Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
UPS se opreste/restarteaza subit.

Vecini insuportabili, violenti

Semafor și pentru dreapta sa...

Problema PC nou
 Colet prin posta din SUA - valoar...

Unifi Dream Machine, merita?

Achizitie componente PC Gaming

"Caru cu Bere"
 c ++ problema trepte

Este chiar o necesitate contestar...

Camera Sony cu probleme

Cum pot folosi SUMAL?
 Întrebari roata rezerva slim

Cum va tundeti copilasii ? (in Bu...

Probleme centrala Ferroli Biopell...

Cunoasteți vreo aplicaț...

Refill pg-37

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

jetzep

jetzep

New Member

• Grup: Members
Sunt posesorul unui multifunctional canon Mp 210.Am cartuse pg-37 si cl-38.As dori sa aflu unde pot gasi cerneala pentru ea in bucuresti(de preferat mai aproape de regie sau piata leu) si totodata dak poate cineva sa-mi explice cum sa-i fac refillul(aici m-ar interesa cum si kt de mult trebuie introdusa seringa in buretele cartusului)(am mai inkrkt odata cartusul pg-37 la un centru si mi-au marit gaura de pe cartus pt a introduce cerneala prin acel orificiu).Si ink o intrebare: Pot folosi seringa medicinala k sa nu mai dau banii pe un kit complet de refill?

Edited by jetzep, 08 January 2008 - 13:03.

Marcelino_cmb

Marcelino_cmb

New Member

Salut,

eu am incarcat un PG-37 la MP210 (cartusul care mi-a venit cu multifunctionalul) urmand instructiunile de aici: http://www.refillins...m/Canon/C24.htm . Cartusele PG-37 si PG-40 sunt similare si, deci, instructiunile sunt valabile la amandoua. Am folosit chiar si cerneala pentru PG-40.

Pana acum merge... acceptabil. Cateodata imi mai scoate linii albe peste scris sau poze, dar pot sa spun ca sunt multumit mai ales ca a fost primul refill din viata mea.

onutzailiutza

onutzailiutza

New Member

si eu am tot o canon mp210. dar problema mea e ca am incarcat cartusul, apoi am printat cum era normal...dar la un mom dat mi-a zis ca e gol si ca sa-l inlocuiesc... l-am reincarcat din nou dar nu mi-l mai recunoaste... imi spune doar ca e gol si ca treb inlocuit si nu ma lasa sa printez...

are cineva o solutie... ???? :(

mersi mult pentru orice sugestie

jetzep

jetzep

New Member

onutzailiutza, on Jan 17 2008, 14:43, said:

si eu am tot o canon mp210. dar problema mea e ca am incarcat cartusul, apoi am printat cum era normal...dar la un mom dat mi-a zis ca e gol si ca sa-l inlocuiesc... l-am reincarcat din nou dar nu mi-l mai recunoaste... imi spune doar ca e gol si ca treb inlocuit si nu ma lasa sa printez...

are cineva o solutie... ???? :(

mersi mult pentru orice sugestie

Tine butonul de reset (pe randul de jos butonul mic din dreapta cu un cerc si un triunghi rosu desenate pe el ) apasat 5 secunde si vei putea printa dupa...mai multe citeste pe topicul Canon Pixma MP210.

morosan

morosan

Junior Member

eu de 5 ani imi prepar singur cerneala, folosesc tus negru pelikan si adaug alcool izopropilic in f de concentratie. ma costa o sticla de tus 8 ron si fac cu ea peste 20 de refiluri

Marcelino_cmb

Marcelino_cmb

New Member

morosan, on Feb 7 2008, 16:51, said:

eu de 5 ani imi prepar singur cerneala, folosesc tus negru pelikan si adaug alcool izopropilic in f de concentratie. ma costa o sticla de tus 8 ron si fac cu ea peste 20 de refiluri
O metoda interesanta  :coolspeak: Folosesti asa pentru cartuse PG-37 sau PG-40?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate