Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

DVD cu filme ieftine

- - - - -
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#19
edbie29

edbie29

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 15.12.2007
Tocmai ce am primit eu o comanda de pe Amazon.com. si au venit cam in 20 de zile si nu , nu au subtitrare in romana, si trebuie sa ai si dvd free-zone pentru ca acolo e alta regiune decat la noi, ceea ce nici eu nu am (deocamdata), dar pana atunci le vad pe calculator. Si nu pot sa zic ca sunt ieftine..sunt cam la acelasi pret cu cele din magazine de la noi dar sunt mult mai bune si eu am luat numai editii de colectie.

#20
ringin4u

ringin4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 08.01.2008

 edbie29, on Feb 1 2008, 12:16, said:

Tocmai ce am primit eu o comanda de pe Amazon.com. si au venit cam in 20 de zile si nu , nu au subtitrare in romana, si trebuie sa ai si dvd free-zone pentru ca acolo e alta regiune decat la noi, ceea ce nici eu nu am (deocamdata), dar pana atunci le vad pe calculator. Si nu pot sa zic ca sunt ieftine..sunt cam la acelasi pret cu cele din magazine de la noi dar sunt mult mai bune si eu am luat numai editii de colectie.

atunci nu prea am ce sa fac cu ele. daca nici macar subtitrare nu au e o idee proasta. Merci oricum

#21
ringin4u

ringin4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 08.01.2008
Altcineva...vreo idee? Multumesc anticipat!!!

#22
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,036
  • Înscris: 02.09.2005
eu cred ca ti s-au dat destule variante... ieftin, bun si nou nu gasesti nicaieri,ok?

#23
ringin4u

ringin4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 08.01.2008

 jericho, on Feb 2 2008, 17:20, said:

eu cred ca ti s-au dat destule variante... ieftin, bun si nou nu gasesti nicaieri,ok?
Nu am zis neaparat nou. Daca citesti de la inceput este specificat "filme rulate la inchiriere" ceea ce nu poate fi nou. Dar si varianta ieftin si nou este cat se poate de plauzibila. Numai ca noi romanii...ne pricepem la odc sau torrent nu si la ceva original.

#24
edbie29

edbie29

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 15.12.2007

 ringin4u, on Feb 2 2008, 23:08, said:

Nu am zis neaparat nou. Daca citesti de la inceput este specificat "filme rulate la inchiriere" ceea ce nu poate fi nou. Dar si varianta ieftin si nou este cat se poate de plauzibila. Numai ca noi romanii...ne pricepem la odc sau torrent nu si la ceva original.
Pai daca vrei  originale nu ar trebui sa te intereseze prea mult pretul, pt ca la pret mic gasesti numai filme proaste..., si nu vad sensul sa ai dvd-uri originale cu filme de categoria B... daca tot faci colectie sa iei filmele bune , cu bonusuri...,dar pt asta trebuie sa fi dispus sa investesti mai mult.

#25
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006
Aici cam ai dreptate, daca vrei si calitate si nou, trebuie sa accepti sa scoti si banul din buzunar, nicaieri nu este altfel. Pe de alta parte mai sunt si filme bune, chiar foarte bune, "la pret redus" (fie rulate la inchiriere, fie in pachet promotional - in presa).
De pilda, saptamana asta, Romania Libera se vinde cu DVD-ul Psycho, al lui Hitchcock. Asta dupa ce anterior fusese Vertigo. Totul la numai 7 RON. Sigur, nu are "bonus" si alte alea, dar la pretul asta, oferta e "de neiertat". Si ma repet, mai apar uneori filme bune si cu Evenimentul Zilei de miercuri (nu foarte bune, dar bune). So, daca nu vanezi "bonusuri" pe DVD si ai rabdare sa cauti, mai prinzi din cand in cand cate ceva remarcabil care sa iti imbogateasca colectia de filme bune, nu pe aia de la "si altele" :).

#26
frantic

frantic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 502
  • Înscris: 31.07.2006
Mai eu de vanzare cca. 125 de filme originale, cu subtitrare in lb. romana la preturi intre 7 si 25 lei. DVD-urile nu sunt noi, dar sunt in stare buna si ruleaza fara probleme.
Daca e cineva interesat, pot fi contactat la adresa [email protected].

#27
edbie29

edbie29

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 15.12.2007
Am mai luat si eu un pachet promotional cu 40 lei Vertigo, Psycho, The Birds si Shadow of a Doubt de la Diverta.

#28
shadowgign

shadowgign

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 397
  • Înscris: 27.11.2007
imi pare rau poate sunt offtopic

eu cred ca nu merita sa investesti in filme slabe sau cum spunea cineva, filme de cat B.
io unul nu am bani sa'mi cumpar tot ce pofteste inima mea. insa am dat niste bani buni pt 3 filme bune pe care le reved de cate ori am ocazia.  A beautiful mind, Gladiatorul si 300.

deci nu conteaza daca mai dai un ban in plus pt niste filme pe care ti le doresti cu adevarat. nu are rost sa'ti cumperi sute de filme.(parerea mea)

Edited by shadowgign, 06 February 2008 - 00:54.


#29
flowers

flowers

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 15.09.2005
Cei de la ziarul Evenimentul Zilei ataseaza la el in fiecare miercuri si un DVD cu film. Treaba e ca uneori am uitat sa-l iau sau nu l-am mai gasit pe piata, deci imi lipsesc cateva filme din colectie.
http://www.evz.ro/co...ilme_eveniment/

Quote

Evenimentul zilei continua seria filmelor eveniment. In fiecare miercuri, ziarul se va distribui impreuna cu film pe DVD, la pretul de numai 6 Ron.

Abonatii pot comanda filmele pe DVD sunand la numarul 021/209.33.13, beneficiind de un discount de 20% (pret final 4.8 Ron/DVD). DVD-urile vor fi trimise prin posta, la adresa comunicata colegilor nostri.


#30
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Mie imi place titlul topicului...pune punctul pe i.
Filme ieftine, deci proaste...nu dvd-uri ieftine cu filme bune...
Chiar nu inteleg de ce filmele lui Hitchcock sunt asa de ieftine...
Si eu sunt de parere ca mai bine cumperi putine (scumpe) dar foarte bune decat multe (ieftine) si proaste...excluzand norocul ca dai peste ceva foarte bun la un pret mic.

#31
ringin4u

ringin4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 08.01.2008
Cum va spuneam eu am luat filme rulate la inchiriere (deci nu erau noi) cu 4,89 LEI. DVD-urile erau originale, cu bonusuri si merg foarte bine. Filmele nu erau de duzina...ci de foarte buna calitate, unele chiar blockbustere as putea spune. Repet, am achizitionat de la Diverta: Ocean's Twelwe, Elektra, Elful, Coach Carter, Gladiator, Hoolywood Homicide, Out of Time, Hitch, Any given Sunday, The Village, Polar Express, Mona Lisa Smile, Shrek 1 si 2, Ultimul Samurai, Cei 4 fantastici, etc. Deci filmele erau foarte bune. Exista si filme bune si ieftine. Astea ma interesau pe mine...nu cele de duzina care sunt pe la promotii cu 8-9 lei.

#32
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Sorry, dar majoritatea sunt sub-mediocre...Elektra, Elful, Coach Carter, Hoolywood Homicide, Out of Time, the village, mona lisa smile, shrek 2, cei 4 fantastici...nu sunt filme bune, sunt toate comerciale. Mai adaugam si ocean's 12, chiar si gladiatorul (care mi se pare tare over-rated) dar na...gusturile aparent difera intre noi...
Si da, isi merita banii toate aceste dvd-uri...

#33
shadowgign

shadowgign

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 397
  • Înscris: 27.11.2007

 M0n0, on Feb 6 2008, 02:15, said:

Si eu sunt de parere ca mai bine cumperi putine (scumpe) dar foarte bune decat multe (ieftine) si proaste...excluzand norocul ca dai peste ceva foarte bun la un pret mic.


luati exemplu, ca vad ca stie ce spune omul asta...  (ai pus punctul pe i ;)  )

#34
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Si ca sa nu zic ca-mi bat gura degeaba...pun si umila si tanara mea colectie.
Excluzand 2 dvd-uri care au fost luate fara parerea mea (acestea fiind Swing si Alex Ryder) , toate sunt cumparate fiindca consider ca merita sa le aibe toata lumea pentru ca sunt filme clasice (Dictatorul, Tacerea Mieilor, A Clockwork Orange, Fight Club, Full Metal Jacket, Parfumul, Prestigiul, Matrix, 2001 si evident Amadeus (ultimile 2 le-am primit ieri prin comanda) sau se vad si se aud perfect la un lcd mare si un sistem 5.1 (Kill Bill 1 si 2 si Mr. & Mrs. Smith <dvd-ul galben, rosu, respectiv alb din dreapta, Sin City, pana si Alex Ryder, Godzilla). In fine, sunt de abia la inceput si le iau cu banii mei, adica greu fiindca n-am nicio slujba, iar urmatoarele nu o sa fie decat ca cele precedente, ori filme foarte bune, ori bune de vazut la un ecran mare cu un sunet foarte bun...
Nu fac colectie doar sa zic ca fac colectie, sa am sute si sute de dvd-uri in care am 25-50 bune si restu numai bune de aruncat.

Attached Files



#35
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004

 M0n0, on Feb 6 2008, 14:21, said:

Sorry, dar majoritatea sunt sub-mediocre...Elektra, Elful, Coach Carter, Hoolywood Homicide, Out of Time, the village, mona lisa smile, shrek 2, cei 4 fantastici...nu sunt filme bune, sunt toate comerciale. Mai adaugam si ocean's 12, chiar si gladiatorul (care mi se pare tare over-rated) dar na...gusturile aparent difera intre noi...
Si da, isi merita banii toate aceste dvd-uri...
cine urmareste cu atentie toate publicatiile astea cu filme ieftine, poate lua si filme bune: The Pianist, Dancing with the Wolves, Mulholland Drive, Chicago(jurnalul), Eternal Sunshine of the Spotless Mind, Lost in Translation, The Memoirs of a Geisha(evz), Alexander, Sky Captain and the World of Tomorrow,  Kill Bill 1&2(filmul tau), Broken Flowers, Two for the Money, Crash(viva)...

#36
flowers

flowers

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 15.09.2005
Are cineva abonament la Evenimentul Zilei sau poate sa faca rost? Dupa cum ati citit mesajul meu anterior, poti sa dai comanda de filme la ei si le primesti prin posta, doar daca esti abonat.

Edited by flowers, 07 February 2008 - 00:55.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate