Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858
 Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...
 

Laptop pt gaming < 3000 ron

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
reborn2603

reborn2603

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 06.01.2008
De vreo 2 sapt incerc sa caut laptopul perfect, vreau sa fie pt gaming dar, as vrea sal pot folosii si pt munca, sunt flash developer asa ca imi este foarte greu sa decid.
Pot sa aloc 3000 de ron pt laptop.
Un laptop de 15" ar fi mai ieftin si as putea gasii unul destul de performant sa se ridice cerintelor jocurilor, dar unul de 17 inch ar fii mai scump, deci ar trebuii sa renunt la unele componente care ar influenta performantele laptopului

Din cate am vazut miar place ceva de genu http://www.emag.ro/n...eedos--pKD993ES dar ca as vrea sa aibe ceva g-force ati x1300 am inteles ca nu e foarte stralucit.

o alta posibilitate ar mai fii http://www.itpromo.r...51_b_032~143538 e turion dar din experienta am vazut ca merge foarte bine are si g-force dar... e packard bell

iar pentru 15" as avea un dell care imi place http://www.emag.ro/n...pDell-1520WH-01

am gasit un benchmark pt placile video aici http://www.notebookc...300.2166.0.html

Daca puteti sa imi da cateva sugestii as aprecia foarte mult

Multumesc anticipat

P.S. ce spuneti? 15" sau 17" - ce ati alege voi\ce imi recomandati mie?

#2
Andy_ACS

Andy_ACS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 18.06.2007
Daca vrei neaparat pentru jocuri, singurul mai "comestibil" e Dell-ul. In banii aia nu iti permiti cu ecran de 17 decat daca e o configuratie slaba, cu placa video slaba.
Dintre ce ai aratat tu mai sus, mie cel mai mult imi place HP 6820, insa NU este un laptop de gaming.

Bafta!

#3
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,737
  • Înscris: 05.09.2005
am vazut ca ai pus si un laptop ce sare de 3000 ron...daca e asa, mai pune 200 de ron peste si ia asa ceva  Pt gaming e f bun...un hd2600 e aprox egal cu 8600GT

sau la 3300 ron asa ceva

Edited by mynameismada, 06 January 2008 - 23:10.


#4
reborn2603

reborn2603

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 06.01.2008
ok,  am inteles treaba cu 17 inch, si sunt deacord sa renunt la 2" pt o configuratie mai buna, mynameismada mia aratat 2 laptopuri care is foarte frumoase, intre timp am mai gasit si eu unul. Ce parere aveti de acer?  http://oradea-shop.c...6mi-p30615.html

#5
toxicvibes

toxicvibes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 29.10.2006
si eu eram odata croit pe acer pana cand am fost prin mediagalaxy si am apasat cu degetul un pic mai puternic in mijlocul tasataturii. S-a lasat cu toata in jos si parea foarte fragila. Cred ca nu e foarte fiabila marca.

#6
reborn2603

reborn2603

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 06.01.2008
Am revenit la thread dupa muulte luni, vroiam sa va spun pe ce am reusit sa pun mana.

Gateway P-6831 FX
[ http://images.anandtech.com/reviews/mobile/2008/gateway-p6831fx/thumbs/gateway-p6831fx-open.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Configuratie:

Intel Core 2 Duo 5450 CPU 1.67 GHz
3 GB DDR2 RAM
250 GB HDD 5400 rpm
Nvidia GeForce 8800M GTS 512 MB GDDR3
17" 1440x900 display
Windows Vista Home Premium

Laptopul arata foarte bine si se misca perfect. Am dat cam 1300 de dolari pe el l-am luat din state iar daca aveti posibilitate sa va aduceti de acolo un laptop, va recomand. Plus acum a iesit si urmatoarea serie de la Gateway, va luati laptop cu geforce 8800 si 4gb la 17 inch si 500 de gb pe la 1400 de dolari. Transportu m-a costat 60 de dolari. L-am luat de pe Bestbuy.com.
Jocurile merg perfect. Joc in detalii maxime mai toate jocurile noi. Chiar acum am iesit Din STALKER Clear Sky toate la maxim(joc iesit de mai putin de 2 saptamani)
Pentru gameri, nu va faceti griji de Vista, eu l-am luat doar pentru jocrui, iar cu SP1 instalat pe Vista jocurile merg fara probleme.

-Ionut.

#7
Luciansbx

Luciansbx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.11.2008

 reborn2603, on Sep 23 2008, 09:44, said:

Am revenit la thread dupa muulte luni, vroiam sa va spun pe ce am reusit sa pun mana.


Laptopul arata foarte bine si se misca perfect. Am dat cam 1300 de dolari pe el l-am luat din state iar daca aveti posibilitate sa va aduceti de acolo un laptop, va recomand. Plus acum a iesit si urmatoarea serie de la Gateway, va luati laptop cu geforce 8800 si 4gb la 17 inch si 500 de gb pe la 1400 de dolari. Transportu m-a costat 60 de dolari. L-am luat de pe Bestbuy.com.
Jocurile merg perfect. Joc in detalii maxime mai toate jocurile noi. Chiar acum am iesit Din STALKER Clear Sky toate la maxim(joc iesit de mai putin de 2 saptamani)
Pentru gameri, nu va faceti griji de Vista, eu l-am luat doar pentru jocrui, iar cu SP1 instalat pe Vista jocurile merg fara probleme.

-Ionut.

Poti sa-mi dai si mie mai multe detalii despre transport?eu stiam ca  transportul din state ii foarte scump sau chiar nu trimit baietii de acolo.iar plata ai facut-o cu cardul?

#8
go_blondu

go_blondu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 28.10.2008

 reborn2603, on Sep 23 2008, 09:44, said:

Laptopul arata foarte bine si se misca perfect. Am dat cam 1300 de dolari pe el l-am luat din state iar daca aveti posibilitate sa va aduceti de acolo un laptop, va recomand. Plus acum a iesit si urmatoarea serie de la Gateway, va luati laptop cu geforce 8800 si 4gb la 17 inch si 500 de gb pe la 1400 de dolari. Transportu m-a costat 60 de dolari. L-am luat de pe Bestbuy.com.
Jocurile merg perfect. Joc in detalii maxime mai toate jocurile noi. Chiar acum am iesit Din STALKER Clear Sky toate la maxim(joc iesit de mai putin de 2 saptamani)
Pentru gameri, nu va faceti griji de Vista, eu l-am luat doar pentru jocrui, iar cu SP1 instalat pe Vista jocurile merg fara probleme.

-Ionut.

Salut!
Si eu as vrea ceva informatii legate de cumparaturile din afara UE.
Se percepe VAMA? Eu de fiecare data cand primesc niste creme pt baietzelul meu, ma duc la posta sa ridic coletul. Acolo mi-l desfac ca sa-mi faca VAMA!!! Pt cremele care le primesc nu se percep taxe vamale, dar am inteles ca pt electronice (laptop) se percep. Imi doresc foarte mult sa cumpar din state, in principal pt calitate si pret.
Tu cum ai procedat?
Multumesc!

#9
ans

ans

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 02.01.2007
Pentru laptopuri nu se percep taxe vamale. Se plateste numai TVA la valoarea de pe factura.

Edited by ans, 12 November 2008 - 19:30.


#10
go_blondu

go_blondu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 28.10.2008

 ans, on Nov 12 2008, 19:29, said:

Pentru laptopuri nu se percep taxe vamale. Se plateste numai TVA la valoarea de pe factura.

Multumesc!
Acum o sa caut magazine din state. Recomandari? :rolleyes:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate