Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

retea caTV

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
fpalamariu

fpalamariu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 12.04.2004
Salutare lume,


  uite fiecare om cu piticul lui, eu am unul al naibii de turbat:

revoltat de zecile de programe de umplutura oferite de "operatorii de cablu"  :degetele: ... care sa fim sinceri... nici cand schimbam canalele nu ne oprim macar o secunda pe ele--  m-am hotarat sa fac o retea caTV de bloc(uri) :yeah baby . Lumea e ok, pune banii pentru echipamente, problema e ca....  NU AM NICI CEA MAI MICA IDEE de ce echipamente iti trebuie pentru a prelua canale de pe SATeliti si sa le distribui la omuletzi. cad despre decriptare canale.... am o vaga idee dar numai atat.

Intrucat nu este domeniul meu... apelez la voi.  :confused:

#2
ThePuiu

ThePuiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,742
  • Înscris: 11.11.2003
Este mult de discutat pe marginea subiectului asta, dar inainte de toate, stii ca ai nevoie de licenta pentru asa ceva? (lasand deoparte aspectul fiscal al problemei...)
In linii mari:
- un receiver pt fiecare program pe care vrei sa-l retransmiti (cuplate mai multe la o "oala") (cele pt programele romanesti s fffff scumpe - 1k - 2k $)
- un modulator pt fiecare canal retransmis
- decodoare - dar asta spuneai ca stii
- eventual amplificatoare de linie daca reteaua se intinde mai mult sau ai multi "useri"

Ca o concluzie: e nevoie de bani "la greu" daca vrei sa vezi pe ecran si altceva in afara de dungi si pureci la cea mai mica schimbare a vremii!

Bafta si tine-ne la curent!

#3
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004
Ma insel sau prin satelit (Hotbird parca) intra numai versiunile internationale: Protv-international si Romania-international?

Pentru free-tv nu-i trebuie licenta pentru captarea prin satelit, dar programe romanesti nu prea sint!
Exista posibilitatea de a capta semnalul si de a-l reda la mai multi participanti, dar costa bine!

#4
svg2004

svg2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 07.04.2004
se poate face cu ceva recuperari de pe la colective dezafectate si cu rabdare si multa.....multa......bere si plus alte chesti care tre sa le cumperi

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate