Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Ruta Arad-Munchen

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
flor1n

flor1n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 01.04.2006
Am gresit eu 100 km Arad -Szeged, dar calculul a fost corect! :P

#20
florinj

florinj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 14.03.2008

View Postflor1n, on May 2 2008, 15:24, said:

Am gresit eu 100 km Arad -Szeged, dar calculul a fost corect! :P
Calculul a fost foarte bine facut.
Inca un mic amanunt: evitati, pe cit posibil, sa alimentati in Ungaria. Se fac ca nu accepta euro, apoi accepta dar numai la paritatea dorita de ei. Recomand alimentare in Austria unde preturile sunt mai bune.
Cu stima,
florinj

#21
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006

View Postsor|nn, on May 2 2008, 12:59, said:

ticomatic cu respectarea tuturor restrictiilor nu ai cum sa faci doar 10 ore ;) Il faci in timpul asta doar daca nu respecti restrictiile de viteza :)

cu respectarea tuturor restrictiilor face lejer sub 10 h.


eu am facut 13h koln-arad 1400km  (cu tot cu opriri , alimentari ,toaleta , mancare ,vignieta) si vreo 2 mici `rush-hour` pe langa  munchen . Am condus 95% din drum cu respectarea tuturor restrictiilor si regulilor de circulatie

#22
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,708
  • Înscris: 11.01.2005

View Postyeti2, on Mar 8 2008, 21:55, said:

Exista vigneta si pentru (anumite zone din) Germania. Vedeti aici: http://www.bukarest....ltplakette.html


Taxe si iar taxe ... cine are mai multe detalii despre vignettele astea misterioase ... plec in iunie in Berlin ... mersi !!

Eventual se poate deschide un topic noi, treaba e de actualitate !

#23
flor1n

flor1n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 01.04.2006

View Postvladut_v, on May 2 2008, 16:19, said:

Taxe si iar taxe ... cine are mai multe detalii despre vignettele astea misterioase ... plec in iunie in Berlin ... mersi !!

Eventual se poate deschide un topic noi, treaba e de actualitate !


Pai linkul de l-ai pus tu eu cred ca este destul de explicit.  Pnetru mai multe detalii iti atasez si un pdf.

Attached Files



#24
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007
chiar...oare ce preturi sunt la mancare prin Munchen??? eu plec cu avionul...cazarea imi este rezolvata, mai putin mancarea

si cam ce e de vazut pe acolo :)?

#25
Scumpicuta

Scumpicuta

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 559
  • Înscris: 27.10.2007
In Munchen trebuie sa mergi la Alianz Arena la un meci...

#26
flor1n

flor1n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 01.04.2006

View PostScumpicuta, on May 22 2008, 15:10, said:

In Munchen trebuie sa mergi la Alianz Arena la un meci...


S-a cam terminat campionatul in Germania, asa ca doar sa-l viziteze... :P

Edited by flor1n, 23 May 2008 - 12:35.


#27
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007
he he he...cred ca sunt multe alte locuri de vazut...cat despre Arena....s-ar putea sa mergem :)

#28
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
Mai bine mergi la Olympia Centrum ca are legatura si cu sportul si e defapt un centru comercial imens!!! :P

@cosmin
630km pe Germania
340km pe Germania
350km pe Ungaria din care 60 cu restrictii ca nu e autostrada

Daca nu-i dadeai in barba in Germania cu 180 pe unde se putea si cu 170 pe toata Austria, nu scoteai sub14 ore!
Desigur ca si la bosgori i-ai dat pana a zis hooooo!!!!ca am ajuns la Szeged! B) Ai alergat Cougar-ul ala de dracii l-au gasit!
:lol:  <_<

Edited by sanddy1964, 24 May 2008 - 13:51.


#29
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006

View Postsanddy1964, on May 24 2008, 14:49, said:

Mai bine mergi la Olympia Centrum ca are legatura si cu sportul si e defapt un centru comercial imens!!! :P

@cosmin
630km pe Germania
340km pe Germania
350km pe Ungaria din care 60 cu restrictii ca nu e autostrada

Daca nu-i dadeai in barba in Germania cu 180 pe unde se putea si cu 170 pe toata Austria, nu scoteai sub14 ore!
Desigur ca si la bosgori i-ai dat pana a zis hooooo!!!!ca am ajuns la Szeged! B) Ai alergat Cougar-ul ala de dracii l-au gasit!
:lol:  <_<

ce-i drept am mers tare( + 150) in germania dar am respectat limitarile de viteza si `no speed limit` :rolleyes: (am facut cam 5h koln-passau) , la 13 am plecat de redman_bz si la 18 i-am dat telefon ca ies din germania ) , dar in austria si ungaria am mers la limita de viteza ! (cu o mica exceptie in ungaria pe vreo 5km m-a mancat talpa.....ramasesem cu sechele din germania :D )

Edited by cosmin_miu, 24 May 2008 - 14:13.


#30
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View Postcosmin_miu, on May 24 2008, 15:09, said:

ce-i drept am mers tare( + 150) in germania dar am respectat limitarile de viteza si `no speed limit` :rolleyes: (am facut cam 5h koln-passau) , la 13 am plecat de redman_bz si la 18 i-am dat telefon ca ies din germania ) , dar in austria si ungaria am mers la limita de viteza ! (cu o mica exceptie in ungaria pe vreo 5km m-a mancat talpa.....ramasesem cu sechele din germania :D )

Eu tot nu am inteles cate ore ai facut dar bine ca revii cu amanunte, ca altfel nu prea e posibil.Eu faceam drumul in 15-16 ore.Cred ca si tu ai facut cam la fel, ca i-ai dat in barba fara numar! Desigur cu respectarea limitarilor, cand e limitare...dar sunt putine...si sa nu zici ca pe la Linz ai mers cu 100 zecile alea de km de limitare cand toti o frig cu 150-170 pe banda a 3a... :P .

Cred ca pana in vama ai facut 13 ore...nu pana la Arad. :rolleyes:

LE 150+ nu e tare, e chiar decent, adica prudent, ca sa zic asa...Daca ziceai 190+ era tare.

Edited by sanddy1964, 24 May 2008 - 17:53.


#31
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006

View Postsanddy1964, on May 24 2008, 18:51, said:

Eu tot nu am inteles cate ore ai facut dar bine ca revii cu amanunte, ca altfel nu prea e posibil.Eu faceam drumul in 15-16 ore.Cred ca si tu ai facut cam la fel, ca i-ai dat in barba fara numar! Desigur cu respectarea limitarilor, cand e limitare...dar sunt putine...si sa nu zici ca pe la Linz ai mers cu 100 zecile alea de km de limitare cand toti o frig cu 150-170 pe banda a 3a... :P .

Cred ca pana in vama ai facut 13 ore...nu pana la Arad. :rolleyes:

LE 150+ nu e tare, e chiar decent, adica prudent, ca sa zic asa...Daca ziceai 190+ era tare.


iote ca am descoperit si greseala ! :peacefingers:

Edited by cosmin_miu, 24 May 2008 - 19:58.


#32
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
Alt timp record: Bucuresti -Olanda, plecat la 8 dim din Buc si ajuns acolo la 6 dimineata, pe la Arnhem...cu vreo 3 opriri de o ora pe traseu.S-a mers tare dar nu exagerat, pana in 160.Sharan.Iar seara am fost la Basel! :P VREO 3000 DE KM IN 30 DE ORE, cu opriri si cumparat un Opel Vectra B din Olanda. Dar pana in Olanda nu am pus mana pe volan.Au condus niste samsari. :lol:  :lol:  Pana la Basel am stat in dreapta soferului, in Vectra, am vazut si eu cum se merge...ca din microbuzu ala nu prea vedeai mare lucru...
Daca te urmareau samsarii aia, ajungeai in 10 ore la Arad!Erau hotarati baietii!

Edited by sanddy1964, 24 May 2008 - 23:54.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate