in blocul perpendicular pe al tau.Din cate am inteles sunt proprietari diferiti la cele 2 blocuri.Tu cu cine o sa semnezi actul de vanzare-cumparare?Tot cu Stoiculescu?

#7
davidus

davidus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 24.04.2004

View Postcristeageo, on Jan 21 2008, 14:00, said:

Eu am luat in blocul perpendicular pe al tau.Din cate am inteles sunt proprietari diferiti la cele 2 blocuri.Tu cu cine o sa semnezi actul de vanzare-cumparare?Tot cu Stoiculescu?
nu...cu celalalt...Lupulescu.....
pana la urma cum se numeroteaza blocurile?

#8
Cartierul-Latin

Cartierul-Latin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 24.01.2008
Ca sa nu mai fie nici un dubiu cu numaratoarea am sa pun u imagine in care sunt numerotate toate blocurile.
Pentru orice nelamurire si alte intrebari puteti posta aici un mesaj sau la adresa [email protected]

Attached Files



#9
davidus

davidus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 24.04.2004

View PostCartierul-Latin, on Jan 24 2008, 09:57, said:

Ca sa nu mai fie nici un dubiu cu numaratoarea am sa pun u imagine in care sunt numerotate toate blocurile.
Pentru orice nelamurire si alte intrebari puteti posta aici un mesaj sau la adresa [email protected]

Multzumesc frumos !

#10
cornelbente

cornelbente

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 27.01.2008
stie cineva locatia acestui cartier???
inteleg - Prelungirea Ghencea, dar unde este amplasat exact?

#11
davidus

davidus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 24.04.2004

View Postcornelbente, on Jan 27 2008, 14:50, said:

stie cineva locatia acestui cartier???
inteleg - Prelungirea Ghencea, dar unde este amplasat exact?

Uite o harta aici..
Attached File  harta.jpg   125.53K   631 downloads
pentru mai multe detalii uita-te pe site.....http://www.cartierul-latin.ro/contact.html

Edited by davidus, 28 January 2008 - 13:17.


#12
cornelbente

cornelbente

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 27.01.2008

View Postdavidus, on Jan 28 2008, 13:16, said:

Uite o harta aici..
Attachment harta.jpg
pentru mai multe detalii uita-te pe site.....http://www.cartierul-latin.ro/contact.html

multumesc...

#13
cristeageo

cristeageo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 17.01.2008
Am vazut pe site  ca s-a inceput constructia si la blocurile B6 si C3 si ca s-au modificat preturile acum sunt in euro...Daca se lucreaza la 4 blocuri inseamna ca sunt multi clienti si totusi nu intra nimeni pe forum.Oricum sper sa ni se mai alature din cei care sunt in cautare de ap noi si citesc pe forum despre ansamblele rezidentiale.Cred ca este printre singurele fara intarzieri cel putin pana acum.....

#14
larissa_79

larissa_79

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 29.01.2008
Noi am cumparat un apartament cu 3 camere acum 2 zile. Bine, deocamdata avem doar rezervarea platita si urmeaza sa semnam si antecontractul.
Am luat in considerare la alegere si faptul ca sotul lucreaza in sector 6. Pentru noi ar fi fost foarte greu sa ne mutam intr-un alt sector.  La ora actuala, eu consider ca am facut "best deal", cea mai buna alegere. Acum ramane de vazut....ce feeling voi avea in decembrie 2008 cand se presupune ca ne vom muta acolo. Ce mi-a placut e ca acolo cartierul incepe sa se contureze, deja sunt 2 blocuri terminate si predate cred, inca 2 la rosu plus inca 3 daca nu ma insel la care se lucra intens la fundatie. Singura mea strangere de inima e legata de copil. Nu stiu exact unde voi iesi cu cea mica, la joca, plimbare. Spre sa nu fiu nevoita sa o urc de fiecare data in masina si sa plecam din cartier. Oricum din ce am inteles eu va fi si o gradinita in vara 2009.
Alte impresii?

#15
ready_gaby

ready_gaby

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.02.2008
Din cei care au facut pre-contractul sau contractul de v-c cu cei din Cartierul latin se poate sa-mi dati si mie un model asta e adresa mea de mail [email protected] rog frumos.vreau sa-mi cumpar si eu apt akolo dar vreau sa avd un contract ca mi se pare ceva ciudat dar nu stiu ce am un feeling.
va multumesc

#16
Cartierul-Latin

Cartierul-Latin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 24.01.2008

View Postready_gaby, on Feb 5 2008, 14:15, said:

Din cei care au facut pre-contractul sau contractul de v-c cu cei din Cartierul latin se poate sa-mi dati si mie un model asta e adresa mea de mail [email protected] rog frumos.vreau sa-mi cumpar si eu apt akolo dar vreau sa avd un contract ca mi se pare ceva ciudat dar nu stiu ce am un feeling.
va multumesc
Puteti veni la sediul firmei noastre din strada Prelungirea Ghencea Nr.45 pentru a va pune la dispozitie un contract pe care il puteti analiza.
Va multumim pentru interesul acordat.
Director vanzari:Laurentiu Stoiculescu

#17
mihai1975_19

mihai1975_19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 12.10.2007
Imi cer scuze pt off-topic dar nu inteleg cum poate cineva achizitiona un apartament in acest complex vazand modul in care discuta asa-zisul constructor/vanzator/patron (daca, intr-adevar, persoana care posteaza e una si aceeasi cu cea mentionata de mine). Este incredibil!

#18
local_bpm

local_bpm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 01.11.2004
Sunt interesat de o achizitie in acest complex.Am inteles ca deja 2 sau mai multe blocuri sunt date in folosinta.Exista cineva care locuieste in acest moment acolo?Ne poate lumina cu cateva impresii?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate