Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Transnistria vrea sa ceara alipir...

Defectiune masina de spalat vase ...

Orase de trait -Europa

Monstruoasa coalitie - PNL&PSD
 Fractura humerus+radius(cubitus)&...

Propuneti sigla PSDNL pentru euro...

Tencuiala tavane cu folie de plas...

A cunoaste DOAR limba engleza e u...
 Izolatie tavan?

Telefoane low end - generalitati

setare permanenta 16:10 in VLC?

Schimbare nume strada se schimba ...
 ¨Pentru ca ti-a placut Einstein &...

Produsele marca proprie ar putea ...

Slabire burta

Extender mikrotik

SCADT - Site flash - pareri, opinii...

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

blueLotus

blueLotus

Member

• Grup: Members
as fi pus threadul la site-uri... cum am facut cu altele, dar pt ca este flash m-am gandit ca isi gaseste mai bine locul aici - Web Design / Flash / Graphix (daca nu e ok, rog moderatorii sa-l plaseze unde cred ei ca ii este locul)

site-ul este pt o societate de constructii... si este WIP pentru ca nu am inca informatiile...
logo-ul nu l-am pus pt ca s-ar putea sa vrea altul nou...
header-ul o sa-l mai completez cu cateva elemente dinamice...

si poate va dati si cu parerea asupra unui pret... eu m-am gandit pe undeva la 200 Euro. E mult? E putin? E bine?... mai precizez ca mai este de munca la el pt ca la portofoliu vor fi poze de pus, probabil pe sectiuni: c-tii civile, industriale, amenajari interioare... Probabil si la servicii vor fi subsectiuni...
De asemenea m-am gandit la o harta interactiva a localitatii in care sa se localizeze sediul firmei... (pt Contact)

iata si link-ul (host temporar):

www.scadt.go.ro

pstdgt

pstdgt

Monseurizat

• Grup: Administrators
Nu e rau, dar nu prea au ce vauta sunetele alea din interfata la un site "corporate"...

blueLotus

blueLotus

Member

te referi la muzica de fundal sau la efecte?
eu am vrut sa-l fac cat mai dinamic... deoarece clientul a tinut neaparta sa fie flash... (a vazut www.arcom.ro)...

designul nu este foarte futurist tocmai in ideea ce este "corporate" si sa il pot adapta foarte repede si pe html...

nu ai spus nimic despre pret...

dmedinschi

dmedinschi

New Member

e simpatic, din pacate, pentru tine, semana extrem de mult cu o realizare premiata acum mai bine de jumatate de an, a celor de la "2advanced".as zice ca ai copiat intocmai sursa si ai adus doar niste modificari de imagine. nu ma intelege gresit, nu am de unde sa stiu daca asa e sau nu, poate chiar e realizat de tine, dar este frapanta asemanarea.eu sunt un fan al celor de la 2advanced studios (www.advanced.com).ca pret al site-ului, mie unul mi se pare mic, mai ales daca e pt o corporatie si ai de gand sa umplii toate domeniile din meniu.

blueLotus

blueLotus

Member

Originally posted by dmedinschi
e simpatic, din pacate, pentru tine, semana extrem de mult cu o realizare premiata acum mai bine de jumatate de an, a celor de la "2advanced".as zice ca ai copiat intocmai sursa si ai adus doar niste modificari de imagine. nu ma intelege gresit, nu am de unde sa stiu daca asa e sau nu, poate chiar e realizat de tine, dar este frapanta asemanarea.eu sunt un fan al celor de la 2advanced studios (www.advanced.com).ca pret al site-ului, mie unul mi se pare mic, mai ales daca e pt o corporatie si ai de gand sa umplii toate domeniile din meniu.

:) - pentru mine, postul tau nu inseamna decat o apreciere a site-ului meu: faptul ca este comparat cu o realizare a celor de la 2advanced...

nu am nici cea mai mica ideea despre ce asemanare vorbesti... daca ai fi putin mai explicit, un link mai exact, pentru ca cu prophecy (care este acum pe www.2advanced.com) nu seamana deloc...

pt un fel de lamurire (desi asta nu elimina ideea de a fi copiat un site) atasez sursa .psd pt design...

p.s.: raman totusi la ideea ca, probabil, niciodata nu voi ajunge la nivelul celor de la 2advanced... :D

Attached Files

pstdgt

pstdgt

Monseurizat

• Grup: Administrators

Originally posted by DJ DeLir
te referi la muzica de fundal sau la efecte?
eu am vrut sa-l fac cat mai dinamic... deoarece clientul a tinut neaparta sa fie flash... (a vazut www.arcom.ro)...

designul nu este foarte futurist tocmai in ideea ce este "corporate" si sa il pot adapta foarte repede si pe html...

nu ai spus nimic despre pret...

Ma refer la sunetele alea (clickuri, bipuri samd)..

dmedinschi

dmedinschi

New Member

@dj delir
chiar este o apreciere a site-ului tau, mi se pare un lucru bine realizat, poate ca ar mai fi unele lucruri de finete la care mai trebuie umblat dar asta abia cand te vei apropia de varianta finala.
nu te supara pentru chestia cu 2advanced. nu am vrut sa insinuez ca ai fi preluat ceva de la ei, doar ca acum un an de zile un site realizat de ei, si care semana cu ceea ce ai facut tu. este adevarat mult mai detaliat si un design mai futurist, dar prezenta in partea superioara exact acelasi efect de nori in miscare si o cladire cu o lumina in trecere.asta m-a frapat.
cu drag ti-as da link-ul catre acel site, dar din pacate nu stiu daca mai exista, a fost postat pe site-ul celor de la macromedia in top10 timp de 6 luni.
p.s: eu consider ca daca muncesti poti sa te apropiide ei

multa bafta in continuare

tchocksoo

tchocksoo

Member

• Grup: Senior Members
dmedinschi nu stii despre ce vb.

probabil te refer la 2a v3.

nu seamna nici pe departe. pe mine ma enerveaza la culme toti .... care vin si atat stiu sa zica 2 advanced.

acest trend in design, futuristic sau cum vreti sa-i ziceti se numeste progresive design, nu este inventat de 2a. ca au facut lucrari de referinta in domeniu partea a doua.

site-ul lui dj delir nu se incadreaza in pd. eu nu stiu cum vezi tu toate astea.

@ dj delir. de unde ai luat mah sunetele ale misto. ai drepturi pentru ele?

nu de alta dar caut si eu, si ce-am gasit de calitate e pe bani, si nu vreau sa fur ca am avut experiente neplacute cu o poza odata si m-am lasat de sporturi de astea extreme.

vorbim

Gizmo

Gizmo

Member

Site-ul e haios ... dar nu cred ca erea neaparat nevoie sa-l faci integral in flash ... am cam asteptat putin pna se incarca cate o pagine ...

Referitor la pret cred ca e destul de mic ... mai ales daca trebuie sa introduci toate informatiile despre care ai pomenit ...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate