Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Transnistria vrea sa ceara alipir...

Defectiune masina de spalat vase ...

Orase de trait -Europa

Monstruoasa coalitie - PNL&PSD
 Fractura humerus+radius(cubitus)&...

Propuneti sigla PSDNL pentru euro...

Tencuiala tavane cu folie de plas...

A cunoaste DOAR limba engleza e u...
 Izolatie tavan?

Telefoane low end - generalitati

setare permanenta 16:10 in VLC?

Schimbare nume strada se schimba ...
 šPentru ca ti-a placut Einstein &...

Produsele marca proprie ar putea ...

Slabire burta

Extender mikrotik

slabire

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

geopsi

geopsi

Senior Member

• Grup: Senior Members
problema e ca nuprea mai am timp sa ajung la sala(bacul :)) ). cel mult as putea 2 zile pe saptamana si ma gandeam ca daca tot nu pot urma un program corect pentru masa sa ma apuc de slabit.  ma gandeam initial sa ajung la 85 kg, dar vad ca ma voi rezuma la 81. imi propun sa slabesc cat poti pana dupa bac ca apoi sa ma reapuc serios de sala.
deci cred ca prima mea optiune va fi Cuts II de la prolab, pe care 90% il voi lua, problema e ca in ce cantitati sa il iau? alceva sa mai iau? in plus parca as lua si niste amino 2000 , la modul ca sa iau 6 pastile pe zi ca astia nu ingrasa dar sa nu pierd prea mult din lasa musculara.  ca exercitii ma gandesc sa fac abdomene si bicicleta in cele 1-2 zile in care voi ajunge la sala! ce ziceti?
termogenice.... parca totusi e cam frig afara, nu? :))

Edited by geopsi, 10 January 2008 - 08:04.

therock3

therock3

Junior Member

• Grup: Members

View Postgeopsi, on Jan 10 2008, 08:02, said:

problema e ca nuprea mai am timp sa ajung la sala(bacul :)) ). cel mult as putea 2 zile pe saptamana si ma gandeam ca daca tot nu pot urma un program corect pentru masa sa ma apuc de slabit.  ma gandeam initial sa ajung la 85 kg, dar vad ca ma voi rezuma la 81. imi propun sa slabesc cat poti pana dupa bac ca apoi sa ma reapuc serios de sala.
deci cred ca prima mea optiune va fi Cuts II de la prolab, pe care 90% il voi lua, problema e ca in ce cantitati sa il iau? alceva sa mai iau? in plus parca as lua si niste amino 2000 , la modul ca sa iau 6 pastile pe zi ca astia nu ingrasa dar sa nu pierd prea mult din lasa musculara.  ca exercitii ma gandesc sa fac abdomene si bicicleta in cele 1-2 zile in care voi ajunge la sala! ce ziceti?
Cuts II e bun dupa parerea mea ..nu l`am incercat dar e marca Prolab.Ar trebui sa iei dupa cum e recomandat.2 capsule de 3 ori pe zi cu 250-300 ml apa.Si sa iei o portie cu jumatate de ora inainte de antrenament si o portie seara.in rest le iei cum vrei u.

Rayden3000

Rayden3000

Member

View Postgeopsi, on Jan 10 2008, 06:02, said:

La 6 amino din aia pe zi.. e ca si cum i-ai arunca :)

tracky

tracky

Member

View Postgeopsi, on Jan 10 2008, 03:32, said:

in aceeasi situatie sunt si eu ..tot bac..si eu vreau sa slabesc..dar sa nu pierd prea mult din masa..si cu sala ceva mai rar..ce sa iau ..cum sa iau ?

geopsi

geopsi

Senior Member

rayden, stiu ca e putin dar vreau sa ma asigur ca pierderile de masa musculara vor fi minime. mai nou, e si zapada afara si trebuie sa merg pe jos de la scoala pana acasa, cred ca si acolo consum ceva energie....
yohimbe(poate gresesc scrierea) a luat cineva?
the rock, tu ce ai incercat?

therock3

therock3

Junior Member

View Postgeopsi, on Jan 10 2008, 20:10, said:

rayden, stiu ca e putin dar vreau sa ma asigur ca pierderile de masa musculara vor fi minime. mai nou, e si zapada afara si trebuie sa merg pe jos de la scoala pana acasa, cred ca si acolo consum ceva energie....
yohimbe(poate gresesc scrierea) a luat cineva?
the rock, tu ce ai incercat?
:D la categoria suplimente nu ..nu am incercat nimic ..dar m`am documentat despre suplimente si rolul lor.Daca nu vrei sa iei suplimente ..fati o dieta.tai din carb iar restul de calorii provenite din carb le adaugi din proteine(mai adaugi proteine).Si sper ca vei avea rezultate.Consuma carb complecsi(cu asimilare lenta)pentru ati tine mai mult de foame si cumparati un shake proteic si ia intre mese.Daca vrei un supliment de slabit..din cate am auzit cele mai bune sunt:Hidroxy Cut (muscle tech),Cuts II(Prolab),Hot Rox Extreme(Biotest).E la alegerea ta ce vrei sa faci.Eu unul daca as alege suplimente as lua un whey ptr completarea caloriilor pierdute.Fa acasa flotari (prize variate) ,flotari la banca,daca ai si gantere cu multe repetari ..foloseste tehnici multe ..(la flotari stai in pozitia sus cate 10 sec) trebuie sa simti senzatia de ardere si atunci arzi grasimile.daca ai nelamuriri mai intreaba`ma ..momentat sunt la sc si ma seaca profa :D

ciutacu

ciutacu

Active Member

View Postgeopsi, on Jan 10 2008, 08:02, said:

Daca faci abdomene si mergi cu bicicleta, in cel mai bun caz reusesti sa mentii stratul de grasime scazut, insa muschii nu se mentin asa.
Use it or lose it !

Rayden3000

Rayden3000

Member

View PostRayden3000, on Jan 10 2008, 17:57, said:

La 6 amino din aia pe zi.. e ca si cum i-ai arunca :)
Acesti 6 amino is 12 grame de proteina.. crede`ma ori iei mai mult..ori nu mai iei..dai bani aiurea

therock3

therock3

Junior Member

View PostRayden3000, on Jan 11 2008, 14:35, said:

Acesti 6 amino is 12 grame de proteina.. crede`ma ori iei mai mult..ori nu mai iei..dai bani aiurea
rayden aceste produse se numesc suplimente de unde si denumirea ..aduce ceva in plus alimentatiei.u daca ai necesaru si ai o dieta creata speciala pentru a slabi si folosesti acest produs vei avea rezultate altfel nu.

Rayden3000

Rayden3000

Member

View Posttherock3, on Jan 11 2008, 13:32, said:

rayden aceste produse se numesc suplimente de unde si denumirea ..aduce ceva in plus alimentatiei.u daca ai necesaru si ai o dieta creata speciala pentru a slabi si folosesti acest produs vei avea rezultate altfel nu.
Da bine:) Stiam ce mi`ai zis tu.. si ce am zis eu nu deloc fals :P

geopsi

geopsi

Senior Member

raiden, poate ma insel eu dar pe cutia de amino 2000 zicea 6 capusule=1 serving si erau 2 grame de proteina / serving. e posibil sa gresesc ca nu am inteles mare branza de pe eticheta in romaneste! oricumam vaut pe getfit ca multi amino contribuie la arderea grasimilor!
am uitat sa spun ca iau si vitamine si cred ca voi lua in continuare pe toata durata de slabit!
therock, cred ca cuts II ca din asta gasesc la mine in oras, as mai putea lua si de la pronutrition, ma gandesc poate sa iau nuste l-carnitin plus in plus de ce are cuts II!
ciutacu, oricum o sa mai tai din alimentatie. ma gandesc sa nu mai mamanc dimineata la scoala(decat jumatate de litru de la pte acasa).

acasa am gantere de 5 si de 10, am o haltera de nu stiu cat :)), si un aparat multifinctional cum sunt alea de prin metro. faza e ca imi scartaie din toate incheieturile desi nush daca am facut de 10 ori la el. poate sa ma apuc sa lucrez bicepsul si tricepsul. faza e ca saptamana asta nici nu cred ca ajung la sala :((!

therock3

therock3

Junior Member

View Postgeopsi, on Jan 11 2008, 20:15, said:

raiden, poate ma insel eu dar pe cutia de amino 2000 zicea 6 capusule=1 serving si erau 2 grame de proteina / serving. e posibil sa gresesc ca nu am inteles mare branza de pe eticheta in romaneste! oricumam vaut pe getfit ca multi amino contribuie la arderea grasimilor!
am uitat sa spun ca iau si vitamine si cred ca voi lua in continuare pe toata durata de slabit!
therock, cred ca cuts II ca din asta gasesc la mine in oras, as mai putea lua si de la pronutrition, ma gandesc poate sa iau nuste l-carnitin plus in plus de ce are cuts II!
ciutacu, oricum o sa mai tai din alimentatie. ma gandesc sa nu mai mamanc dimineata la scoala(decat jumatate de litru de la pte acasa).

acasa am gantere de 5 si de 10, am o haltera de nu stiu cat :)), si un aparat multifinctional cum sunt alea de prin metro. faza e ca imi scartaie din toate incheieturile desi nush daca am facut de 10 ori la el. poate sa ma apuc sa lucrez bicepsul si tricepsul. faza e ca saptamana asta nici nu cred ca ajung la sala :((!
Aloo ..la amino 2000 banuiesc ca e de la Prolab pe o portie =6 capsule are 10 gr proteine ..si se iau 3 portii =30 grame..deci e bun..

geopsi

geopsi

Senior Member

io am calculat gramajul(adunand fiecare amino in parte) si mi-au iesit 2 grame. acum nu am inteles bine daca vin 2 grame/ 2 pastile sau 2 grame/6 pastile pentru ca pe biletelul cu traducerea scria o portie =2 pastile iar pe eticheta originala scria 6 pastile=1 serving!

therock3

therock3

Junior Member

View Postgeopsi, on Jan 12 2008, 18:29, said:

io am calculat gramajul(adunand fiecare amino in parte) si mi-au iesit 2 grame. acum nu am inteles bine daca vin 2 grame/ 2 pastile sau 2 grame/6 pastile pentru ca pe biletelul cu traducerea scria o portie =2 pastile iar pe eticheta originala scria 6 pastile=1 serving!
pe site`ul de la prolab spune sa iei 3 portii- o portie=6 caps(10 gr prot) total=30 gr prot
in romana nu e bine facut ..

geopsi

geopsi

Senior Member

stiu ce zic aia pe site. am citit si eu! poate ca o problema ar fi ca nu inteleg foarte bine termenii... dar promit ca o sa iau o cutie cat de curand si o sa scriu aici ce scrie pe ea, poate asa deslusim misterul. ar fi frumos ca fiecare pastila sa contina 2 grame de proteina("O puternică formulă de amino acizi, fiecare pastilă conține aproximativ 2000mg de aminoacizi puri, in forma natural liberă" de la ei pe pe site)
deci ar fi asa: flotari, abdomene, bicicleta.... ma gandeam sa trag tare in vacanta intersemestriala, sa incerc in saptamana aia 5 antrenamente la sala...
daca nu amino 2000, ce sa iau?amino fuel? nu as lua ceva cu carbohidrati ca nu vreau sa pun mai mult pe mine, deocamata!

therock3

therock3

Junior Member

View Postgeopsi, on Jan 13 2008, 10:17, said:

stiu ce zic aia pe site. am citit si eu! poate ca o problema ar fi ca nu inteleg foarte bine termenii... dar promit ca o sa iau o cutie cat de curand si o sa scriu aici ce scrie pe ea, poate asa deslusim misterul. ar fi frumos ca fiecare pastila sa contina 2 grame de proteina("O puternică formulă de amino acizi, fiecare pastilă conține aproximativ 2000mg de aminoacizi puri, in forma natural liberă" de la ei pe pe site)
deci ar fi asa: flotari, abdomene, bicicleta.... ma gandeam sa trag tare in vacanta intersemestriala, sa incerc in saptamana aia 5 antrenamente la sala...
daca nu amino 2000, ce sa iau?amino fuel? nu as lua ceva cu carbohidrati ca nu vreau sa pun mai mult pe mine, deocamata!
e la alegerea ta...
iar cu amino 2000 romanii au pus eu cu 2 pastile de 3 ori pe zi..ei au gresit ..ca au crezut ca e prea mare doza..cei de la Prolab au dreptate..doar ei sunt producatorii

Rayden3000

Rayden3000

Member

View Postgeopsi, on Jan 13 2008, 08:17, said:

Amino 2000 are 2 grame de proteina la 1 pastila..iti zic sigur, amino de la universal au 1.8 grame.. dar majoritatea..astea mai bune ..au 2 grame de proteina pe pastila

geopsi

geopsi

Senior Member

gata! uite ce am luat: amino 2000+cuts II+creatine monohidrat de la prolab, spirulina si spectrum cu imunaciv de la walmark. facui si abonament la sala sa bag la greu 2-3 zile pe saptamana. apropo, bicicleta e mai bine sa o bag inainte sau dupa antrenament? io as baga inainte ca ma mai incalzesc! ce ziceti sa mai iau de maxim 2 mil, sau sa mai astept pana luna viitoare? vad ca au facut astia nici 50 lei amino 2000 ceea ce mi s epare putin ca dintr-o cutie tin cam 20 de zile!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate