Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Aprovizionare scoli/licee

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

bogdanmachoman

bogdanmachoman

New Member

• Grup: Members
Salutari!
As dori sa stiu cine se ocupa cu aprovizionarea intr-o institutie de invatamant. Daca vreau sa vand niste produse unei scoli am vreo sansa? Cui sa ma adresez?
Unde pot sa gasesc vreo lege referitoare la ce ma intereseaza?
Multumesc anticipat!

bogdanmachoman

bogdanmachoman

New Member

• Grup: Members
Eu cam stiu cum sta treba prin institutiile de invatamant. Tot ce creau sa stiu e cine are cutitul sa faca imparteala. Vreau sa vand ceva la la niste scoli ci nu stiu cum sa fac.

aiptek

aiptek

the big red

• Grup: Moderators

View Postbogdanmachoman, on Jan 6 2008, 03:40, said:

Eu cam stiu cum sta treba prin institutiile de invatamant. Tot ce creau sa stiu e cine are cutitul sa faca imparteala. Vreau sa vand ceva la la niste scoli ci nu stiu cum sa fac.
Orice ai vrea sa vinzi, va trebui sa discuti cu directorul unitatii

Lucian_M

Lucian_M

- membru glumeț -

• Grup: Senior Members
Iti trebuie cont la Trezorerie, pentru ca in mana nu vezi un leuț. Toti banii se duc in cont. Iar daca vii cu preturi bune, iti gasesti clienti fideli.
BTW: ce oferta ai? Banuiesc papetarie si consumabile, eventual materiale de curatenie.

aiptek

aiptek

the big red

• Grup: Moderators
La noi in sala profesorala inainte de vacanta au aparut niste tipi sa vanda cduri cu muzica clasica.Pur si simplu m-au dezumflat preturile

m3th0dman

m3th0dman

Senior Member

View Postaiptek, on Jan 6 2008, 18:19, said:

La noi in sala profesorala inainte de vacanta au aparut niste tipi sa vanda cduri cu muzica clasica.Pur si simplu m-au dezumflat preturile
Au voie să vină așa prin școli să vândă diferite chestii?
Mai vezi că vin ceva oamenii de la o asociație de caritate, prin școli, să ia bani de la copii (hai să fim serioși, copii au bani, 25 de lei pe lună), nu înțeleg ce caută pe-acolo, și de ce îi lasă directorul (daca îi lasă).
Sau mai vezi că vin să dea caiete cu vre-un candidat politic în campanie elctorală :death: .

Lucian_M

Lucian_M

- membru glumeț -

Lasa, ca asa a venit si la noi un nene si ne-a prezentat niste electrocasnice (cum sunt cele din bazar). Un coleg (care ne tot f**e la cap chiar a cumparat un fier de calcat original cu doar 80 ron :). Au mai venit si de la Amway, de la niste chestii de baut cu aloe (pt stomac), altii cu carti, cu diverse lucruri etc. Mai vin unii cu haine - unii colegi si-au luat la preturi bune, chiar (altii au cerut sa le ia masurile si le-a facut pe comanda). Unele chestii merita banii, altele, nu. Asta e munca de comis-voiajor.
Pe de alta parte- daca esti firma- se fac hartii etc.
Grija mare cu comis-voiajorii- nu puneti botu' la tot ce va spun.
Aiptek- aia cu cd-urile s-au gandit ca dau lovitura- oamenii si-au primit salariile grase si erau gata sa cheltuie la greu pe niste cd-uri (probabil piratate)...

Sau mai vezi că vin să dea caiete cu vre-un candidat politic în campanie elctorală death.gif
Lasa-i sa le dea copiilor- tie ti-ar displace sa primesti nushce rechizite moca? La liceu ma bucuram si cand primeau colegele absorbante- ma gandeam cati bani le raman pe luna.... cate inghetate isi cumpara din banii economisiti :) .
Era sa uit: si noua ne-au adus prezervative cei de la ARAS- mamaaaa- ce bucurie pe noi in clasa a IX-a... iti dai seama cate am aruncat pline cu apa pe geam?! Bine- dintr-a XI-a, cand incepea situatia sa fie interesanta- coboram la Orion si ma aprovizionam cu cate o cutie, pe banii mei... hihihi :D

Edited by Lucian_M, 06 January 2008 - 19:42.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate