Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Gramatica Limbajului Audiovizual

- - - - -
  • Please log in to reply
112 replies to this topic

#37
vajumic

vajumic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 09.07.2007
ma bag si eu. sa moara lumea de ciuda  :coolspeak:

Edited by vajumic, 15 January 2008 - 16:56.


#38
Ankh

Ankh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,976
  • Înscris: 04.08.2004
O am si eu, dar numai cu Xerox daca vreti, nu am rabdare sa o scanez.

#39
Tractoristu'

Tractoristu'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 06.09.2006
O vreau si eu, mai ales ca atunci cand voi ajunge sa stapanesc tot ce scrie acolo ma voi putea angaja la orice televiziune din lume asa....instant.

#40
Zenus

Zenus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 17.10.2007
pana una-alta o sa ii fac un xerox lui srkkahn de la care am primit mesaj privat! cred ca ne vedem in bucuresti d-le srj, nu?

#41
Croconelu

Croconelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 02.10.2005

View Postnexland, on Jan 14 2008, 01:13, said:

Suna OK dar chiar si asa mi se pare corect sa achitam contravaloarea. La cat o stabilesti?
si pe mine ma intereseaza aceasta carte! cred ca totusi e cel mai bine scanata si trimisa in format digital se reduc mult costurile si pana la urma cine vrea o poate lista. poate are si poze color  :P
dar totusi cat ne costa efortul tau de a digitaliza aceasta carte.
merci.

#42
sandybell

sandybell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 08.11.2006
oricum ar fi (scanată sau xerox) aș  vrea și eu cartea (contracost  ;) )
mersi Domnilor pentru că ajutați și pe ăștia cu mai "puțină carte"  :D
cine o are la vanzare un PM vă rog !!!

#43
ozzyboy

ozzyboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 16.01.2007
wassa...poate reusesti  sa o scoti  in format electronic(scan)....si faci  o  arhiva cu  toate pagiile si o urci un site gen filebox.ro sau oricare altul.
asteptam si  de la tine un raspuns.

sanatate!

#44
MBI

MBI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 15.08.2007
Salutare,

Si eu sunt interesat de carte, contracost normal.

#45
demyco79

demyco79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 05.12.2006
Vad c-a prins bine acest post deschis

#46
covasna522

covasna522

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 20.10.2005

View Postdemyco79, on Jan 17 2008, 14:21, said:

Vad c-a prins bine acest post deschis
de cine este scrisa cartea si daca este supusa legii drepturilor de autor?

#47
solitarcris

solitarcris

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 18.01.2008
Sigur este supusa legii drepturilor de autor, pentru asta era TVA-ul lui Zenus

#48
SohoNYC

SohoNYC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 19.12.2007

View Postsolitarcris, on Jan 18 2008, 17:27, said:

Sigur este supusa legii drepturilor de autor, pentru asta era TVA-ul lui Zenus

:roflmaofast:
Sincer, nu am inteles de ce a mai amintit de TVA, cand ii era foarte simplu sa faca un pret total si sa-l comunice.
S-a dat de gol, pt ca practic cu TVA-ul ala a rotunjit suma, intr-un moment in care nici lui nu-i venea sa creada cat de putin iese la socoteala, luand in calcul ca este o carte valoroasa si sunteti multi doritori.
Sa nu-mi spuna ca o vinde prin firma, cu factura fiscala si TVA. Mua-hahahaha !!!
Sunt curios, a intrat cineva in posesia ei? Sunt doar curios, atat. Am voie?  ;)
Mira-m-as! Dar cine stie?  :D

Acum serios, s-a gandit cineva ca ala care o vinde poate sa dea de dracu' cu legea drepturilor de autor?
Rugati-va sa nu se afle, ca iese belea mare.

Eu am vrut sa va zic de la inceput...
Am si motivele mele personale, expuse mult mai sus dar neintelese de plebea marunta...
Daca mai ziceam si de copyright, ziceati ca am ceva cu voi, de ce nu va las sa faceti afaceri.
Faceti fratilor...  :lol:  dar ganditi-va bine. Atat.

Sanatate si noroc!

#49
ozzyboy

ozzyboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 16.01.2007
n-o vinde domne ...o imprumuta!
o zi mie, o zi lu' ala, o zi lu' celalalt....si fiecare face ce vrea cu ea ...poate sa conspecteze sa...... :P

cheers!

#50
Zenus

Zenus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 17.10.2007
asadar...am primit doar 4 pm de la doritori!restul care vor cartea imi pot da pm cu adresa lor si o facem cu plata ramburs!nu pot sa ma duc la xerox doar pt 4 copii! in bucuresti stai o groaza la rand sa xeroxezi un amarat de buletin, nu mai vb de o carte...ti-o dau a doua zi!asa ca...pt a nu ma invarti toata ziua pt noii doritori as vrea sa stiu mai exact cati o vor, ca dupa aceea sa nu o mai xeroxez si pt cineva care s-a trezit a 3-a zi dupa scripturi ca ar vrea-o si el! e ok? va convine pretul? nu castig de pe urma voastra decat un cico, stati linistiti!ma gasiti la 0765514089 daca aveti nelamuriri sau la id  yahoo preotul_zen!daca nu trebuia sa dau datele de contact, rog moderatorii sa le stearga!
oricum, important este ca sunt dispus sa ofer tuturor celor interesati de aria video secretele unei carti greu de casit, iar asta o fac pt ca sunt suficiente nunti si este loc pt toti nbc-stii de pe acest forum, fara ca vreunul dintre noi sa ramana fara clienti!e loc pt toata lumea, fratilor, gata cu cearta de pe forum...nu s-a nascut nimeni invatat!

Edited by Zenus, 18 January 2008 - 20:22.


#51
Zenus

Zenus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 17.10.2007
uite si dovada pt cei care, prin absurd, nu ma credeau ca o am!

Attached Files


Edited by Zenus, 19 January 2008 - 19:57.


#52
Zenus

Zenus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 17.10.2007
astazi este ultima zi in care noii doritori isi pot exprima intentia de a cumpara cartea! maine voi face lista cu cei care o doresc, o voi afisa pe site, si voi trimite PM tuturor celor care o vor pt a stabili exact modul in care vor intra in posesia cartii si modalitatea efectuarii platii(curier, personal in buc, pe sefu de locomotiva ca e mai ieftin, pe prieteni de prin buc etc)!
si sa va mai spun un aspect: un bun preten d-al meu, cand a dat interviu pt a se angaja intr-o televiziune mi-a spus ca toate intrebarile i-au fost adresate din aceasta carte!nu e de lepadat...!
pana la proximul sezon de nunti aveti timp sa incercati toate cele citite in carte, ca la prima nunta din 2008(daca nu ati avut-o deja) sa fiti zeii filmarilor NBC!

Edited by Zenus, 22 January 2008 - 13:03.


#53
Zenus

Zenus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 17.10.2007
am facut lista cu doritorii acesti carti!sunt in nr de 14! acestia sunt: iulianbadiu,cocioaba, bastus, nexland,srjkhan, caesar73, pif_foto, sandybell, vajumic, bydede, demyco, tractoristu, glido si un domn care m-a contactat prin telefon neavand user pe softpedia! am afisat aceasta lista pt ca daca am omis pe cineva sa primesc Pm de instiintare!
xeroxul il fac maine(joi)si e gata poimaine (vineri)!cu cei din bucuresti ma voi intani personal pt a le da cartea, cu cei din provincie trebuie sa gasim o posibilitate de a nu face expedierea mai scumpa decat cartea in sine!asadar, ideal ar fi sa aveti drum pe la bucuresti, o ruda, un prieten etc!
de asemenea, nu stiu daca firmele de curierat accepta modalitatea de plata la destinatie atat la trimiterea coletului, cat si la efectuarea platii ramburs!asadar, pt provincie exista 2 taxe: de trimitere 15 lei(sa zicem) si de ramburs suma (tot vreo 15) si o platiti cat nu face!ideea mea este urmatoarea(pt cei care nu au drum in bucuresti, sau rude care sa le ia cartea): cei din provincie, pt a nu mai plati si taxa de rambursare a banilor, imi vor trimite pe card, sau pe un cont bancar suma de 30 de lei, urmand ca la sosirea coletului sa achite si restul de bani(doar taxa de expediere)!va trebui sa pastrati hartia care v-o dau cei de la banca dupa achitarea sumei de 30 de lei, in cazul in care vor fi persoane care vor sustine ca au platit, insa banii nu au ajuns in cateva zile, vor trebui sa dovedeasca plata prin acel document!
e bine asa?daca nu aveti incredere in mine, puteti sa il intrebati pe glido daca merita sa fiti sceptici(am participat si la workshopul lui, unde am platit nu 30, ci 100 de lei avans in contul sau)!
in concluzie, astept PM cu adresa fiecaruia EXACTA (sa nu aiba motiv cei de la curier ca nu va gasesc si sa va sune etc), nr de tel(pt situati in care nu va gasesc) si intervalul orar in care puteti fi gasit zilnic acasa(sau macar sa fie cineva acasa)!ca reply primiti un nr de card pe care nu l-am mai folosit de mult(e 3 lei sa-ti faci un card)!
sunteti de acord cu acesti termeni si conditii?se da cineva inapoi(nu mai vrea copie)? mai vrea cineva?

Edited by Zenus, 23 January 2008 - 09:28.


#54
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005
Daca pentru un derulator de 500g si 120RON val platesc ramburs 6RON nu cred ca pentru o copie xerox cu valoare de ramburs de xx (sa nu-l suparam pe Mtz :) ) ar trebuii sa platesti mai mult de 5RON.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate