Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Sfat achizitie camera video -2008-

- - - - -
  • Please log in to reply
760 replies to this topic

#19
oldskool87

oldskool87

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 31.01.2008
hmmm... e greu d zis ce sa alegi cel putin pt mine... eu momentan am un panasonic NV-GS80 (defapt prima mea camera video)... e ok... da sincer mi se pare nasol lucru cu miniDV... l-am ajutat in vara pe un prieten la un montaj pt faculta si a mers destul d greu (sau na dureaza mult copiatu, codatu). in schimp am avut ocazia sa lucrez cu o camera hdd si work flowu mi s pare mult mai ok. insa se pune si problema bugetului... si na pt inceput mie unu mi-a prins bine mimiDV. in orice caz dvd nu te as sfatui sa iti iei. sper ca te ajuta :)

#20
vlad34

vlad34

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 05.01.2008
Domnule MTZ,
Stiu ca e posibil sa nu puteti sa-mi raspundeti dar totusi o sa incerc.Am incercat sa fac un update, descarcat de pe site-ul producatorului pentru un Cambridge Audio DV89 echipat cu MT 1389 EE.Pescurt...din cauza unui catel foarte obraznic,procesul a fost intrerupt accidental . DVD-ul nu mai face nimic.
Intrebare:macar din punct de vedere teoretic daca-mi puteti raspunde.Ar trebui sa-l arunc? sau exista posibilitatea ca cineva in Romania sa rescrie softul?
Va multumesc chiar daca n-o sa puteti sa-mi raspundeti .Un cat de mic sfat ar fi un mare inceput pentru mine
Multumesc,
O zi buna,
Vlad

#21
ionutzndr

ionutzndr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 19.06.2007
de varianta cu dvd m-am convins si eu, iar bugetul mi-ar ajunge pentru una hdd, problema e ca nu stiu cat te mult m-ar ajuta aceasta in ceea ce vreau sa fac

#22
oldskool87

oldskool87

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 31.01.2008
dupa mine un hdd ar fi o investitie mai buna pt viitor

#23
psycho_x52

psycho_x52

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 23.10.2006

View PostAndreiOM, on Feb 11 2008, 11:10, said:

Megapixelii sunt niște pătrățele care sunt îngrămădite pe senzor.
Toate aparatele foto și camere video au în obiectiv un senzor.
De obicei mărimea senzorului se notează cu 1/ceva.
Cu cât senzorul este mai mare, cu atât este mai bine.

Interesant... ce ti-e si cu marketing-ul asta  :nonobad:
Multumesc foarte mult pentru informatie :)

#24
AndreiOM

AndreiOM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 23.09.2007
Ca să fiu offtopic, ai deschis inutil un topic, erau deja deschise 2 pe subiectul ăsta, unul dintre ele este trecut chiar la topicurile importante.

Ontopic: Nu te-aș sfătui să îți cumperi o cameră HDD deoarece nu are aceeași calitate ca a celor pe casetă miniDV. Ca să te conving că miniDV-urile au o calitate mai mare îți spun că tehnologia HD înregistrează tot pe niște minicasete speciale pentru Înalta Definiție - deci același tip de înregistrare.
Cu miniDV nu este foarte greu, îți trebuie o placă de captură (50 lei maxim) și un cablu fireware (20 lei maxim). Conectezi camera la PC prin acel cablu și se face copierea în timp real. E foarte ușor.

Edited by AndreiOM, 12 February 2008 - 15:54.


#25
Ad1tz92

Ad1tz92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 30.11.2007
Vreau si eu sa cumpar o camera video dar nu stiu pe unde as putea gasii ceva la preturi cat mai mici pe DVD pana in 1000 ron oricum chiar si mai mic care ar fi cea mia ieftina si care ar fii cea recomandata???sau Ciar miniDV am citit acum pe topicuri ca nu prea sunt bune cele pe DVD tot mini DV deci ce ziceti??

Edited by Ad1tz92, 12 February 2008 - 22:36.


#26
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Vlad, invata sa folosesti un forum. Citeste regulamentul de pe aria video.
Daca l-ai fi citit, ai fi ajuns aici.

enjoy,
Mtz

#27
mumumare

mumumare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 13.02.2008
s-au ieftinit panasonicurile 3ccd, cauta cu shopmania.ro, compari.ro, price.ro si vei gasi panasonic gs320 3ccd de la 900ron

#28
concurent

concurent

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 17.07.2007
pana decizi ce model sa cumperi, mergi si schimba cardul cu unul e 2 G

#29
m1cha3l

m1cha3l

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 17.04.2007
Buna idee :). Chiar asta am sa fac

#30
lopi

lopi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 11.10.2006
Camerele Sony ar fi bune, si Canon posibil sa fie bune, depinde ce modele, ce buget. Incearca aici:
http://forum.softped...howtopic=335143 - poate primesti mai multe sfaturi.

#31
sergin10

sergin10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 16.02.2008
Salut.
Vreau sa cumpar o camera video panasonic sdr h250 [u]ep-s[/u], dar am o nelamurire: in magazin am gasit-o cu terminatia [u]eg-s[/u]. Are importanta? Este o diferenta sau nu? Este buna?
Si mai este ceva: saptamana trecuta camera asta era 2.400 ron, astazi este 1.400-1.700 ron. Sa fie oare adevarat? Merita banii?
Va rog sa ma ajutati, sunt putin derutat.
[/quote]

#32
Smms

Smms

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.02.2008
As dori sa stiu si eu parerea voastra de cunoscatori despre panasonic SDR-H250....cica e vreo 15 mil...isi merita banii?...ce defecte are?...calitati???......am citit tot ce era de citi despre ea.....dar vreau sa stiu cum se comporta in realitate

#33
sergin10

sergin10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 16.02.2008
Si eu vreau sa cumpar aceeasi camera. Am citit pe net despre ea si mi se pare ok. Vreau si eu mai multe pareri mai ales ca a scazut pretul uimitor de mult fata de acum o saptamana (cand era 2.400 ron).

#34
VHS

VHS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 523
  • Înscris: 07.08.2007
Din ce am citit pe net, spun ca in contra ar fi un granangular sarac, nu e prea sensibil la lumina scazuta, nu inregistreaza in panormaic 16/9 real, o supra-saturatie pt verde si rosu,
in rest are o colometrie buna in conditii de iluminare normala, optica leica cu putine aberatii cromatice, stabilizator optic, butonul de zoom sensibil, baterie de 2 ore de filmare si un monitorl LCD cu o buna luminozitate la lumina incidenta.

Depinde de tine, ce vrei sa faci cu ea, ce inseamna pt tine defect si calitate, si normal, de cat vrei sa investesti
Testeaza

Gabriel Bordas

#35
spyros

spyros

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 16.12.2007
Salut.Ma intereseaza daca se merita sa dau aprox 680 euro pe o camera Canon hv 20.Stiu ca este o camera mai veche ,dar cred ca este inca foarte performanta. Camera o cumpar di magazin ,deci este noua.
Multumesc anticipat. :rolleyes:

#36
vali71

vali71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 18.08.2006
Va salut! Am gasit camera panasonic gs 320 la mediagalaxy la doar 1250 lei sa ma gandeam  sa o cumpar. Am citit cate ceva despre ea si mai vroiam sa mai aflu cateva pareri ale posesorilor daca se poate in principal despre calitatile ei de a filma in lumina slaba si despre transferul de pe caseta pe dvd(usb sau firewire)
Multumesc .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate